Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

colegi

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#19
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
daca sunt mai masivi decat tine,s-ar putea sa iti fie frica sa dai in ei(nu neaparat mai musculosi,doar mai masivi) dar odata cu datu' vine si pofta,si cand oi lua si tu cateva sa vezi ce pofta de dat cu pumnii iti vine :D  ^_^

#20
strong_bear

strong_bear

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 13.12.2008

View Postdoctorwho, on 29th September 2009, 21:49, said:

daca sunt mai masivi decat tine,s-ar putea sa iti fie frica sa dai in ei(nu neaparat mai musculosi,doar mai masivi) dar odata cu datu' vine si pofta,si cand oi lua si tu cateva sa vezi ce pofta de dat cu pumnii iti vine :D  ^_^
Eee om trecut prin viata adevarata(scoala).

#21
KurtyX

KurtyX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 14.09.2009
@strong_bear: ce imaginatie bogata ai..sa fie asa de usor pe cat zici?

#22
strong_bear

strong_bear

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 13.12.2008

View PostKurtyX, on 30th September 2009, 07:58, said:

@strong_bear: ce imaginatie bogata ai..sa fie asa de usor pe cat zici?
Of of...
Nici nu iti mai explic ca vad ca nu ai sanse sa pricepi ceva .
Deci obisnuiestete cu bataia de pe acum.

#23
KurtyX

KurtyX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 14.09.2009
ms

#24
mihnea999

mihnea999

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 06.10.2009
Asa sunt multi jmecherasi ...dar are si omu dreptate ..tu poate ii bati paia din clasa , dar daca au frati ,veri , tzigani si vin vreo 10 daia de 17 ani pe tn ce mai faci . Asa de la forum toti sunt mari jmecheri si batausi :)) :))

#25
strong_bear

strong_bear

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 13.12.2008

View Postmihnea999, on 6th October 2009, 21:56, said:

Asa sunt multi jmecherasi ...dar are si omu dreptate ..tu poate ii bati paia din clasa , dar daca au frati ,veri , tzigani si vin vreo 10 daia de 17 ani pe tn ce mai faci . Asa de la forum toti sunt mari jmecheri si batausi :)) :))
O iei si tu o dai si tu.
Poatea are si el vreun var/unchi mai mare si se duce cu ala de ceva.
Si chiar cu tacsu daca nu e in stare sa isi rezolve singur problemele( doamne si are 14 ani).

#26
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,046
  • Înscris: 31.07.2007
Esti in clasa a VIII-a. Aproape ai scapat de ei si te asteapta liceu', daca si acolo esti pasiv te asteapta 4 ani de chin.

#27
MeTheJoker

MeTheJoker

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 06.10.2009
Adica ce sa faca la liceu ca sa nu-l astepte patru ani de chin? (nu intreb la misto.)

#28
nyckj

nyckj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 15.08.2009

View PostMeTheJoker, on 7th October 2009, 19:59, said:

Adica ce sa faca la liceu ca sa nu-l astepte patru ani de chin? (nu intreb la misto.)
sa raspunda cand este provocat(nu incit la violenta) nu sa stea sa isi bata joc altii de el.

Edited by nyckj, 07 October 2009 - 19:39.


#29
turkkkkku

turkkkkku

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 24.12.2008
eu in a8a avem un coleg avea pana in 160 si mai aveam unu de 185 vreo 90 de kile si s-a luat de el atit ia trebuit ca a doua zi varsu lu ala mic + vreo 20 erau la poarta scolii urmare ala mare sia luat o bataie de i-a trecut sa fie smecher..... deci daca ai ,,spate,, lasa-te ...... v-ati gandit poate omu are 160 si 50 kg si are numai malaci in clasa ..... asa ca bataie nu e o solutie eu zic sa ii determini sa isi bata pul* de altul

#30
badboyallyn

badboyallyn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,875
  • Înscris: 01.05.2007

View PostKurtyX, on 29th September 2009, 22:01, said:

am niste colegi care tot ma sacaie si nu imi dau pace. eu nu le fac nimic, sunt pasnic. care credeti ca ar fi problema? suntem si o clasa mai zbuciumata, dar eu nu am de aface cu ei. tot rad de mine si isi bat joc de mine, ba chiar ma imbrancesc. nu stiu ce sa mai fac. cu parintii nu am discutat, ca mi-e putina rusine. la violenta nu am apelat pentru ca stiu ca nu rezolv nimic. am 14 ani, sunt clasa a 8a si sper ca imi veti da niste sfaturi prietenesti. salut si va multumesc!
si din clasa a 5-a pana acum ai patit acelasi lucru? o meriti.


View Poststrong_bear, on 29th September 2009, 22:34, said:

Rupe-i tata !!!
Vezi ce inseamna intimidarea .
Eu de fiecare data cand intru intr-o clasa noua incep sa ii pun la respect pe baietasi ,ma rog poate ma ajuta si fizicul dar eu pun mare pret pe psihic.
Lasa ca daca vin cu baietii iti iei o bataie (mare smecherie).
fugi ca incep desenele.

View Postdoctorwho, on 29th September 2009, 22:49, said:

daca sunt mai masivi decat tine,s-ar putea sa iti fie frica sa dai in ei(nu neaparat mai musculosi,doar mai masivi) dar odata cu datu' vine si pofta,si cand oi lua si tu cateva sa vezi ce pofta de dat cu pumnii iti vine :D  ^_^

cand o lua si el una mai serioasa sa vezi ce incepe sa bazaie si il iau aia mai rau la misto.

in concluzie, stai in banca ta si vezi in ce clasa nimeresti la liceu.. daca nu intri la un liceu bun, orienteaza-te spre filologie&co. , cu cat mai multe gagici, cu atat mai bine.

#31
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,857
  • Înscris: 01.11.2005
Imi aduc aminte ca si eu patisem odata cand eram in gimnaziu asa...azi asa, maine asa...pana cand am zis...gata frate ca nu se mai poate. Si cum facea unu misto...il luam si eu la misto, daca cauta bataie...o gaseau ( aveam prietenii mei ...si ii astepta seara dupa ore ) si uite asa dupa ce si-a luat-o unu...da si-a luat-o...baietii gata...toti s-au potolit...si eu mi-am vazut linistit de ale mele...ei au ramas cu ale lor....

Apoi prin liceu tot asa...mai era unu altul care tot asa...impresii, pana i-am dat 2 pumni lu unu si l-am aranjat ( l-am lovit mai mult din instinct...de felul meu sunt pasnic ) si dupaia gata...s-au potolit baietii.

Deci singura solutie este sa te impui...oricand nu e prea tarziu...dar sa o faci de fata cu ceilalti...sa vada ca in tine zace ceva imprevizibil, si ca lovesti atunci cand se asteapta lumea mai putin, iar cand va face altii misto de tine se vor gandi de 2 ori.

La mine diferenta a fost ca am avut alaturi prieteni/persoane importante si la ei cand apelam...eram doar de a vb cu respectivul sa ma lase in pace, pt ca altfel o incurca, si mereu s-au rezolvat probleme....dar mereu am fost un om pasnic.
Succes.

#32
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009

View Posttehnics, on 8th October 2009, 16:24, said:

Imi aduc aminte ca si eu patisem odata cand eram in gimnaziu asa...azi asa, maine asa...pana cand am zis...gata frate ca nu se mai poate. Si cum facea unu misto...il luam si eu la misto, daca cauta bataie...o gaseau ( aveam prietenii mei ...si ii astepta seara dupa ore ) si uite asa dupa ce si-a luat-o unu...da si-a luat-o...baietii gata...toti s-au potolit...si eu mi-am vazut linistit de ale mele...ei au ramas cu ale lor....

Apoi prin liceu tot asa...mai era unu altul care tot asa...impresii, pana i-am dat 2 pumni lu unu si l-am aranjat ( l-am lovit mai mult din instinct...de felul meu sunt pasnic ) si dupaia gata...s-au potolit baietii.

Deci singura solutie este sa te impui...oricand nu e prea tarziu...dar sa o faci de fata cu ceilalti...sa vada ca in tine zace ceva imprevizibil, si ca lovesti atunci cand se asteapta lumea mai putin, iar cand va face altii misto de tine se vor gandi de 2 ori.

La mine diferenta a fost ca am avut alaturi prieteni/persoane importante si la ei cand apelam...eram doar de a vb cu respectivul sa ma lase in pace, pt ca altfel o incurca, si mereu s-au rezolvat probleme....dar mereu am fost un om pasnic.
Succes.

e greu cu gramaticile astea, deci cum zic.. nu ?

lasand faza cu gramatica tot ce a scris acolo e adevarat.

O clasa functioneaza in felu urmator:
are 1 smecher al clasei
are ratatii clasei care se dau bine pe langa ala smecher
are tocilarii clasei pe langa care se da ala smecher bine atunci cand are nevoie... cand nu mai are nevoie sunt obiecte de facut misto
si are fraierii clasei(1-2) care sunt pentru amuzament...

La liceu cand ai sa intri sa ai mare grija in ce categorie nimeresti ca nu mai scapi de ea.
Daca esti unu dinala care vine la scoala si nu vorbeste cu nimeni si doar sta in banca lui lesinat toata ziua mi se pare extrem de normal sa se ia toti de tine pentru simplu motiv ca te vad ca nu sti sa socializezi si automat isi dau seama ca esti un fraier.
De acum incolo te dai si tu pe langa ei, te implici in jocurile lor, ai glume cu ei, cand comenteaza unu il blochezi cu traditionala "mai intreaba mata de mine?" cand unu te provoaca la bataie indicat ar fi mai intai sa razi de el si sa ii amintesti ca lesina daca sufli odata in el, daca nu inceteaza ii aplici 2 pumni si gata. Si faza cu scazutu notei la purtare e o legenda deci stai calm. Si daca te paraste cuiva pentru aia 2 pumni e si mai bine pentru ca ai un motiv in plus sa razi de el si sa il faci muiere.

Oricat de mult ai incerca sa nu intri in conflicte cu altii nu vei reusi niciodata daca esti unul dinala care sta in banca toata ziua si nu vorbeste cu nimeni... pt ca astia sunt cei de care se v-a face misto mereu.
Mai conteaza si aspectul fizic...
spalate pe dinti
fa dus zilnic
schimba zilnic hainele
invata sa te imbraci cu haine care vezi ca sunt mai la moda
fa si tu ceva sa pari mai fresh...

Nu o lua in nume de rau... da am vazut ca exista specimene care sunt atat de absolvite de ideea ca la scoala mergi sa inveti incat uita sa se mai ingrijeasca.
La scoala mergi ca sa socializezi ;)

Edited by iloveshaorma, 09 October 2009 - 17:18.


#33
strong_bear

strong_bear

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 13.12.2008

View Postiloveshaorma, on 9th October 2009, 18:16, said:

e greu cu gramaticile astea, deci cum zic.. nu ?

lasand faza cu gramatica tot ce a scris acolo e adevarat.

O clasa functioneaza in felu urmator:
are 1 smecher al clasei
are ratatii clasei care se dau bine pe langa ala smecher
are tocilarii clasei pe langa care se da ala smecher bine atunci cand are nevoie... cand nu mai are nevoie sunt obiecte de facut misto
si are fraierii clasei(1-2) care sunt pentru amuzament...

La liceu cand ai sa intri sa ai mare grija in ce categorie nimeresti ca nu mai scapi de ea.
Daca esti unu dinala care vine la scoala si nu vorbeste cu nimeni si doar sta in banca lui lesinat toata ziua mi se pare extrem de normal sa se ia toti de tine pentru simplu motiv ca te vad ca nu sti sa socializezi si automat isi dau seama ca esti un fraier.
De acum incolo te dai si tu pe langa ei, te implici in jocurile lor, ai glume cu ei, cand comenteaza unu il blochezi cu traditionala "mai intreaba mata de mine?" cand unu te provoaca la bataie indicat ar fi mai intai sa razi de el si sa ii amintesti ca lesina daca sufli odata in el, daca nu inceteaza ii aplici 2 pumni si gata. Si faza cu scazutu notei la purtare e o legenda deci stai calm. Si daca te paraste cuiva pentru aia 2 pumni e si mai bine pentru ca ai un motiv in plus sa razi de el si sa il faci muiere.

Oricat de mult ai incerca sa nu intri in conflicte cu altii nu vei reusi niciodata daca esti unul dinala care sta in banca toata ziua si nu vorbeste cu nimeni... pt ca astia sunt cei de care se v-a face misto mereu.
Mai conteaza si aspectul fizic...
spalate pe dinti
fa dus zilnic
schimba zilnic hainele
invata sa te imbraci cu haine care vezi ca sunt mai la moda
fa si tu ceva sa pari mai fresh...

Nu o lua in nume de rau... da am vazut ca exista specimene care sunt atat de absolvite de ideea ca la scoala mergi sa inveti incat uita sa se mai ingrijeasca.
La scoala mergi ca sa socializezi ;)
Ai dreptate.
Am si eu in clasa cativa care stau in banca nemiscati(chiar si in pauza) si se uita la noi astia care socializam ,glumim ,ne distram .Parca iar impedica ceva sa faca si ei acelasi lucru. Ma rog majoritatea au titlu de tocilari .

#34
CoBr4

CoBr4

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 1,380
  • Înscris: 07.06.2005
Sau o alta solutie: inveti si te duci la un liceu bun unde nu o sa ai parte de primate in clasa :)

#35
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,857
  • Înscris: 01.11.2005

Quote

e greu cu gramaticile astea, deci cum zic.. nu ?
In general imi place sa scriu corect romaneste, dar cand am postat imi fugea gandul la fel si fel de idei :D

Apropo de legea pumnului...ai grija totusi ca s-ar putea din acuzator sa devii acuzat si ma refer la faptul ca atunci cand dai un pumn s-ar putea sa te trezesti cu citatie de la tribunal...eu eram cat pe-aci sa fiu dat in judecata pentru provestioara de mai sus. Deci ar fi bine sa mai profiti si de faptul ca ii poti ameninta pe colegii tai ca ii dai in judecata si ca vor plati scump pentru ceea ce au facut ( asta in cazul in care te trezesti cu vre-un pumn sau picior si esti "avariat" vizibil ). Si cu o chemare la politie pentru o declaratie ai sa vezi ca vei rezolva teribilismul din colegii tai, chiar daca este doar pentru intimidare...sa stii ca si metoda asta functioneaza.

PS...sper ca am scris corect :D

#36
choppermaster

choppermaster

    The Mechanic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,498
  • Înscris: 08.07.2008
Eu am schimbat 2 clase si in nici una nu au fost probleme...  ma refer la toata clasa :D nu ne-am batut jok unii de altii (doar asa prieteneste) B) :lol:  

Nu are rost sa faci pe duru acuma ca tot un fraier ramai <_<  singura solutie e sa te muti la alta scoala si in noua clasa sa incepi de la inceput sa faci pe "cine is eu" si sa te pui bine cu toti astia pe care ii vezi mai "smecheri". te poti apuca si de sala:D

FA O SCHIMBARE IN VIATA TA!!! nu te lasa calcat in picioare de altii....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate