Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 

vare php.ini

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
otisweb

otisweb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 26.02.2009
am rezolvat problema.

in root in fisierul .htacces care era gol am scris register_globals on.
vad k merge:)

#20
otisweb

otisweb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 26.02.2009
am rezolvat cu php.ini dar acuma al alta problema...cum scot de jos de la footer link-ul catre web site-ul oficial de la oscommerce:Powered by oscommerce" - ca am incercat sa gasesc in toate fisierele softului si nu le-am gasit:)

#21
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
dupa ce ca te scuteste de o cheltuiala de minim 300E mai faci fite pentru un amarat de link?

#22
otisweb

otisweb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 26.02.2009

View Postagain, on 13th October 2009, 18:27, said:

dupa ce ca te scuteste de o cheltuiala de minim 300E mai faci fite pentru un amarat de link?
ce tot imi comentezi...forumul acesta este pentru intrebari, legate de domeniul web design etc...ce tot ai tu treaba ce topicuri pun eu?crezi k toti is doctori in programare k u?daca vrea cineva sa ma ajute bine daca nu asta e.ce ai vrea sa-ti dau eu tie 300 de euro sa-mi faci o modificare de template...trezeste-te 300 de euro is bani:P...altii lucreaza o luna pe 300 de euro de pica din picioare si tu vrei 300 de euro pentru o munca de maxim 1 ora?nu stiu cine are fitze sincer...

#23
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
1. In primul rand, ca majoritatea softurilor free, ti se impune sa pastrezi acel link acolo unde a fost pus de programatori. In caz contrar incalci licenta pe care o accepti la instalare.
2. Un webdesigner bun pentru 300 de euro (acum cu criza sa zicem 200) nu se apuca nici macar de un templating engine. Carpacii care lucreaza pe bani de chibrite si intreaba pe forum cum sa faca un "search" sa fie sanatosi, aia nu se numesc webdesigneri.
3. Avand in vedere ca la cunostintele in domeniul web esti undeva pe la 0 ar trebui sa pastrezi ciocul la adapost, poate isi face cineva mila si de tine si te ajuta cu problema ta.

#24
otisweb

otisweb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 26.02.2009

View PostDarkAngelBv, on 13th October 2009, 19:15, said:

1. In primul rand, ca majoritatea softurilor free, ti se impune sa pastrezi acel link acolo unde a fost pus de programatori. In caz contrar incalci licenta pe care o accepti la instalare.
2. Un webdesigner bun pentru 300 de euro (acum cu criza sa zicem 200) nu se apuca nici macar de un templating engine. Carpacii care lucreaza pe bani de chibrite si intreaba pe forum cum sa faca un "search" sa fie sanatosi, aia nu se numesc webdesigneri.
3. Avand in vedere ca la cunostintele in domeniul web esti undeva pe la 0 ar trebui sa pastrezi ciocul la adapost, poate isi face cineva mila si de tine si te ajuta cu problema ta.
is convins ca o sa se inghesuie lumea sa sara cu sutele de euro pentru site-uri care ei insasi le pot face dupa cateva saptamani de studiere:)

asa sariti tot cu gurile si va dati destepti de parca voi sunteti billgates...auzi pe asta ...0 in web design--tu cum naiba ai invatat web design?te-o nascut  maicata cu laptopu in mana programand in php?asa se invata parerea mea..mai intrebi mai testezi etc...
asa sariti toti pe me de parca am intrebat de ceva documente secrete de la nasa:P
daca aveti sfaturi sau idei despre probleme postati daca nu mai bine lasati-ma in pace...asta mai ales pentru darkangel ca este moderator si ar trebui sa aiba un comportament ca atare:P

#25
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005

View Postotisweb, on 13th October 2009, 19:43, said:

altii lucreaza o luna pe 300 de euro de pica din picioare si tu vrei 300 de euro pentru o munca de maxim 1 ora?nu stiu cine are fitze sincer...

Eu cred ca munca campului e mai potrivita pentru tine, sincer.  Adica un script de oscommerce se face intr-o ora?
Tie chiar nu ti-e jena sa pui astfel de intrebari simple pe forum si sa te lauzi ca oferi servici "profesionale" de web design si hosting?

#26
otisweb

otisweb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 26.02.2009
netule sa-ti spun sincer eu inca is in stadiul de beginer in web design..tre sa recunosc...acuma am inceput sa fac magazine online etc....da nu stiu ce tot insisti cu aceeasi problema...este o tara libera, netul e liber si sofrpedia forum e liber cat timp nu incalc regulile..nu am injurat etc etc ...ce tot vreti mah?daca nu am gasit nicaieri..v-am mai zis..daca aveti sfaturi bine daca nu numai postati aiurea...

#27
andyradutza

andyradutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 07.08.2007

Quote

ce tot vreti mah?daca nu am gasit nicaieri

google.ro/search?q=remove+copyright+link+oscommerce

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate