Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?
 Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...
 Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...
 Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 

Atentie! Nu luato host de la Ipvhost.ro

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
80 răspunsuri în acest subiect

#73
cipzy

cipzy

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 02.03.2011

 alexupit, on 2nd March 2011, 13:07, said:

Am site-ul cazut de peste 12 ore!!! Oamnii astia sunt imposibili!!! Mai are cineva gazduire la ei? Va merg site-urile acum? Trebuie facut ceva cu nesimtitii astia! Nu isi pot bate joc de toata lumea!

cele mai proaste servicii la ipvhost.ro, nu au nr de contact, o firma serioasa detin un nr de telefon pentru a fi contactati, daca aveti situri comerciale nu lucrati cu ipvhost.ro, riscati sa pierdeti enorm de mult, va bucurati ca dati mai putini bani dar aveti probleme dupa, serverul pica des, comenzile nu ajung

EVITATI ipvhost.ro   SUNT NESERIOSI

eu astept de 24 ore sa imi pot recupera siteul pentru a ma muta in alta parte

 cipzy, on 2nd March 2011, 13:51, said:

cele mai proaste servicii la ipvhost.ro, nu au nr de contact, o firma serioasa detin un nr de telefon pentru a fi contactati, daca aveti situri comerciale nu lucrati cu ipvhost.ro, riscati sa pierdeti enorm de mult, va bucurati ca dati mai putini bani dar aveti probleme dupa, serverul pica des, comenzile nu ajung

EVITATI ipvhost.ro   SUNT NESERIOSI

eu astept de 24 ore sa imi pot recupera siteul pentru a ma muta in alta parte


dupa ce imi voi recupera baza de date am sai reclam la OPC si ii voi da in judecata pt daune in 2 zile am pierdut 10 milioane

#74
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.682
  • Înscris: 17.02.2008
Si in afara sunt firme de hosting conduse cu picioarele (eu am schimbat cateva si din afara).
Si in Romania sunt.
Asta nu inseamna ca toti sunt varza.
Chestia este, ca multi aleg firma de hosting inainte sa caute review-uri si pareri pe forumuri/blog-uri, 10-15 minute, si dupa se plang ca au ales prost si toti sunt la fel, ca nu au avut ei noroc la alegere.
Si incercati sa faceti distinctie intre un client problema si cazurile din vina firmei de hosting.
Daca tu ajungi la shared cu site ce ar trebui tinut pe VPS sau dedicat, e normal sa iti iei un sut in fund la majoritatea firmelor de shared hosting, pentru ca afectezi restul clientilor cu consumul imens de resurse.

Editat de Sorin84k, 02 martie 2011 - 14:39.


#75
jjohnny29

jjohnny29

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 70
  • Înscris: 30.06.2008
E o firma de toata jena.... sunt deja 4 zile de cand le-am transmis plata pentru prelungire host 6 luni si nimeni nu se oboseste sa raspunda nici la tikete ,nici telefonic ,nici pe yahoo mai mult acum i-mi sosesc zilnic mailurile generate in sistem pentru a efectua plata.. niste nesimtiti, support nota -100 ...no comment

#76
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.286
  • Înscris: 25.01.2007
de 2 ani nu am avut probleme mari cu ipvhost dar acum mi-au cazut toate paginile,

sper o remediere rapida a problemelor de la servere dar cine stie. Daca nu aproape un gb de informatie ma ia dracii pana uploadez din nou.

#77
tosin

tosin

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 461
  • Înscris: 06.05.2009

 Anturaju93, on 19th October 2009, 07:13, said:

Cat platesti si ce primesti la webfactor?

Platesti mai mult cat platesti in .com, dar primesti servicii de calitate, serverele se incarca relativ usor fata de cele din US / UK / Germania, diferenta de pret se merita.  

Daca pentru 10 euro e mult sa iti cumperi host in .ro pe un server care-ti ofera RESURSE REALE, ca de scris poate sa scrie si webfactor pe site ca ofera spatiu si trafic nelimitat, alta e treaba. Ma rog, ca idee nu trebuie blamate firmele Romanesti daca nu le-ai folosit sau nu le folosesti. Aici nu vorbesc doar de WBF ci in general, sunt cateva firme de top care-si merita banii si nu vad de ce le faci praf. Ca idee, au fost probleme si la hostgator, godaddy, sau orice alt provider de gazduire din .com, doar ca nu am fost noi pe faza sa-i "depistam". In fine, numai bine.


Cat despre IPV. Este folosit de incepatori sau de cei ce au de gazduit site-uri ieftine, mici/medii, fiecare firma isi are clientii ei, firmele care au preturi serioase, iar calitatea serviciilor sunt bune, au clienti cu capul pe umeri care nu dispera la un down, care stiu sa dea un telefon, iar daca nu li-se raspunde a 2-a zi sunt cu site-urile pe alte servere.

Trebuie sa intelegem si noi, Romanii ca avem de unde alege, nu suntem legati de o firma daca nu ne convine sa ne mutam sau sa ne lasam de sportul extrem, nu vad de ce trebuie sa dramatizam cand pica un server. Eu am fost la krond.rog, mare firma, mare domn acel Salam (Tita Radu Alexandru, un nemernic de altfel) Dupa ce mi-am pierdut un domeniu, site, samd. Nu am facut atata scandal ci mi-am dat seama ca am colaborat cu un om de nimic, o firma de nimic defapt si am luato de la capat, fara sa ma zbat si sa ma plang ce jeg e tipu. In alta ordine de ideei, piata web hostingului e mare sunt cateva firme in genul  Webfactor (din pacate doar cateva) Care si ofera servicii de calitate sau se tin de ceea ce zice pe factura si sunt alte firme in genul IPV care, daca vrei support trebuie sa astepti dupa el....

PS. Fara sa fac reclama webfactor-ului, dar ca idee am primit support in seara de pasti fa tu comparatia aici.

Ps2. Ai factura, protectia consumatorului si asa mai departe.
Numai Bine.

#78
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.286
  • Înscris: 25.01.2007
ce sa zic despre ipvhost, vad ca si-a revenit si am paginile din nou neafectate, circa 12 ore au fost cu probleme.

la noi stii cum e, mai pica curentul mai pica un hard, nu acelasi lucru e in afara unde nu se stie ce inseamna pana de curent.

sunt destui useri aici care le-a picat un hardisk la un moment dat, nu e prea placut.

Editat de c_anicai, 12 iunie 2011 - 21:35.


#79
tosin

tosin

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 461
  • Înscris: 06.05.2009

 c_anicai, on 12th June 2011, 22:31, said:

ce sa zic despre ipvhost, vad ca si-a revenit si am paginile din nou neafectate, circa 12 ore au fost cu probleme.

la noi stii cum e, mai pica curentul mai pica un hard, nu acelasi lucru e in afara unde nu se stie ce inseamna pana de curent.

sunt destui useri aici care le-a picat un hardisk la un moment dat, nu e prea placut.


Sa cada HDD-u ? Wtf ? In ce lume se traieste aici ? Nu frate, o firma care este specializata in web hosting e pregatita pentru orice, daca li-se ard serverele, a doua zi se pune totul la loc, daca nu a 2-a zi atunci a 3-a, dar totul e on de pe un backup extern.  

Am fost client egazduireweb, li-sa ars HDD-u sau ce dracu si am stat mult si bine pana au fost toate online, again... so e jalnica treaba.

#80
AdiFCD

AdiFCD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.309
  • Înscris: 23.12.2008
Voua va merge site-ul ipv ? Am inregistrat de vreo 4 zile un domeniu la ei si de atunci nu mai pot intra in cp sa modific ip-ul principal, deci nu pot folosi domeniul ...

Sa nu mai vorbesc de faptul ca desi mi-au activat domeniul in 10 minute , nici acum dupa 4 zile nu apare nicaieri ca fiind inregistrat ..cum se poate asa ceva ?  :mellow:

[attachment=1013204:ipv_host...rma_praf.jpg]

Editat de AdiFCD, 13 aprilie 2012 - 16:00.


#81
c_anicai

c_anicai

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.286
  • Înscris: 25.01.2007
De curand ipvhost au vandut/cedat conturile catre domainscan

mi-au transferat siturile, sunt probleme la baza de date, adica fonturile ro de pe pagini sunt ciudate, si noul control panel nu mai are statistici de vizitatori .

In chestii de suport domainscan vad ca deocamdata sunt zero.

Editat de c_anicai, 14 septembrie 2012 - 15:56.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate