Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii
 Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 

sunete ciudate

- - - - -
  • Please log in to reply
292 replies to this topic

#289
crissoo7

crissoo7

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 08.11.2006
Desi a trecut ceva timp de cand nu s-a mai postat nimic in acest topic, vin cu o mica precizare, pe care se pare ca nu s-a luat in seama, si anume ca s-a postat la rubrica paranormal. Am avut rabdarea sa citesc toate cele 16 pagini ale acestui topic, si am constatat ca peste 70% din cei care au postat ori sustin sus si tare ca e fake, ori fac misto de persoana care a deschis topicul.

Este si normal ca ceea ce se posteaza in aceasta rubrica special destinata sa se posteze topicuri cu subiecte de discutie despre lucruri pe care omul nu si le explica, legende, mituri despre care s-a auzit, dar pun pariu ca dupa unele persoane toate sunt fake-uri. Pai atunci pentru ce mai intrati aici sa acuzati omul ca e fake, sau sa faceti misto de el... pt. asta sunt alte rubrici. Este si normal sa nu credeti tot ce se posteaza, dar nu inteleg de ce dati cu pietre in om, ca pana la urma nu a gresit cu nimic.. a postat unde trebuie, a postat despre un subiect specific rubricii... deci mai lasati-o moale. Si pana la urma topicurile sunt destinate celor care, ca si mine de altfel, au intrat in aceasta rubrica sa citeasca despre lucruri pentru care au mintea deschisa, dar asta nu inseamna ca suntem creduli, ci doar e un subiect foarte interesant pentru multa lume, tocmai pentru ca sunt lucruri neexplicabile, si sa fim seriosi, intr-un final.. ne placem sa credem ca sunt neexplicabile. Iar pentru asa-numitii sceptici, parerea mea e ca aceasta rubrica nu e pentru voi.

On topic,
Am ascultat inregistrarea, si mi se pare intr-adevar infricosatoare, mai ales ca am ascultat-o la niste casti destul de puternice. Desi nu cred ca e fake, ar putea fi din cauza inscriptionarii dvd-ului. Am patit sa insriptionez mai multe dvd-uri de aceeasi firma, noi, iar unul sau 2 sa nu se inscriptioneze bine, in nici un caz sa-mi suprapuna un sunet pe imaginea unui film :), si de asta mi se pare cam greu de crezut ca e din cauza dvd-ului prost inscriptionat. Numai ramane decat sa cred ca ar fi ceva intr-adevar neobisnuit, dar interesant in acelasi timp.

#290
Freevy

Freevy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 01.03.2013
Sper că mai trăieşte iniţiatorul topiculuiPosted Image

Cam mulţi miştocari pe aici.Posted Image Vă place să luaţi lumea la mişto, nu ? Nu mă refer doar la topicul ăsta,în general pe SoftPedia aşa e. Posted Image

Edited by Freevy, 27 February 2014 - 10:54.


#291
Vighy

Vighy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 333
  • Înscris: 04.08.2013
Niste atasamente pentru cei care cred chestia asta Posted Image . Fisierul audio dat de initiator, l-am randat la cu speed 25% si dupa l-am randat reversed.

Attached Files



#292
ultimo

ultimo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 20.01.2007

Quote

Oamenii fac misto din mai multe motive: 1. sunt ignoranti 2. le este frica, dar nu vor sa recunoasca 3. se tem de necunoscut 4. sunt curiosi, vor sa se bage in discutie, dar se tem de sarlatani, si astfel, nu vor sa price drept prosti.

O parte din aceste lucruri se afla la nivel de subconstient.

@Vighy ...am sa le descarc si am sa le ascult si eu.

#293
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 29.04.2010
Interesant, zici ca e cor gregorian, apoi o muzica ritmata care se opreste brusc... Nu cumva e coloana sonora a filmului, distorsionata? Pe reverse chiar are o logica, cel putin asa pare.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate