Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Gripa porcina - o conspiratie

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
_raz_

_raz_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 18.10.2009
inca o stire despre gripa porcina...se pare ca in germania s-au comandat 2 tipuri de vaccinuri....unul pt politicieni,administratie,militari si cadre medicale si altul....pt restul maselor....ciudat nu? aici e si stirea :

http://www.antena3.r...icii_84370.html

#20
_raz_

_raz_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 18.10.2009
se pare ca Romania va importa un vaccin refuzat in alte state...oare de ce nu ma mir....:D

http://www.antena3.r...tate_84582.html

#21
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
am auzit ca s-a bagat gripa porcina in ciocolata milka. va rog sa anuntati toti parinitii sa se fereasca de ciocolata milka. am depus o plingere la procuratura din dorohoi, udata cu lacrimi de crocozaur

#22
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,119
  • Înscris: 03.07.2008

 _raz_, on 9th November 2009, 16:27, said:

se pare ca Romania va importa un vaccin refuzat in alte state...oare de ce nu ma mir....:D

http://www.antena3.r...tate_84582.html

Acele alte state... e Polonia! -_-

#23
rvic77

rvic77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,129
  • Înscris: 03.12.2004
misto treaba cu conspiratorii astia, pai nu prea le ieseau bani din virusii si anti-virusii de PC, asa ca s-au gandit sa faca virusi pentru oameni :coolspeak:
Stau acum si ma intreb, asa cum un hacker si-o poate lua de la un virus cu care se joaca - sa ramana fara date, oare si astia rai se pot porciza nitel - s-ar face un film dragut cu morala la sfarsit ; moare conspiratorul exact de virusul pe care l-a creat :coolspeak:

#24
_raz_

_raz_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 18.10.2009

 rvic77, on 9th November 2009, 16:44, said:

misto treaba cu conspiratorii astia, pai nu prea le ieseau bani din virusii si anti-virusii de PC, asa ca s-au gandit sa faca virusi pentru oameni :coolspeak:
Stau acum si ma intreb, asa cum un hacker si-o poate lua de la un virus cu care se joaca - sa ramana fara date, oare si astia rai se pot porciza nitel - s-ar face un film dragut cu morala la sfarsit ; moare conspiratorul exact de virusul pe care l-a creat :coolspeak:


problema este ca cei care fabrica virusii au si antidotul real....nu un vaccin de 2 lei care mai mult provoaca efecte secundare decat sa imunizeze corpul....iar cei bogati si care isi permit se imunizeaza doar cu apa bauta din pahare de argint....destepti oameni nu? :D vaccinul e pentru noi astia...muritorii de rand.....s-a demonstrat ca argintul are un efect foarte puternic asupra intaririi sistemului imunitar.....

#25
KAZONDE

KAZONDE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 02.07.2009
Eu cred ca e o gripa ca cea sezoniera, dar putin mai speciala ca a fost descoperita doar acum, parerea mea...

#26
Ali999

Ali999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.12.2009
Adevarul se stie de cand a aparut. Si e totul logic, ideea este sa iti dai seama de adevar.
Gripa porcina e clar ca a fost creata de niste savanti, care apoi i-au creat si un antidot pe care sa-l vanda aproape intregii lumi. Ei au dat drumul gripei in mod intentionat ca sa isi poata vinda antidotul. Mai departe poti trage si tu concluzii, una ar fi: Inchipuieti cati bani fac savantii astia acuma din vanzarile de antidot in toata lumea. Sume astronomice.
Intentia creeri virusului a fost sa faca bani dupa el.
Alceva, nimic.

#27
Imperathor

Imperathor

    Dictator perpetuu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 31,119
  • Înscris: 03.07.2008

 _raz_, on 6th November 2009, 17:36, said:

inca o stire despre gripa porcina...se pare ca in germania s-au comandat 2 tipuri de vaccinuri....unul pt politicieni,administratie,militari si cadre medicale si altul....pt restul maselor....ciudat nu? aici e si stirea :

http://www.antena3.r...icii_84370.html

Vaccinul pt politicieni contine si compot de pere de aceea e mai special... ^_^

#28
Baghe

Baghe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 910
  • Înscris: 30.01.2006

 Ali999, on 11th December 2009, 20:28, said:

Adevarul se stie de cand a aparut. Si e totul logic, ideea este sa iti dai seama de adevar.
Gripa porcina e clar ca a fost creata de niste savanti, care apoi i-au creat si un antidot pe care sa-l vanda aproape intregii lumi. Ei au dat drumul gripei in mod intentionat ca sa isi poata vinda antidotul. Mai departe poti trage si tu concluzii, una ar fi: Inchipuieti cati bani fac savantii astia acuma din vanzarile de antidot in toata lumea. Sume astronomice.
Intentia creeri virusului a fost sa faca bani dupa el.
Alceva, nimic.
Vorbim de o infectie nu de o intoxicatie in masa ca sa avem nevoie de antidot. Vaccinul provoaca o reactie imunitara in organism pe cand antidotul anihileaza otrava.
Oricum, asta e cel mai tare post de pana acum

#29
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
eu cred ca gripa porcina, aviara si toate virusurile ce vor apare in viitor sunt vaccinuri pentru a mai rari din populatia pamantului
ne`am cam inmultit si mai tre rariti dintre noi

#30
Header

Header

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.09.2009

 shiva, on 28th September 2009, 13:17, said:

Inca nu, dar stiu ca e in discutie. Un fel de ...lege martiala sanitara ...

Oricum, ceva pute la gripele astea. De mai bine de 2000 de ani, oamenii au stat cu animalele si nu s-a hibridizat nici un virus, si acum in 4 ani - vreo 3...Ma lasi... :death:
Bine punctat !  ;)

Au fost doua razboaie mondiale, a fost holera, gripa aftuasa dar si multe alte boli, oameni care consumau cadavre, oameni care traiau in mizeria...

Acum ca lumea este mai atenta cum gateste, traiesc oamenii mai in curatenie, cum asa dintr-o data noi virusi si hop apare vaccinul ?
Nu stiu ce sa zic, e posibil parerea mea, ceva lucraturi de laborator, cert este ca unii se imbogatesc considerabil de pe urma acestui vaccin, chiar daca sunt facute si de institutul Cantacuzino este evident ca trebuie sa plateasca niste taxe de fabricare la baietii destepti care l-au inventat,deci ceva miroase si nu-mi place.

#31
_raz_

_raz_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 18.10.2009

 Imperathor, on 12th December 2009, 10:30, said:

Vaccinul pt politicieni contine si compot de pere de aceea e mai special... ^_^


daca esti asa de sigur ca vaccinul e sigur...atunci de ce nu te vaccinezi? :D poate daca ai un ADN bun.si sistem imunitar beton...poate scapi usor...cine stie...:D

acum lasand gluma la o parte.....mi se pare macabru ca unii castiga din suferinta altora....ar trebui sa fi malefic ,sa pui in vanzare vaccin care cauzeaza cancer si alte efecte secundare.....la unii chiar nu le este frica de faptul ca faptele malefice pe care le savarsesc se vor intoarce la un moment dat impotriva lor...asa cum a patit Berlusconi.....cineva i-a aranjat bine fatza...

Edited by _raz_, 14 December 2009 - 20:32.


#32
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

 Ali999, on 11th December 2009, 20:28, said:

Adevarul se stie de cand a aparut. Si e totul logic, ideea este sa iti dai seama de adevar.
Gripa porcina e clar ca a fost creata de niste savanti, care apoi i-au creat si un antidot pe care sa-l vanda aproape intregii lumi. Ei au dat drumul gripei in mod intentionat ca sa isi poata vinda antidotul. Mai departe poti trage si tu concluzii, una ar fi: Inchipuieti cati bani fac savantii astia acuma din vanzarile de antidot in toata lumea. Sume astronomice.
Intentia creeri virusului a fost sa faca bani dupa el.
Alceva, nimic.
1. cred ca tu ai nevoie de antidot
2. "savantii" tai sunt salariati deci tot la fel de bogati raman
3.Invata limba Romana
4. Mai posteaza sa mai radem si noi

#33
Header

Header

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.09.2009
Vaccin cu surprize !

Autoritatile vor cei care au refuzat vaccinul iar ulterior se razgandesc si vor sa-l faca  li se vor cere ulterior sa plateasca vaccinul, mai mult se pare se vor face demersuri cum ca in cazul in care cei care au refuzzat vaccinul si se imbolnavesc vor plati cheltuieliile de spitalizare.

Incepind de azi 16.12.2009

Orice persoana care a varsta implinita de 16 ani, poate merge la medicul de familie, se vor inscrie pe niste liste speciale si pot face vaccinul impotriva gripei noi absolut gratis.

Nota-Treaba cu platesti daca te-ai razgandit plus cheltuieli de spitalizare mi se pare oarecum un fel de santaj din partea statului, sper ca nu vor apela la astfel de tertipuri cei care sunt sunt in masura a lua astfel de decizii gandinu-se si sa le reamintim ca nu suntem cobaii din lagarele naziste.

In alta ordine de idei, atentie deosebita la cautatorii de "Vand fiole Tamiflu, vand fiole vaccin AH1N1"
Se pare pe internet au aparut o gramada de excroci care vand asa zisele fiole de Tamiflu, vaccinul impotriva gripei noi.
Acestia vand pur si simplu fiole de ser ori alte medicamente pe care au lipit eticheta institutului Cantacuzino, va reamintesc tuturor amatorilor de chilipiruri ca riscati sa luati teapa cu banii plus ca va expuneti riscului de imbolnavire grava cu medicamente necunoscute ori alergii care pot cauza moartea in anumite cazuri.

De asemenea fiolele din anunturi trebuiesc insotite de Certificat de Analiza iar vanzatorii de pe internet nu au, unii afirma ca sunt primite de la doctori din strainatate ori din Romania, aceasta este o minciuna, fiolele acestui vaccin se transporta sub paza militara !
  Recomand tuturor sa anuntati politia prin 112 cand observati ori sunteti abordat la colturi pentru o eventuala tranzactie cu asa zise fiole de Tamiflu, vaccin impotriva gripei noi.
  Multumesc de intelegere si aveti grije sa nu deveniti victima unor excroci care sufoca internetul.

Edited by Header, 16 December 2009 - 04:36.


#34
Ali999

Ali999

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 11.12.2009

 Owidiu, on 15th December 2009, 23:29, said:

1. cred ca tu ai nevoie de antidot
2. "savantii" tai sunt salariati deci tot la fel de bogati raman
3.Invata limba Romana
4. Mai posteaza sa mai radem si noi

cine vorbeste.
Se pare ca ce am postat eu este mult prea inteligent pentru tine. Sa raspundem la puncte:
1.Eu ma vindec singur, insa tu esti cel care are nevoie... un antidot care sa omoare si prostia pe care o detii.
2.Atuncia nu ii mai dadeam drumul la virus in lume - ti-ai da seama imediat ca e logic daca ai gandi si tu mai mult.
3.Bai, nu-mi tie tu teorie despre limba romana ca esti prost. Tu nu vei fi in stare sa scrii asa ceva nici intr-o mie de ani! Este un adevar general valabil.
4.Pai, numai prostii rad la idei inteligente... si ca sa nu ai dubii, esti singurul prost de pe aici care s-a gasit sa ma combata. Tu te crezi cam inteligent, dar te-ai facut de cacat prin ceea ce ti-am raspuns pentru ca ti se atribuie 100%

Sfatul meu: nu mai fa pe desteptul!

#35
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Numai cind ma uit la un porc ...stranut.
Dar stiu ca m-am vindecat de stranuturi cind ma uitam la ...pasarici.
Cum sa-mi treaca stranuturile de la porci?..... :confuzzled:

#36
Rodik_mi

Rodik_mi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 10.03.2010

 NASTYPRIMUL, on 6th May 2010, 03:00, said:

Numai cind ma uit la un porc ...stranut.
Dar stiu ca m-am vindecat de stranuturi cind ma uitam la ...pasarici.
Cum sa-mi treaca stranuturile de la porci?..... :confuzzled:
Stai mai la distanta sa nu-i simti mirosul... cred ca de la mirosul specific ti se trage !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate