Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Linda Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
1992 replies to this topic

#1585
popescu80

popescu80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 05.07.2011

 cata_boss18, on 14th July 2011, 13:39, said:

Cati oameni prosti pe lumea asta... (da, tu popescule)

Ti-ai vandut matizu si ai dat avans la prima casa in imgb?

#1586
cata_boss18

cata_boss18

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 01.04.2007

 popescu80, on 14th July 2011, 13:09, said:

Ti-ai vandut matizu si ai dat avans la prima casa in imgb?

=)) citesti chestii de acum 5 ani si crezi ca timpu' a stat in loc. Nu, nu am vandut nici un Matiz dar am 1 an de cand platesc imensa mea rata (280 de euro) la un bloc nou, in zona buna, o rata mai mica decat chiria in aceeasi zona. Da' deh, mai bine chirias...

#1587
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006
Salut, comunitatea Linda!
s-a dus buhul cum că, în ultima perioadă, pe parcursul topicului, s-au înfiripat anumite atitudini discutabile, cu epicentrul: popescu80.

sunt disponibil să pun puțină ordine.
de aceea, într-o primă fază, îl rog pe popescu80, dacă binevoiește, să facă un rezumat, oricât de scurt, cu punctul lui de vedere.
:)

#1588
popescu80

popescu80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 05.07.2011

 euribiontuL, on 14th July 2011, 17:58, said:

Salut, comunitatea Linda!
s-a dus buhul cum că, în ultima perioadă, pe parcursul topicului, s-au înfiripat anumite atitudini discutabile, cu epicentrul: popescu80.

sunt disponibil să pun puțină ordine.
de aceea, într-o primă fază, îl rog pe popescu80, dacă binevoiește, să facă un rezumat, oricât de scurt, cu punctul lui de vedere.
:)


Aproape de fiecare data mi-am expus punctul de vedere referitor la Linda. Am precizat ca imi cer scuze pt modul direct cu care imi exprim opinia si sa nu se deranjeze nimeni. In schimb am fost asaltat cu diferite replici de catre anumiti utilizatori, care daca au contratat un apartament in Linda au impresia ca si forumul este al lor. Daca se urmareste discutia, o sa se vada atitudinile celor de aici, eu nu am atacat pe nimeni, am fost atacat.
Multumesc

Edited by popescu80, 15 July 2011 - 09:37.


#1589
Bodanel

Bodanel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 619
  • Înscris: 07.08.2007
@euribiontul

Multumim pentru aparitie. Mai bine mai tarziu decat niciodata. A se observa ca monsieur popescu isi tot expune pararea desi nimeni nu cere acest lucru(as fi inteles daca il intreba cineva) si tot incearca convinga lumea ce eroare mare am facut, cum or sa ne creasca ratele(de parca le-ar plati el) samd. Am inteles, nu-i place Linda, acum ar putea sa ne lase cu alegerea pe care am facut-o noi  si sa mearga sa pe un alt subforum si sa incerce sa convinga pe altii care era mai bine sa cumpere in alta parte. Sa nu uitam arogantele si injuriile aduse gratuit. Stiu ca nu ai timp sa citesti 85 de pagini dar au mai fost useri care au ales sa cumpere in alta parte si nu au avut comportamentul asta de flamer.

LE Modul lui direct sunt injuriile si atacul la persoana.

Edited by Bodanel, 15 July 2011 - 09:50.


#1590
sabinilie

sabinilie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 04.08.2007
Eu in general am preferat sa nu ma bag, dar, acum mi se pare ca s-a intrecut masura.
Pana acum erau injurii gratuite, amenintari - domnul Popescu era exact tipul de persoana de care este plin internetul si care trebuie ignorata.

 popescu80, on 15th July 2011, 10:35, said:

Aproape de fiecare data mi-am expus punctul de vedere referitor la Linda.
sigur nu erai offtopic in TOATE postarile tale? Aici discutam despre LINDA, nu despre credite si mai ales NU despre frustrari personale.

 popescu80, on 15th July 2011, 10:35, said:

au contratat un apartament in Linda au impresia ca si forumul este al lor.
Forumul in totalitate, nu, dar... cam asta e topicul in care ai scris - al celor care au "contractat" un apartament sau care doresc sa contracteze unul.


 popescu80, on 15th July 2011, 10:35, said:

Daca se urmareste discutia, o sa se vada atitudinile celor de aici, eu nu am atacat pe nimeni, am fost atacat.
Eu imi aduc aminte ca tu ai atacat primul.
Si mai mult, cum ai ajuns aici daca nu ai scris primul? Am inceput noi sa ne luam de diversi utilizatori, care niciodata NU au vazut topicul?
Eu am o placere sa aleg randmon din lista de useri ai forumului si sa incep sa-i jignesc prin diverse topicuri deschise.... tot random.








Si ca si fim totusi on-topic (si sa-i facem curatarea mai grea dl-ui moderator):
Am fost ieri acolo cu Peter. O parte din "probleme" erau deja rezolvate (ex: peretele murdar era revopsit).
Restul le-am expus si s-au cominicat pe santier. Personal cred ca vor fi rezolvate.
Asfaltul este ok, arata bine. Mai trebuie luat gardul...

Edited by sabinilie, 15 July 2011 - 10:58.


#1591
euribiontuL

euribiontuL

    dibaci

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,275
  • Înscris: 15.07.2006
mai am de editat 4-5pagini până să ajung la zi.
vă rog, nu mai proliferați jignirea.

#1592
_dafin_

_dafin_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 17.12.2008
Sunt utilizatorul care a rugat moderatorii sa ia in calcul excluderea de pe forum a utilizatorului popescu80. Permiteti-mi sa-mi lamuresc apelul.
    1. Faptul ca un utilizator denunta calitatea unui complex rezidential (pe motive de pret, de calitatea constructiei, de administrare imobiliara etc) nu este in niciun caz motiv ca acel utilizator sa fie exclus. In fond, forumul nu este unul al aplaudacilor.

    2. De fapt, interventiile utilizatorului popescu80 (toate de aceeasi factura) nici nu au privit doar complexul Linda.

    3. Nu ar fi motiv de excludere nici exprimarea unor opinii putin "pe langa" topic, fie ele si opinii politice (asa cum au fost vazute de paradigmatic) sau opinii catastrofal milenariste (asa cum le-am vazut eu).

    4. Totusi, este posibil ca, prin monotonie si incoerenta, tenta catastrofica a mesajelor sa produca o deviere suparatoare, de la obiectivele forumului. Ca sa ma fac inteles, multi utilizatori (printre care ma numar) au exprimat aici opinia ca piata imobiliara va merge oricum in jos, insa opiniile au fost argumentate rational, nu prin spasme si spume la gura. Utilizatorul popescu80 a inceput prin a starni ilaritate, dar a ajuns ulterior sa bata campii, deranjand pe toata lumea.
Utilizatorul popescu80 a sarit peste cal si, pentru acest motiv, raman la primul meu apel, acela privind o interdictie temporara, pe forum.

#1593
popescu80

popescu80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 05.07.2011
Oare cei care insista sa mi se stearga postarile sunt oameni simpli, sau manipulatori imobiliari??????
Atrag atentia moderatorilor, pana unde a ajuns manipularea imobiliara...

Multumesc

#1594
ARocK

ARocK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 02.01.2008
Repet rugamintea adresata Dvs, Dnule Popescu: daca nu aveti o intentie de achizitie, nelamuriri legate de ceva contractat si orice aspect comercial in derulare in Linda, sau intentie in viitorul apropiat (nu aberatiile despre 3 ani etc) in acest complex nu va mai exprimati pe acest topic. Exista acum un topic special creat sa va expuneti parerile. Insistentele de a face "de kko" un bun pe care l-am platit din munca mea, intr-un complex la alegerea mea, doar asa ca aveti timp liber sau interese obscure, ma duce cu gandul la concurenta Linda. Este o deductie logica? Eu zic ca da.
Tipul Dvs. de comentarii nu ataca numai Linda, ci ataca cumparatorii din Linda si aici este o mare problema. Drept urmare si raspunsurile pe care le-ati primit.

Nimeni (cosminel, bodanel, eu, paparazzi, silver, alex, sabin etc) dintre cei care ti-au raspuns nu fac parte din randurile dezvoltatorilor si / sau constructorilor imobiliari. Suntem oameni mai mult sau mai putin simpli (ca sa nu intram in dezvoltarea definitiei de om simplu, poate am citit eu intentie de jignire, ea lipsind cu desavarsire) care pe banii nostrii am luat o hotarare la un moment dat.
Am avut placerea sa citesc topicul de la primul pana la ultimul post, nu vei gasi nici un raspuns dat de dezvoltator pe acest topic vreodata. Si am mai spus asta intr-un post anterior.

Mi-am expus la un moment dat si motivele pentru care nu ne dam peste cap sa ajutam dezvoltatorul sa vanda, nici nu-l impiedicam, pur si simplu nu conteaza.

ON-Topic: avem crepusculul conectat ... ar trebui sa functioneze complet automat iluminarea stradala ... vedem diseara

Edited by euribiontuL, 19 July 2011 - 17:07.


#1595
AlexSotir

AlexSotir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.06.2011
Se pare ca in blocul de vizavi de mine se va muta cineva. Si-a pus 2 aparate de aer conditionat, si ... tevi de cornet verzi lungi de 1 metru ca sa se scurga apa. Inteleg ca ii trebuie omului aer, da chiar asa sa-l lasam pe Dorel sa puna teava de cornet verde? Vecinii de pe terase s-au apucat sa construiasca adevarate structuri din lemn. Ce urmeaza? Noi apartamente pe terasa blocului? Cotete de porci crescuti pe terasa?

Am un amic in SUA, California care sta intr-un cartier rezidential de case. Arata excelent, si nu doar pt ca au bani, ci pt ca este obligatoriu sa iti tunzi peluza din fatza casei, platesti amenda daca nu faci asta. Mai mult, nu ai voie sa iti inchizi cu gard, in situatia asta ti se darama si gardul si platesti si amenda. Si da, asta se intampla chiar daca ei sunt proprietarii caselor.

Noi romanii cand o sa intelegem treaba asta? Jur ca as fi preferat sa am balcon cu dreptul sa-l folosesc, dar sa nu fie proprietatea mea, si la fel si la terase decat asa.
Trebuie pus un plan la punct si trebuie urgent, pt ca se pare ca fiecare face cum il taie capul fara sa-l intereseze in ce fel sunt afectati altii.

Asa ca idee, oamenii respecta regulile de circulatie pt ca risca amenda sau permisul confiscat, nu pt ca au bun simt. Daca era dupa asta 70% treceau pe rosu. Nu ne putem baza pe bunul simt, trebuie pur si simplu atentionati si apoi amendati pana cand respecta regulamentul. Asociatia are dreptul asta.

Edited by AlexSotir, 19 July 2011 - 17:53.


#1596
kosmik

kosmik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 06.04.2010

 AlexSotir, on 19th July 2011, 18:34, said:

Se pare ca in blocul de vizavi de mine se va muta cineva. Si-a pus 2 aparate de aer conditionat, si ... tevi de cornet verzi lungi de 1 metru ca sa se scurga apa. Inteleg ca ii trebuie omului aer, da chiar asa sa-l lasam pe Dorel sa puna teava de cornet verde? Vecinii de pe terase s-au apucat sa construiasca adevarate structuri din lemn. Ce urmeaza? Noi apartamente pe terasa blocului? Cotete de porci crescuti pe terasa?

Am un amic in SUA, California care sta intr-un cartier rezidential de case. Arata excelent, si nu doar pt ca au bani, ci pt ca este obligatoriu sa iti tunzi peluza din fatza casei, platesti amenda daca nu faci asta. Mai mult, nu ai voie sa iti inchizi cu gard, in situatia asta ti se darama si gardul si platesti si amenda. Si da, asta se intampla chiar daca ei sunt proprietarii caselor.

Noi romanii cand o sa intelegem treaba asta? Jur ca as fi preferat sa am balcon cu dreptul sa-l folosesc, dar sa nu fie proprietatea mea, si la fel si la terase decat asa.
Trebuie pus un plan la punct si trebuie urgent, pt ca se pare ca fiecare face cum il taie capul fara sa-l intereseze in ce fel sunt afectati altii.

Asa ca idee, oamenii respecta regulile de circulatie pt ca risca amenda sau permisul confiscat, nu pt ca au bun simt. Daca era dupa asta 70% treceau pe rosu. Nu ne putem baza pe bunul simt, trebuie pur si simplu atentionati si apoi amendati pana cand respecta regulamentul. Asociatia are dreptul asta.

Ai dreptate, consider si eu ca Asociatia ar trebui sa intervina in astfel de cazuri, in caz contrar, fiecare o sa inceapa sa faca ceea ce doreste, si in nici 2 ani o sa arate ansamblul departe de imaginea initiala ...

#1597
AlexSotir

AlexSotir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.06.2011
Ar trebui ca orice modificare in afara peretilor apartamentului sa fie mai intai discutata cu asociatia...

Edited by AlexSotir, 20 July 2011 - 11:22.


#1598
paparazzi

paparazzi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 25.01.2006

 AlexSotir, on 20th July 2011, 12:22, said:

Ar trebui ca orice modificare in afara peretilor apartamentului sa fie mai intai discutata cu asociatia...

Eu mi-am pus 2 umbrele in balcon, dar spre rusinea mea nu am anuntat asociatia! Lasa ca imi fac aici Mea Culpa!  :notangel:
Apropo, au trecut 2 luni de cand s-a hotarat in sedinta ca se creaza acele locuri de parcare pe strada, care vor fi inchiriate. Nici pana in ziua de azi nu au fost trasate! Nu mai zic de bani incasati de Asociatie! Si strada e plina.  :thumbdown:

#1599
AlexSotir

AlexSotir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.06.2011

 paparazzi, on 20th July 2011, 13:04, said:

Eu mi-am pus 2 umbrele in balcon, dar spre rusinea mea nu am anuntat asociatia! Lasa ca imi fac aici Mea Culpa!  :notangel:
Apropo, au trecut 2 luni de cand s-a hotarat in sedinta ca se creaza acele locuri de parcare pe strada, care vor fi inchiriate. Nici pana in ziua de azi nu au fost trasate! Nu mai zic de bani incasati de Asociatie! Si strada e plina.  :thumbdown:

Umbrela e un obiect. Putem face diferenta intre o structura din lemne/termopane si un obiect...
Regulamentul specifica cam toate astea. Nu stiu ce ne mai tocmim atata. Regulamentul e foarte bine pus la punct, trebuie doar aplicat si cu asta basta.

Edited by AlexSotir, 20 July 2011 - 12:59.


#1600
andreitdi

andreitdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 27.01.2007

 paparazzi, on 20th July 2011, 13:04, said:

Apropo, au trecut 2 luni de cand s-a hotarat in sedinta ca se creaza acele locuri de parcare pe strada, care vor fi inchiriate. Nici pana in ziua de azi nu au fost trasate! Nu mai zic de bani incasati de Asociatie! Si strada e plina.  :thumbdown:
pai daca merge si asa ...de ce sa ne mai complicam .canii latra ursul merge.  :coolspeak:
oare cate cereri s-au strans pana acum ?


 AlexSotir, on 20th July 2011, 13:49, said:

Umbrela e un obiect. Putem face diferenta intre o structura din lemne/termopane si un obiect...
Regulamentul specifica cam toate astea. Nu stiu ce ne mai tocmim atata. Regulamentul e foarte bine pus la punct, trebuie doar aplicat si cu asta basta.
say it loud.

#1601
ARocK

ARocK

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 02.01.2008

 AlexSotir, on 20th July 2011, 12:22, said:

Ar trebui ca orice modificare in afara peretilor apartamentului sa fie mai intai discutata cu asociatia...

Ar trebui, dar asa e cu omu, a venit de la casa la bloc, si acolo nu cerea acordu nimanui.

E greu de pus o intrebare? Nenea Lucian, Nenea Alin sau ce alt Nenea mai intalneai prin curte, cum ar fi mai bine sa fac?

Am studiat 2 saptamani cum sa-mi pun aeru ... ca sa fie bine, sa nu fie rau, vorba unui amic ... l-am pus azi. Personal nu sunt foarte incantat dar sa zicem ca astea sunt constrangerile constructiei ...


Au trecut 42 zile de la ultima sedinta, se vor trasa acele parcari cat de curand ... avand in vedere ca munca normata si foarte bine platita gen "mocca" este prestata de o bine cunoscuta firma de prestigiu numita "oameni de bine", la conducere dar si in transee, si are grija de buzunarele noastre, apar si intarzieri.
Mosu-meu mi-a zis ca e bine sa fi cineva , nu nimeni (nimeni nu duce gunoi, nimeni nu face cumparaturi etc.) asa ca : cineva trebuia sa tunda iarba, cineva vine cu scula (vorba lui andrei), cineva pune aviziere, cineva incepe sa-si aduca aminte de electronica invatata in facultate si batzaie la sigurantele de la diverse echipamente, cineva citeste apa, cineva incearca sa aduca si faza 2 in asociatie ca sa nu fie si ei orfani etc.    :angel:

#1602
AlexSotir

AlexSotir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 04.06.2011
Merge crepusculul  :coolspeak:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate