Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

politia romana

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
razec

razec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 24.03.2004
ai mei au lua ieri o teapa de la niste tigani privin lucrarea la niste burlane,tigani pe care nu-i cunosteau.Dupa ce au platit cit nu face ma duc sa reclam la politie iar boul de acolo(ofiterul de servici) ma trimite la judecatorie ca sa fac plingere acolo si ca trebuia sa ia legatura cu o firma.Cind i-am zis ca am nr.de la masina si ca poate da-i dea in urmarire a zis ca nu fac ei asa ceva.Ma intreb pt. ce dracu mai platim atitea impozite.
Dati-mi va rog niste link-uri de la minister de la presa ca pe asta nu-l las

#2
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

razec, on May 20 2005, 22:14, said:

ai mei au lua ieri o teapa de la niste tigani privin lucrarea la niste burlane,tigani pe care nu-i cunosteau.Dupa ce au platit cit nu face ma duc sa reclam la politie iar boul de acolo(ofiterul de servici) ma trimite la judecatorie ca sa fac plingere acolo si ca trebuia sa ia legatura cu o firma.Cind i-am zis ca am nr.de la masina si ca poate da-i dea in urmarire a zis ca nu fac ei asa ceva.Ma intreb pt. ce dracu mai platim atitea impozite.
Dati-mi va rog niste link-uri de la minister de la presa ca pe asta nu-l las

<{POST_SNAPBACK}>

Pai nu vad ce potzi sa le faci...
Du-te la Politie si fa plangere, asta sunt obligati sa o accepte...mergi pe ideea de inselaciune.
Si poate se invatza si ai tai minte sa nu mai discute cu oricine si sa nu mai plateasca in avans la persoane pe care nu au de unde sa le mai ia ulterior. Parerea mea e ca se cerea..

#3
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003

razec, on May 20 2005, 22:14, said:

ai mei au lua ieri o teapa de la niste tigani privin lucrarea la niste burlane,tigani pe care nu-i cunosteau.Dupa ce au platit cit nu face ma duc sa reclam la politie iar boul de acolo(ofiterul de servici) ma trimite la judecatorie ca sa fac plingere acolo si ca trebuia sa ia legatura cu o firma.Cind i-am zis ca am nr.de la masina si ca poate da-i dea in urmarire a zis ca nu fac ei asa ceva.Ma intreb pt. ce dracu mai platim atitea impozite.
Dati-mi va rog niste link-uri de la minister de la presa ca pe asta nu-l las

<{POST_SNAPBACK}>

imi pare rau, dar aici e doar prostia ta proprie si personala si nimic mai mult. de ce le-ai platit inainte de receptia si verificarea lucrarii? multa bafta, politistul a facut ce trebuia.

piorel poate stie mai bine, mie nu imi suna a treburi penale.

#4
Cipsu

Cipsu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,032
  • Înscris: 06.05.2004

addicted, on May 25 2005, 19:46, said:

imi pare rau, dar aici e doar prostia ta proprie si personala si nimic mai mult. de ce le-ai platit inainte de receptia si verificarea lucrarii? multa bafta, politistul a facut ce trebuia.

piorel poate stie mai bine, mie nu imi suna a treburi penale.

<{POST_SNAPBACK}>

@addicted:  si daca io vin maine la tine(prin absurd) si-ti spun o poveste frumoasa cu care te conving sa-mi dai un avans pentru nu stiu ce serviciu sau nu stiu ce vanzare, tu-mi platesti si ulterior ramai cu buza umflata la fel o sa zici ca nu e treaba Politiei?
de acord ca ai fost fraier si ai platit aiurea, dar io zic ca poti sa o numesti inselaciune.
http://www.dsclex.ro...odpenal3.htm#t3   art 215

Edited by Cipsu, 26 May 2005 - 18:06.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate