Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Intrebare vb.net

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
sarrieri

sarrieri

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.01.2007
Salut ,

am si eu o intrebare , am progresat destul de mult in cea ce priveste vb.net si totusi mereu trebuie sa invat cate ceva am nevoie de un cod pt un program care sa faca un loop intr-un folder specific trecand prin toate folderele si fisierele (mp3) :)  si apoi sa le scrie intrun fisier xml ca un playlist ceva de genu :

  <songs>
	 <song>Calea catre fisier</song>
	 sau 
	 <song url=Calea catre fisier nume=Numele mp3-ului>
  </songs>

de preferat ar fi a doua varianta dar si prima ar fi ok .. pana la urma pt ca am facut interfata softului in flash si flash poate citi xml lafel de bine in ambele cazuri
probema este ca vreau sa pot salva numele fisierului ca si numele categoriei respective spre ex : Cat - > Romantic | Fisier -> romantic.xml etc ..

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate