Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Desenele copilariei...

- - - - -
  • Please log in to reply
805 replies to this topic

#433
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
de masked rider imi aduc aminte, aveam cateva episoade pe o caseta video, nu mi s-a parut cine stie ce. De primul nu imi aduc aminte..

#434
free_2_joy

free_2_joy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 384
  • Înscris: 05.11.2005
Sal. Am o rugaminte pentru toti cei care au desene animate pe casete video inregistrate,  care s-au dat la tvr inainte si imediat dupa revolutie pana prin 96-97: sa le treaca pe dvd-uri si sa le puna la pastrat.
Care avteti asa ceva pe acasa vreau sa ma contacteze pe mail, ca poate mi le da si mie
Vreau sa mai revad din desenele care erau la tvr sa-mi aduc aminte de vremurile bune
ca inregistrari dastea nu se gasesc nici pe youtube

#435
Alcyone

Alcyone

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.07.2008
Salut :)  Am si eu o rugaminte, daca vre-unul dintre voi isi aminteste: era pe tvr( 1 sau 2 nush sigur...) un desen cu o fata careia ii murise mama si acum locuia cu tatal ei, care dupa un timp vrea sa se recasatoreasca parca...Din cate imi aduc aminte avea si o sora despre care afla pe parcurs si tot ce stiu sigur este ca sora ei o picteaza intre trandafiri...a...si amandoua erau blonde, asta stiu sigur:P (nu fac aluzii)
M-am chinuit super mult sa imi aduc aminte cum se numea, dar nu reusesc, si am adorat desenul asta cand eram mica:D Multumesc anticipat.

#436
andylarkyn

andylarkyn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 24.07.2008
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>ATENÞIE</span>
[Later Edit: Era la un moment dat pe Cartoon Network un fel de Toonami (adica desene serioase: cu eroi, cu sfârșitul lumii, cu momente apocaliptice atât din trecut cât și din viitor etc.). Își mai aduce aminte cineva cum se chema acea emisiune (emisiune fiind o denumire improprie).

in acea vreme pe CN pe Toonami era un serial "Chris Corado" care mi-a placut foarte mult dar nu am reusit sa gasesc episoadele.Daca ma poate ajuta cineva cu un link de unde pot sa le downloadez..... Pt ca de cumparat nu se gasesc.Singurii care le mai au sunt cei care le-au inregistrat.

pe toonami mai era si He-Man,X-Men Evolution,Transformers

#437
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Acum foarte multi ani, -adica  pin anii 70' -era pe TVR, pt ca ea singura, un serial cu un -parca- pui ce purta pe cap o jumatate de ou.
Si reusea sa fie al doilea si sa cada de papagal intotdeauna. De ex, venea copilu sefului lui taica-su, se jucau frumos, apoi invitatul ii spargea jucariile si isi dadea singur cu ciocanul peste degete. Apoi urla ca fost batut....
As da orice sa il recunoasca cineva... La job am un indivdid care se plange in permanenta ca e discriminat si asa imi aduce aminte de personajul ala...

Edited by Prien, 24 July 2008 - 19:57.


#438
d4nc34l1f3

d4nc34l1f3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 609
  • Înscris: 21.04.2007

 Prien, on Jul 24 2008, 20:42, said:

Acum foarte multi ani, -adica  pin anii 70' -era pe TVR, pt ca ea singura, un serial cu un -parca- pui ce purta pe cap o jumatate de ou.
Si reusea sa fie al doilea si sa cada de papagal intotdeauna. De ex, venea copilu sefului lui taica-su, se jucau frumos, apoi invitatul ii spargea jucariile si isi dadea singur cu ciocanul peste degete. Apoi urla ca fost batut....
As da orice sa il recunoasca cineva... La job am un indivdid care se plange in permanenta ca e discriminat si asa imi aduce aminte de personajul ala...

Calimero?   ;)

#439
softimiu

softimiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 787
  • Înscris: 08.07.2006
nu stiti cum se numeste seria Scooby Doo atunci cand sunt ei mai mici. cred ca e mai recent deoarece arata bine.

#440
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
A Pup Named Scooby Doo?

#441
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006

 d4nc34l1f3, on Jul 24 2008, 20:37, said:

Calimero?   ;)
ASTA ERA. Multumec frumos. Prima halba pe care o s-o ridic o sa fie in santatea ta.
Ma mai gandesc daca sa ii ii spun tipului numele asta in fata colegilor... O vorba o arunci usor, se  transforma in porecla si iar ura lui va fi vesnica..
Da cat de bine il caracterizeza pe respectivul...

#442
underground2009

underground2009

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 403
  • Înscris: 23.05.2008
Dragon Ball Z :D prima seria mi-a placut. Celelalte nu au fost asa de misto, dupa parerea mea.

#443
akcent84

akcent84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.08.2008
Sailor Moon, Testoasele ninja , Sandy Bell ...

#444
sonia180

sonia180

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.07.2008
de Patratel va mai amintiti?
sau de Denver ?
sau de Heidi,fetita muntilor,era in chineza cu subtitrare si-n ziua de azi pot canta melodia de generic in chineza fara sa am habar ce zic  :peacefingers:
toate difuzate de tvr
....dar probabil ca sunteti mult mai tineri :rolleyes:

off topic :notangel:
nu exista film de desene animat care sa-mi scape    -ma refer la cele de calitate- ,
iar cele de "pixar"ma incanta ,sunt fenomenale si cu  cat le vizionezi de mai multe ori ... nu mai am scapare ....i'm addicted to loveeee   :coolspeak:

dar ceea ce vad acum pe posturile tv,consider eu ca sunt total neadecvate pt copii,din pacate

#445
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
"Heidei" era făcut de chinezi? :w00t:

#446
sonia180

sonia180

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 31.07.2008
da, chinezi

....va amintiti de Rumburak si Runtzais,vesnic aveau cate o invavatura de tras

off topic si scuzee :notangel:
imi place serialul cu Samurai Jack,stiu ca s-au lansat noile serii,dar nu stiu cum sa fac rost de ele...orice idee este foarte bine venita si bine primita
multumesc

Edited by sonia180, 07 August 2008 - 13:10.


#447
cata_bobo

cata_bobo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 13.06.2007
ahhh ce vremuri...prea repede am "imbatranit" :(

Nu pierdeam niciun episod din dragonball,dragonball z,pokemon si digimon

Edited by cata_bobo, 07 August 2008 - 14:47.


#448
hotm

hotm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 28.06.2005
Salutare !
Caut de ceva vreme pe net pentru bebitza mea, dar fara succes, DVD Bambi 1 si 2 subtitrate in Ro.
Daca ma puteti ajuta cu un link spre torrent sau ceva , v-as ramane profund recunoascator !
hotmtk at yahoo.com

Multumesc

#449
tavitavis

tavitavis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.03.2008
Salut,
Isi aminteste cineva de un desen animat japonez (nu cred ca era serial dar a fost difuzat in doua sau trei episoade) care se numea "MAIMUTA DE PIATRA" ?
Cine stie titlul original ?
Dar titlurile pentru "AVENTURILE URSULETILOR POLARI" si pentru cel cu GASTELE SALBATICE ?
Sa le aiba cineva in format DIVX/DVD ?
Multumesc anticipat.

#450
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Cel cu gastele era Nils Holgersson (probabil Nils no fushigi na tabi).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate