Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Linda Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1992 replies to this topic

#1675
adyspecie

adyspecie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 10.07.2007
Nu e rea ideea,sa vad cat costa un cleste din ala poc-nit sau cum io zice

#1676
AlexSotir

AlexSotir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.06.2011
Daca afli sa-mi spui si mie. Daca e f scump poate ne "combinam" la un cleste  :naughty:

#1677
adyspecie

adyspecie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 10.07.2007

 AlexSotir, on 24th November 2011, 20:55, said:

Daca afli sa-mi spui si mie. Daca e f scump poate ne "combinam" la un cleste  :naughty:


Cleste "popnit"se numeste si pretul variaza intre 7 si 40 RON. Bineinteles ca exista si mai scumpe....
O alta varianta ar fi cu suruburi autofiletante.....ma mai gandesc.

#1678
andreitdi

andreitdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 27.01.2007

 adyspecie, on 24th November 2011, 22:46, said:

O alta varianta ar fi cu suruburi autofiletante.....ma mai gandesc.
simplu si fara prea mare bataie de cap.eu asa am procedat.

#1679
Bodanel

Bodanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 07.08.2007
Chestie nasoala. La mine nu s-au m-ai deranjat sa conecteze priza de net din sufragerie. BIne macar ca au tras cablul- acum sa umblu eu dupa conectori. Lenesi imputiti.

Verificati sa nu aveti surprize.

Edited by Bodanel, 01 December 2011 - 18:00.


#1680
ARocK

ARocK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 02.01.2008

 Bodanel, on 1st December 2011, 19:00, said:

Chestie nasoala. La mine nu s-au m-ai deranjat sa conecteze priza de net din sufragerie. BIne macar ca au tras cablul- acum sa umblu eu dupa conectori. Lenesi imputiti.

Verificati sa nu aveti surprize.

ofofof

sigur nu sunt conectate ambele prize, sau amantrei(patru) unde e cazu, pentru ca nu se face.
conectarea propriuzisa au facut-o cei de la rds cand ti-au venit prima data in casa si au intrebat de obicei care priza se vrea ...

cine avea planu de la inceput in cap (nu ma laud), le-a spus celor de la rds sa nu lege nimic si sa puna conectori directi ca sa pun eu routerul ...

altii, vezi Alex Sotir, le-am facut lucrarea si zic eu ca e multumit

poate ca exista cazuri in care au legat direct constructorii prizele si le-au facut cum le-a trecut prin cap ...

dar orice se rezolva, nu o mai luati si voi asa tragic

#1681
Bodanel

Bodanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 07.08.2007
Iar incepi. Priza nu a fost conectat de rds ci de catre dezvoltator. O sa-ti spun eu de ce este tragic.
Pentru ca e treaba las' ca merge este exact motivul pentru care se duce tara asta de rapa. Nu contest ca e o chestie pe care o pot rezolva DAR ce faceam daca nu aveam cunostinte in domeniu si daca  aveam nevoie de internet in sufragerie si nu in dormitor ? Ma rugam de aia de la rds sa vina sa-mi rezolve problema?
Sa ma rog de Tache care nu a facut nici macar ce i-am dat scris si nici macar nu s-a scuzat pentru asta ?
Iti spun eu ce trebuia: sa scot antecontractul, sa-i arat ce am scris eu acolo si sa-l pun pe Tache sa-mi refaca tot cablajul dupa cum trebuia impreuna cu maimutoiul ala basinos de la edil care se ocupa de retele si care habar nu are de proiectarea unei retele. Iar daca nu vroiau sa le aduc inspectoratul pentru constructii pe cap.
Inteleg ca pot aparea probleme la realizarea unei retele pe o scara de bloc dar cand nici macar nu-ti dai interesul sa le rezolvi esti o scarba(nu folosesc expresii mai plastice pentru ca au fost si oameni care si-au dat cat de cat interesul).
Iar pentru cat costa un apartament in orice ansamblu nou merita ca partenerul tau de discutii sa-si dea interesul sa rezolve problemele nu sa bage capul in nisip. Ca doar nu tranzactionam mere in piata,

Cat despre planul tau -al meu era mult mai simplu dar mi l-au dat meseriasii peste cap. Hai sa o lasam asa ca era nevoie de 5 minute sa-mi lege ambele fire( cum trebuia facut nu dupa cum banui sau crezi tu ca ar fi trebuit facut).

Profit de ocazie sa le "multumesc" vecinilor care au fost "prompti" in achitarea banilor pentru porti

Edited by Bodanel, 02 December 2011 - 15:33.


#1682
ARocK

ARocK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 02.01.2008
Nu are rost acum sa intram in polemici si discutii despre ce stiu eu sau tu despre retelele de date.

Ai dreptate sa fi nervos, dar cred ca nu pe mine.

Nu era un repros ca nu s-a gandit x sau y la aceasta problema si eu m-am gandit. Sunt altele mai grave la care eu nu m-am gandit si tu poate ca da. Bravo.

Dar intelege fiecare ce vrea.

#1683
AlexSotir

AlexSotir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.06.2011
@Bodanel: nu cred ca aveau cum sa ti le lege pe amandoua pt ca e cablu de net, ar trebui un router in cutie ca sa iasa pe ambele cabluri. Eu am pus router exact pe capacul cutiei din perete, cu alimentare tot din perete.
Atasez o poza sa vezi cum a iesit.

Attached File  IMG066.jpg   193.33K   71 downloads

#1684
Bodanel

Bodanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 07.08.2007
Bre Alex eu va bat pe amantrei. Aveau cum sa le lege pe amandooua doar ca nu functionau amandoua odata. Hai sa o lasam moarta in papusoi. VOrba cuiva- sunt altele mai grave la care tre' sa ne gandim

#1685
haomaru1

haomaru1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.12.2011
Salut,

Caut de ceva timp sa cumpar un apartament 2-3 camere, intamplator azi am gasit un apartament de vanzare in complexul Linda. Cunosc zona foarte bine, parintii mei au apartament la Costin Georgian, lasa de dorit zona, dar am m-a incantat pretul si complexul. Am trimis un mesaj pe site-ul dezvoltatorului sa aranjez o vizionare pentru saptamana viitoare, dubios este un lucru, preturile, am gasit pe imobiliare pretul de 75 de mii pentru un apartament de 3 camere, in brosusa pretul este de 88 de mii, este cumva un propietar care doreste sa vanda ?

O seara placuta.

#1686
adyspecie

adyspecie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 10.07.2007
Diferenta de pret poate sa vina de la faptul ca unele apartamente de doua camere au fost modificate in trei, evident suprafata fiind mai mica decat cel de trei camere standard. Cel de doua camere modificat ,75000 iar cel de trei ,88000. Evident aste o supozitie pt. ca de-a lungul timpului dezvoltatorul a fost destul de discret in privinta preturilor. Insa sigur agentul de vanzari te va lamurii in privinta asta.
Bafta.

#1687
AlexSotir

AlexSotir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.06.2011
Stie cineva de aici daca e posibil sa se declanseze senzorul de gaz de la vin fiert?

#1688
paparazzi

paparazzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 25.01.2006

 AlexSotir, on 10th December 2011, 22:25, said:

Stie cineva de aici daca e posibil sa se declanseze senzorul de gaz de la vin fiert?

Or fi pus la tine senzor 2 in 1. De gaz si antialcool!  :naughty:
Eu nu cred ca de la vinul tau fiert a declansat, dar o sa vin sa ma conving cu ochii mei. Apropo, daca ai si niste tuica prin casa o sa facem proba si cu aia, ca nu se stie niciodata.
Apropo, o sa mai aduc cu mine cativa vecini, ca mai multi ochii ( sau guri ) cresc sansele sa gasim problema.  In cel mai rau caz, nu putem decat sa ne simtim bine. :P

#1689
AlexSotir

AlexSotir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.06.2011
Se pare ca vinul fiert chiar declanseaza senzorul. Ma speriasem, credeam ca scapa gaze pe undeva.

 paparazzi, on 10th December 2011, 23:23, said:

Apropo, daca ai si niste tuica prin casa o sa facem proba si cu aia, ca nu se stie niciodata.

Nu am tuica, adu tu si ii facem o proba  :thumbup:

#1690
Bodanel

Bodanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 07.08.2007
Bre oameni buni. La mine nu s-a declansat senzorul de gaz de la vin fiert. Ce mama masii vin aveti voi acolo? Eu zic sa verificati cu o bricheta ca senzorul ala mai functioneaza corect. In cazul in care ai distilerie nu mai sunt sigur insa tu faci cinste de sarbatori.

#1691
ARocK

ARocK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 02.01.2008
Alex, dezinformezi bietii consumatori.

Ai uitat sa le spui ca vinul era fiert la cuptoru cu microunde ... datele se schimba ... cine stie ce alte reactii chimice se mai petrec p-acolo

:cheers:

#1692
sabinilie

sabinilie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 04.08.2007
Eu confirm insa ca de la aburi de alcool detectorul de gaz declanseaza... Si am incercat asta si in alte "case" din alte parti, la fel se intampla...
@ARocK: si nu am fiert in niciun caz la microunde :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate