Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Linda Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1992 replies to this topic

#1981
cipst

cipst

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 01.09.2012
Stie cineva al cui este autoturismul Tico (verde-albastrui) din parcarea mare de la mijlocul complexului? Are o roata sparta.
As vrea sa il intreb ceva pe proprietar si nu stiu cine este.
Multumesc!

#1982
dannone2222

dannone2222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 21.04.2010

View Postmadistrez, on 20 septembrie 2014 - 09:54, said:

No comment stimabile! In acest complex exista liniste si civilizatie! Copii urla?...pai se vede ca nu ai copii sau ai avut o copilarie nefericita! Este un lucru normal! Daca vroiai liniste de mormant...alegeai Delta Dunarii sau ...Izvorul Tamaduirii....acum tac! sa nu te deranjez.! PS - De ziua dumitale asculti la casti manelele?

Stimabile,te invit sa faci o vizita pe la locul unde se arunca gunoiul sa vezi cam se se intampla zilnic pe acolo...gunoaie aruncate pe jos sau direct peste gard ca e mai interesant...saci cu gunoi lasati cate 3-4 zile pe scara pentru parfum deosebit...spuneai ceva de civilizatie? :)) sau asa procedezi si dumneata?
Da,copii urla(unii dintre ei,in special ai turcilor) si as vrea sa nu mai jignesti pentru ca nu stii cui te adresezi asa ca te rog sa-ti masori cuvintele! Copilarie nefericita poate ai avut dumneata daca ascultai de ziua ta manele :))) in sfarsit....nu ma mai obosesc...bye si succes in viata iti doresc!

#1983
amvenit

amvenit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 23.04.2010
Ca platim si intretinerea cainilor din complex deja ne-am obisnuit. Dar deja nesimtirea atinge cote din ce in ce mai mari.
De exemplu, in repetate randuri, la diverse ore din zi, se poate admira o javra neagra si grasa care se pisa si se caca in trotuar. In fata primei scari de la blocul 8. Apartine unei ,,doamne,, de la parter. Doamna considera ca daca nu saluta pe nimeni din complex, este ursuza si se uita urat este si indreptatita sa isi lase cainele liber sa isi faca nevoile unde doreste.
Exista riscul sa fie, pe jos ceva mancare de sobolani in viitor... Zic si eu, asa.

#1984
MariaMitulescu

MariaMitulescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.11.2011

View Postamvenit, on 28 ianuarie 2015 - 14:25, said:

Ca platim si intretinerea cainilor din complex deja ne-am obisnuit. Dar deja nesimtirea atinge cote din ce in ce mai mari.
De exemplu, in repetate randuri, la diverse ore din zi, se poate admira o javra neagra si grasa care se pisa si se caca in trotuar. In fata primei scari de la blocul 8. Apartine unei ,,doamne,, de la parter. Doamna considera ca daca nu saluta pe nimeni din complex, este ursuza si se uita urat este si indreptatita sa isi lase cainele liber sa isi faca nevoile unde doreste.
Exista riscul sa fie, pe jos ceva mancare de sobolani in viitor... Zic si eu, asa.

Macar daca strangea cineva si se ocupa de cacatii cainilor si contra cost:)))) Nu e singurul caine cacacios si cu stapani care nu strang. Probabil ca si stapanii se caca in sufragerie si trec pe langa...

Edited by MariaMitulescu, 04 February 2015 - 13:40.


#1985
Bodanel

Bodanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 07.08.2007
Fara nici o suparare, dar voi ati discutat cu vecinii problema vreodata? Nu o zic cu rautate ci doar pentru ca de cand am discutat cu o doamna (nu stiu daca este aceasi) si i-am explicat ca data viitoare cand o vad ca hraneste cainii langa scara mea o sa ma comport ca un huligan nu am mai vazut-o hranind patrupede langa scara mea. Mai sunt care inteleg si de vorba buna. Faptul ca va plangeti pe forum dar nu spuneti nimic la administratie sau vecinilor in cauza nu o sa rezolve problemele.

Edited by Bodanel, 04 February 2015 - 16:48.


#1986
A-Bogdan

A-Bogdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.01.2014
_

#1987
amvenit

amvenit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 23.04.2010
Stie cineva cat avem garantie pentru problemele aparute in apartamente/blocuri/scari/balcoane?
La mine apa de pe terasa de deasupra  se scurge in balcon. Din balcon in loc sa cada in afara intra in casa pe sub parchet. Umflat. Chiar nu am niciun chef sa schimb pe banii mei dupa ce am platit o carca de bani ca sa cumpar ceva in regula.
Geamurile au inceput sa cedeze, nu se mai inchid bine, intra aer pe langa garnituri.
La baie se infunda periodic conductele care duc apa in bazin. Desfac si e plin de rugina. Scurgerea de la cada din baie e prost gandita. Ultima apa din cada abia se scurge.

Cand am cumparat dezvoltatorul s-a angajat ca o sa remedieze problemele care apar.

Edited by amvenit, 16 April 2015 - 16:38.


#1988
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003
Presupun ca 2 ani pentru vicii ascunse. Ar fi trebuit sa scrie in contractul de vanzare-cumparare.

La usa de la balcon daca n-ai prag, in timp va intra din nou apa chiar daca se repara.

Edited by 2Fst4U, 17 April 2015 - 10:53.


#1989
amvenit

amvenit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 23.04.2010
In ultima vreme am inteles ca s-a spart apartament si se fura biciclete din curtea complexului. Sa ne asteptam si la masini sparte, gratii la geamuri si in dreptul usilor? Este adevarat ca zona e una mai rau famata.

#1990
MariaMitulescu

MariaMitulescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.11.2011

View Postamvenit, on 29 aprilie 2015 - 08:33, said:

In ultima vreme am inteles ca s-a spart apartament si se fura biciclete din curtea complexului. Sa ne asteptam si la masini sparte, gratii la geamuri si in dreptul usilor? Este adevarat ca zona e una mai rau famata.
Cam da....

Edited by MariaMitulescu, 29 April 2015 - 13:35.


#1991
amvenit

amvenit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 23.04.2010
Cam pana aici a fost si cu linistea.

#1992
cosminnel

cosminnel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 05.05.2006
Salutare,

A venit momentul unei schimbari, asa ca vand un loc de parcare in faza 1.

Cine este interesat de detalii imi poate lasa numar de telefon pe privat.

#1993
baloo12b

baloo12b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.01.2013
Salutare, ma intereseaza sa cumpar un apartament in complex, ma poate ajuta cineva cu detalii actualizate despre viata din complex?
Vad ca de anul trecut nu a mai postat nimeni.

Imi puteti spune daca este adevarat ca vecinii din afara complexului sunt galagiosi? Am auzit ca se dau petreceri dese si destul de galagioase.

Multumesc anticipat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate