Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea
 Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?
 La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis
 Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire
 

Atentie! Nu luato host de la Ipvhost.ro

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#19
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
am avut o problema la edomenii si m-a rezolvat suportul online duminica pe la ora 6 seara...

#20
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,134
  • Înscris: 16.10.2006
Eu am avut acum ceva vreme o problema si m-a rezolvat suportul de le edomenii, pe chat, pe la 1 si jumatate noaptea. Ce-i drept, ofera suport tehnic de calitate.

Edited by brasoveanul, 23 October 2009 - 12:06.


#21
ipvhost

ipvhost

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.10.2009
"Sa nu va bata gandul sa luati host de la ipvhost.ro dupa ce ca au niste preturi incredibile ...poate cele mai mari de pe piata ...ofera servicii de kkt ca sa ma exprim asa.

De o saptamana este incredibil cum imi merge site-ul...5 minute merge , 5 minute cade serverul ....2 minute merge ....10 minute cade serverul ...si tot asa....am pierdut o groaza de vizitatori, sper sa ma mut de ei cat mai repede. "


Va salut.

- Preturile nu cred ca sunt asa mari la ce configuratie au pachetele, totusi acest lucru depinde de fiecare cum le considera.

- In cazul in care, un client a trimis e-mail la [email protected] sau a luat legatura cu noi online, a primit o explicatie sau problema a fost rezolvata.

- Support-ul online il oferim in limita posibilitatilor in acest moment.

- Exista o situatie care poate crea confuzia ca serverul este cazut, aceasta apare la unele scripturi si cand fisierele sunt transferate prin intermediul clientului ftp Filezilla care:
1. este foarte nesigur pentru ca salveaza datele intr-un fisier in format XML unde parola este vizibila.
2. deschide foarte multe conexiuni cu serverul care depasesc limita admisa.
- In momentul in care sunt deschise mai multe conexiuni decat cele admise, un soft de pe server baneaza automat ip-ul petru o perioada de timp considerandul un posibil atac.

- Noi incercam sa multumim pe toata lumea si sa oferim servicii cat mai bune, dar tot timpul vor exista persoane nemultumite.

- Am avut probleme, dar este absurd sa spui ca timp de o saptamna un server a cazut din 5 in 5 minute si ca ai trimis mai multe email-uri si nu ti sa raspuns.

- Imi este greu sa ii inteleg pe cei care posteaza pe forum-uri, vad ca acum este la moda "te dau in judecata" sau "un post pe forum, blog la fiecare nemultumire", chiar daca de multe
ori problema nu a fost neaparat la servere sau daca chiar din vina lor au avut probleme. Daca este o problema generala va fi rezolvata cu siguranta, pentru ca acesta este scopul nostru.
Nu cred ca cineva ar investit timp si bani intr-o afacere pentru a oferi servicii de proasta calitate.

- Daca nu iti convine o firma de gazduire poti sa cauti o alta firma de gazduire, cu siguranta o firma care va oferi servicii de proastra calitate va disparea singura.

- Tu nu esti multumit dar altul este si poate altul care ar putea fi nu mai este pentru ca citeste ce ai scris tu, majoritatea doresc un pachet de gazduire cat de mare fara restrictii sa fie si incredibil
de ieftin si sa nu cada niciodata, dar atat timp cat fiecare firma de hosting care are o problema apare pe toate forumurile cu siguranta serviciile din romania nu vor ajunge la alte standarde.

- Stiu ca problema este legata de banii care sunt platiti pentru servicii si este normal, dar la plata prin sms operatorii nu au o asemenea optiune de returnare a fondurilor. Momentan nu putem
returna fondurile sms celor care nu sunt multumiti pentru servicii, dar am gasit o solutie pentru aceasta problema si va fi valabila in urmatoarea versiune a cpanel-uli client.

Sper sa nu am jignit pe nimeni si nu astept fiu inteles de toti dar tin sa cred ca sunt destule persone care inteleg.

#22
Anturaju93

Anturaju93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 06.05.2007
Eu folosesc Filezilla de mult timp si pe mai multe hosturi (nu romanesti) unde niciodata nu am avut probleme cu acest client de FTP. Faptul ca deschide mai multe conexiuni decat suporta serverul dvs. asta nu e problema clientului. Clientul poate folosi orice client de ftp doreste, iar daca dvs. ati observat ca filezilla duce la banarea IP-ului clientului (cee ce mie mi se pare incredibil sa banezi un client) dvs. ar trebui sa mariti limita de conexiuni maxime suportate pe ftp astfel incat niciun client sa nu mai intampine probleme de genul acesta. Pe nici un host la care mi-am hostat eu site-urile, la nici unul nu avut probleme cu filezilla si nicidecum sa fiu vreodata bannat din cauza conexiunilor pe ftp, decat atunci cand eram la romarg si nu imi mergea site-ul iar dansii de acolo ma puteau sa intru pe site prin httpproxy din cauza ca au o problema cu clasa de IP-uri a mea si eu vedeam site-ul offline mereu, practic nu puteam sa intru nici in cpanel. Pai vi se pare corect sa mai platesti 14 euro taxa de activare hosting si 1 euro pentru 50 de mega?? E chiar asa scump mega asta romanesc de se vinde cu 1 euro pentru 50 de mega. Cica trafic nelimitat:))) pentru ca 50 de mega ce site si cat trafic poti face. Nu inteleg de ce firmele de hosting romanesti sunt asa scumpe, nici nu se compara cu cele din strainatate. Daca vreti sa supravietuiti pe piata si sa faceti ceva profit trebuie sa umblati la preturi neaparat si la calitatea serviciilor. Nu ca daca un client care foloseste filezilla sa urce un script prin ftp sa fie bannat din cauza ca deschide prea multe conexiuni, normal ca acel client va face de rahat pe toate site-urile care le gaseste, mai ales daca ii raspundeti la tickete peste cateva ore.

#23
dorikut

dorikut

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 30.07.2008
Si eu am patit-o acum un an cu cei de la IPV: Timp de 15 zile licenta de cPanel pentru unu din servere nu a fost valabila si nu am putut accesa panoul de control. Cei de la ipvHOST nu s-au obosit macar sa ma ajute sa fac un backup al bazelor de date, desi i-am contactat in mod repetat. (le-am trimis inclusiv comenzile de exportare).

Edited by dorikut, 04 November 2009 - 15:51.


#24
ipvhost

ipvhost

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.10.2009
dorikut nu cunva nu a mers vreo 30 de zile? ca nici noi nu ne mai amintim.... cu acest post am incheiat discutile pe form-uri, oircum nu merita oboseala ca vad ca voi nu integeti ca o firma mai are si probleme mai ales fiind si in curs de dezvoltare.

PS: cititi ce scrie in email-uri si mai intrati si pe site la sectiunea support, garantez ca 99% dintre cei care spun ca nu le-am raspuns au trimis email-uri la adrese care scrie clar ca nu sunt monitorizate dar noi scriem noi citim.

#25
sorin1986

sorin1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.09.2009
Revin la acest topic...un amic a luat host de la ei ...si dupa cateva zile i-au suspendat contul fara sa-l anunte ca ii inchide site-ul ....motivul? nu are voie sa tine tv online pe serverele lor :))
N-au nicio treaba , sunt total neprofesionisti ...si sa ne lasa cu incercarile astea de a incerca sa-si spele imaginea....in general toti clientii ipvhost au fost nemultumiti, de exemplu eu am acum de ceva timp host de la xservers si sunt destu de multumit ...va recomand!


Motive:
tech_ipvhost: pai pe acel cont au aparut foarte multe conexiuni aiurea
tech_ipvhost: si acuma nu stiu acui este contul
tech_ipvhost: pentru ca mau contactat cel putin 2 persoane pana acuma

tech_ipvhost: daca este al tau te rog sa stergi scriptu de tv online

Cred ca tipul habar nu are ce inseamna un script ...la tv online nu sunt scripturi doar playere....


• Descriere Pachet:

- Spatiu Gazduire: 2500MB
- Trafic: NELIMITAT
- Adrese e-mail: NELIMITAT
- Baze de Date: 5
- Subdomenii: NELIMITAT
- Domenii Parcate: 1
- Domenii Suplimentare: 1


La acest tip de pachet poti sa ai si 100 de mii de unici pe zi ...ca n-ar trebui sa fie probleme din moment ce te lauzi cu trafic nelimitat ....
Mi-ar fi jena sa fiu in locul celor de la ipvhost si sa mai comentezs ....mint cu nerusinare ....habar nu au ce e ala un script!

tech_ipvhost: nu are cum sa faca cineva 300 de conexiuni
tech_ipvhost: odata l 1 - 5 secunde
Corneliu xTz: si ii dau poza
Corneliu xTz: Briliantul A: da ce penis mea sunt ba ? si ce motiv am sa fac conexiuni false
tech_ipvhost: erau vizite tot timpul
Briliantul A: ei culmea sa mor eu


*De mentionat ca pe site erau multi online ....dar n-ar trebui sa fie o problema din moment ce ei iti dau trafic nelimitat,

Edited by sorin1986, 23 November 2009 - 17:17.


#26
sorin1986

sorin1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.09.2009
Omu de acolo de la suport e un imbecil


Asa ca aveti grija daca aveti un site mai de doamne ajuta cu vizite mai multe nu va recomand ipvhost ...ganditi-va de doua ori!

Edited by sorin1986, 23 November 2009 - 17:31.


#27
WBF

WBF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,130
  • Înscris: 13.12.2005
Doar prostia, calicia si nesimtirea sunt nelimitate.
Nu inteleg de ce va suparati cand primiti ceea ce ati cumparat.

#28
Briliantul1990

Briliantul1990

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.11.2009
Deci treaba cu iphost sta cam asa.

Am luat un host de la ei asta e oferta:

OFERTA GAZDUIRE 10? /AN

? Descriere Pachet:

- Spatiu Gazduire: 2500MB
- Trafic: NELIMITAT
- Adrese e-mail: NELIMITAT
- Baze de Date: 5
- Subdomenii: NELIMITAT
- Domenii Parcate: 1
- Domenii Suplimentare: 1

M-am grabit si eu ca am vazut ca e ieftin si din ce scrie la oferta e fantastic.

Eu am observat ca merge greu atunci cand intra multi vizitatori in acelasi timp si vorbesc cu omul de la ipvhost si il intreb daca se poate face ceva sa mearga mai repede. Pentru ca am cam 2000-3000 de vizitatori zilnici.

El imi spune ca nu am voie sa adaug site cu tv online dar nu scrie asta in politica lor ba chiar mai mult au un site (cel putin atat am vazut eu) hostat de prin aprilie de tv online.

Apoi ce imi zice ca am conexiuni false , eu ii dau statistica de la wta.ro si apoi nu mai zice nimic.

Dupa ceva timp vad ca imi suspenda contul , apoi il reactiveaza si imi zice sa sterg tot de pe el.

Acum ziceti si voi , e normal ce a facut ? Sunt profesionisti ?

Omul tot incerca sa ma pacaleasca cu tot felul de prostii pe care nici un copil de 6 ani nu ar crede.

In Concluzie , NU LUATI HOST DE LA IPVHOST.RO , Sunt Inapti , nu stiu sa comunice cu clientii lor si incearca tot felul de prostii sa te faca sa renuti la contul tau fara sa iti dea banii inapoi.

Edited by Briliantul1990, 23 November 2009 - 21:26.


#29
jijinho

jijinho

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 06.11.2008
bataie de joc la ipvhost ...servere cazute de 4 zile nicio explicatie ....pur si simplu cea mai mare bataie de joc ....fara dubii cel mai prost site de servicii host din Romania!

#30
cablemag_ro

cablemag_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 28.06.2009
Salut,
servere sunt cazute de 4 zile, la mail alt raspuns decat:

"buna seara

va rugam sa urmaritii postul de pe forumul nostru, aici veti gasii toate detaliile problemei.

http://forum.ipvhost....php?f=9&t=1235

va multumim."

acesta este raspunsul mail-urilor, cel putin era, de ieri nu mai raspunde nimeni. in TOS scrie in felul urmator:

? Informatii pre-vanzare, plati si confirmari de plata (tickete si email):
- timp minim de raspuns 15 - 30 minute.
- timp mediu de raspuns 1 - 2 ore.
- timp maxim de raspuns 24 ore.

? Suport clienti gazduire si suport domenii (tickete si email):
- timp minim de raspuns 15 - 30 minute.
- timp mediu de raspuns 1 - 2 ore.
- timp maxim de raspuns 24 ore.

? Scopul nostru este acela de a atinge un uptime 100% pentru disponibilitatea siteurilor pentru fiecare client al nostru.

- 99.5% - 100% returnare: 0 %
- 97% - 99% returnare: 10 %
- 94% - 97% returnare: 25 %
- 90% - 94% returnare: 50 %
- 89% - 0% returnare: 100 %


Baietii nu mai raspund pe forum/mail-uri /YM! .

Apropo, numele topicului este Nu luati host de la ipv , merge foarte prost , acum nu merge deloc....

Edited by cablemag_ro, 02 December 2009 - 12:25.


#31
sorin1986

sorin1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.09.2009
O alta bataie de joc gen IPVHOST, niste nesimtiti ordinari, niste reselleri de 2 bani ...asta sunt cei de la ipv

Edited by sorin1986, 02 December 2009 - 12:28.


#32
gupi

gupi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 15.04.2005
N-ar fi mai simplu ca in loc sa va lamentati aproape 2 luni sa cautati alte solutii ?

#33
Anturaju93

Anturaju93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 292
  • Înscris: 06.05.2007
Este foarte bine ca acesti clienti isi exprima parerea pe un forum atat de intens vizitat, pentru ca si altii sa vada calitatea serviciilor oferite si sa se gandeasca de doua ori inainte de a cumpara de la IPV host .

Edited by Anturaju93, 02 December 2009 - 13:11.


#34
sorin1986

sorin1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 04.09.2009

View PostAnturaju93, on 2nd December 2009, 14:11, said:

Este foarte bine ca acesti clienti isi exprima parerea pe un forum atat de intens vizitat, pentru ca si altii sa vada calitatea serviciilor oferite si sa se gandeasca de doua ori inainte de a cumpara de la IPV host .
Exact asta era ideea ...pentru ca si eu  la randul meu cand caut informatii despre un host pe google sunt multumit sa aflu pareri prin care sa-mi fac o idee.

#35
Dobybest

Dobybest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,260
  • Înscris: 28.08.2007
Toti cei care au site la ipvhost si e pe serverul bulit au pierdut toate datele!!! :))) aveti incredere in ipvhost ca va rezolva ei !

#36
cablemag_ro

cablemag_ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 68
  • Înscris: 28.06.2009
da @dobybest datele nu se mai pot recupera, au ziso baietii de la ipv pe forumul lor. asta este.. unii au pierdut zeci de dolari / zi , altii cateva sute de dolari pe zi si tot asa...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate