Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...
 Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 

Linda Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1992 replies to this topic

#1945
crusoe

crusoe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.06.2013
Daca va plac manele, veniti in complexul asta acum, chiar in momentul asta le puteti asculta la maximum. Dracu m-a pus sa iau aici.

#1946
amvenit

amvenit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 23.04.2010
Relax.... Niciun week fara manea. Dar sa fie multa si la maxim. Cu chefuri de ,,colorati,, la pantaloni scurti, slapi si tricou mulat pe burta. Nu mai stiu daca atunci cand am cumparat aici mi s-a spus ca etniile vor fi doar in jurul complexului sau vor trece si de poarta cu senzori? Voi va amintiti?
Hai sa dam drumul la nunti, botezuri si evenimente! Scoatem si gratarele la scara??? Ca daca nu le scot ei.
Administratia: cumva cheltuielile de intretinere comuna cresc pt ca se depopuleaza complexul????

#1947
patty1

patty1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,841
  • Înscris: 18.07.2013
Sunati la politia de proximitate! Este unica solutie + amenda!

Mie mi-au urlat manelele dupa 12 noaptea in fostul cartier unde am locuit (cu pretentii de cartier civilizat, de altfel!)
Am chemat de 2 ori politia, a doua oara le-a dat amenda si s-au potolit.
Nu poti sa ii potolesti pe cei de etnie decat cu bata, ca de civilizatie habar nu au!

Edited by patty1, 16 June 2014 - 20:44.


#1948
AlexSotir

AlexSotir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.06.2011
@amvenit: uitandu-ma la postarile tale, nu m-ar mira ca tu defapt sa nu stai in cartierul asta, sa fii doar un troller de pe net pus de vreun alt ansamblu de prin jur.
Altfel nu imi explic de ce intri pe forum periodic sa te plangi ca se aud manele prin cartier si alte cuvinte de lauda gen "se depopuleaza complexul?", "cumpara cineva 3 camere?", etc.
Complexul asta s-a dublat ca si populatie in ultimul an jumate, nu cred ca are o problema demografica.

Nu stiu unde ai vazut tu chefuri de colorati pe aici, dar eu stau de mai bine de 3 ani aici si nu am vazut.
Intradevar, se mai trezeste careva sa dea muzica mai tare, fiecare cu ce gen asculta. Probabil sunt si care asculta manele, dar weekendul asta se auzea de la casele din spatele complexului.

Cand te deranjeaza sunetul suna la 112 (merge si acolo, nu doar la politia de proximitate), in loc sa scrii pe forum. Ce rezolvi prin asta?
Redai lucrurile de parca la Linda se aud manele incontinuu, si nu e deloc asa.

Edited by AlexSotir, 16 June 2014 - 21:29.


#1949
amvenit

amvenit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 23.04.2010
Domnule administrator alexsotir, fara surprindere constat ca sunteti f prompt cand interesele personale/familiale va sunt indirect lezate de unele evidente. Nu aceeasi promptitudine am constatat cand la multiplicarea popularii complexului participa si cainii comunitari. Copii au remarcat cand vin de la scoala. O iau pe ocolite. Nu, nu exista niciun caine... Sau cand curatenia in scari si in fata lor lasa mult de dorit. Aveti idee cine se ocupa? Nu de alta dar macar daca tot platim familiei macar sa stim de ce?! Sau imi puteti spune dumneavoastra, in calitate de administrator ales, oare tot vreun troller isi parcheaza masinile pe locurile din fata scarilor?! As putea sa o fac si eu sa parchez masina sotiei?!  Seara de seara cu tupeu. Sau eu in calitate de detinator/platitor de loc de parcare nu am acest drept?!
Asa este, nu era niciun fel de manea la maxim in weekend. Nici in ultimul si nici in oricare altul. Si nici micile afaceri din incinta blocurilor 1 si 2 nu au dat faliment din cauza zonei. Nici apa nu de ploaie nu intra in unele boxe. Si altele.
Trollerii astia....
P.S.
Adevarat, nu se aud manele la max decat in weekend. Cand vrem si noi sa ne odihnim.

Edited by amvenit, 16 June 2014 - 21:45.


#1950
AlexSotir

AlexSotir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.06.2011
Nu sunt eu administrator si nu am interese personale, doar ca m-am uitat la postarile tale din urma cu cateva pagini si am observat acelasi tipar.
Sunt deacord cu tine ca sunt probleme, da chiar nu consider ca muzica data tare e o problema majora pentru ca nu se intampla des. Exagerezi.
Si chiar daca ar fi, problema asta o rezolvi cu un telefon la 112. Suna, o sa se opreasca, si daca dau iar drumul, suna din nou.

Daca te uiti la postarile mele din trecut, o sa vezi ca si eu am avut si inca am nemultumiri, in nici un caz nu sustin ca totul e perfect aici.

Legat de parcatul in fata scarii, nu pot decat sa citez o postare de-a ta din septembrie anul trecut. Sunt cuvintele tale in care recunosti ca si tu faci la fel:

Quote

"amvenit: Ma doare in cot de toate regulamentele voastre. Atat timp cat platesc un apartament aici, imi rezerv dreptul de a parca unde vreau eu fara sa incurc cirulatia. ca pe banii mei nu fac altii din Linda avere, clar?  Si pt ca nu imi convine ca atunci cand vin acasa sa sper ca locul PLATIT de mine sa fie liber. Ca poate vreun tigan s-a hotarat sa parcheze pe locul meu ca asa vrea muschiu' lui. Cu atat mai mult cu cat nu am fost de acord cu tarifele percepute.Nu va convine, asta este...! Pt ca daca gasesc loc, voi parca in fata scarii. Si pe viitor, va rog sa va abtineti de la ridicat de stergatoare. Va promit ca veti plati si ultima zgarietura de pe capota."

Edited by AlexSotir, 16 June 2014 - 23:29.


#1951
crusoe

crusoe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.06.2013
Eu inteleg ca scopul forumului este sa spunem in mod onest problemele pe care le avem, cu speranta ca vom gasi solutii pentru ele, iar nu sa exageram sau sa inventam probleme care nu exista.
Cat despre personajul <amvenit>, am constatat si eu ca nimic nu este suficient de bun peste o fiinta atat de nobila ca ea. Totul pute in jurul ei, peste tot in complex sunt numai rahati de caine si oameni de rahat, haite de caini gata sa te insface de cum ai iesit din scara blocului (desi eu, sincer sa fiu, n-am mai vazut vreun caine pe aici de ceva vreme, parca erau 2 caini acum vreo luna, absolut inofensivi, unul dintre ei putin mai mare decat o pisica), diluvii care umplu subsolurile blocurilor si multe alte aberatii ...

#1952
Bodanel

Bodanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 07.08.2007
Daca citea mai mult de 3 pagini in urma si nu l-ar mai fi confudat pe alexsotir cu administratorul nostru. Iar daca ar fi platit macar o singura data intretinerea ar fi ajuns la aceasi concluzie si nici n-ar fi avut restante.

Edited by ech, 18 June 2014 - 12:01.


#1953
dannone2222

dannone2222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 21.04.2010

View Postcrusoe, on 01 februarie 2014 - 12:25, said:

Situatia s-a schimbat in bine intre timp, multumesc pentru intelegere.

:))) realy! Eu cred ca este mai rau decat oricand...

#1954
crusoe

crusoe

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.06.2013

View Postdannone2222, on 25 iunie 2014 - 09:13, said:

Posted Image)) realy! Eu cred ca este mai rau decat oricand...
Adica... ce este mai rau decat oricand?

#1955
amvenit

amvenit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 23.04.2010
Imi cer scuze pentrru cofuzia numelor.
In rest aveti dreptate! Acum nu e week si nici nu rasuna maneaua in cartier. Trollerul din mine e paranoic.
Si da, am fost idiot sa iau loc de parcare.

#1956
AlexSotir

AlexSotir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.06.2011
Asa e se aud manele de la curtile de langa.
Daca vrei sa rezolvi ceva suna la 112. Nu or sa mai puna muzica daca stiu ca isi iau amenda.

Edited by AlexSotir, 28 June 2014 - 21:17.


#1957
MariaMitulescu

MariaMitulescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.11.2011
Interesant playlistul:))))

#1958
amvenit

amvenit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 23.04.2010
Binevenita pauza. A avut timp sa schimbe lista cu manele.
Sa sune complexul! Sau nici acum nu suna?

#1959
amvenit

amvenit

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 23.04.2010
E cu strigaturi! Sau nici acum nu se aude nimic si e doar un troller care nu vrea sa se populeze complexul??????

#1960
MariaMitulescu

MariaMitulescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.11.2011
Oooo, au si after party:)))

#1961
Bodanel

Bodanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 07.08.2007
Asa este. Au urlat manelele. Faza este ca la mine se aude destul de incet fiind mai departe de locul cu pricina. Cand am iesit pe balcon insa se auzeau binisor. Probabil cei care stau langa ei n-au putut dormi. Dar intreb si eu. La 7:30 cand m-am trezit  inca se mai auzeau, n-a sunat nimeni la politie toata noaptea ?

#1962
MariaMitulescu

MariaMitulescu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 17.11.2011
Si la mine se auzeau usurel asa, cat sa invatam refrenul cand erau pe repeat:))) cred ca au sunat ca au cantat asa cu pauze:)) si la
Mine daca inchid geamul nu se aud, mi e mila de cei din faza 1, acolo se dadeau live urile

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate