Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Alcatel OT-708 One Touch MINI

- - - - -
  • Please log in to reply
124 replies to this topic

#37
Jonny93

Jonny93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 10.04.2008
Telefon e frumos per ansamblu dar sunt cam dezamagit de camera...voi ce parere aveti? Cu toate ca e de 1.3MP...

#38
Jonny93

Jonny93

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 10.04.2008
Si inca ceva...in specificatii am vazut ca are si inregistrare voce, unde o gasesc? pentru modelul Vodafone 541?

#39
diux05

diux05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 12.02.2009
sal am un vodafone 541 ji as vrea sa pun teme noi ca numi place cel de la vodafone <_<  jocuri pt el ji sa pot schimba widgeturile.
ma ajuta cineva ? :notangel:

#40
patricheteodora

patricheteodora

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.12.2009

View Postakun2500, on 25th December 2009, 18:21, said:

L-am luat eu din curiozitate...telefonul e ok, dar are niste meniuri gandite prost de tot, nu stiu cine le-a gandit, dar e clar ca nu a fost platit prea mult.
u chiar ai dreptate e un telefon tampit de tot  :thumbdown:  shi in plus mai are shi un rahat de problema: nu-mi citeshte cardul de memorie :cursing: va rog spunetzi-mi ce sa fak tipa de la magazin parea de pe alta planeta lucreaza la vodafone, omule! ce face ea? vinde cartele??! zice: "eu nu shtiu. contactazi producatorul" shi unde? "....."  va rog mult de tot raspundeti-mi!    :crying:

Edited by patricheteodora, 30 December 2009 - 13:05.


#41
danyel61

danyel61

    Fumãtor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,240
  • Înscris: 19.08.2005

View Postdiux05, on 30th December 2009, 13:08, said:

sal am un vodafone 541 ji as vrea sa pun teme noi ca numi place cel de la vodafone <_<  jocuri pt el ji sa pot schimba widgeturile.
ma ajuta cineva ? :notangel:


Este topic special pt. Alcatel ot708

#42
diux05

diux05

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 12.02.2009

View PostJonny93, on 29th December 2009, 17:02, said:

Si inca ceva...in specificatii am vazut ca are si inregistrare voce, unde o gasesc? pentru modelul Vodafone 541?
la note

#43
odob

odob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 11.02.2008
Am gasit pe net cum poti sa desenezi pe acest telefon si am facut un video. Il gasiti aici.

#44
valx90

valx90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 11.06.2007
cine vrea un program mai bun de desenat sa il incerce pe cel din atasament. se poate selecta culoarea si grosimea scrisului :thumbup

#45
odob

odob

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 11.02.2008

View Postvalx90, on 3rd January 2010, 19:34, said:

cine vrea un program mai bun de desenat sa il incerce pe cel din atasament. se poate selecta culoarea si grosimea scrisului :thumbup:
:thumbup: e bine ca poti sa selectezi culoarea si grosimea, dar e cam sacadat la mine. Adica cand desenez ceva dupa umpic de timp apare, la metoda care am pus-o eu apare direct.

#46
macelarux

macelarux

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.01.2010

View Postodob, on 26th December 2009, 16:52, said:

Mi-am luat si eu unul de curand si nu are accelerometru!

cine ma ajuta si pe mine .. ce insemana de fapt aces "accelerometru" la ce ma ajuta la un telefon?

#47
CaptainZap

CaptainZap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 01.04.2007
Imi poate spune cineva daca vodafone 541 e in stare sa ruleze filmulete mp4 ?

#48
cristidragonfly

cristidragonfly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.10.2008

View PostCaptainZap, on 7th January 2010, 09:35, said:

Imi poate spune cineva daca vodafone 541 e in stare sa ruleze filmulete mp4 ?
teoretic da: MP4/H.264 player. practic eu n-am reusit sa fac alcatelu sa citeasca vreunu. trebuie facute cu extensie .avi din cate imi dau seama. problema e la codec: am incercat cu mjpeg si nu a vrut. nu mi-a citit nici macar 3gp :thumbdown: ramane sa ma "mai joc" cu el poate gasesc.
am si o intrebare. ieri am reusit sa-l "pocnesc" si nu-mi dau seama daca s-a zgariat folia de protectie sau chiar am reusit sa zgarii geamul (sub folie). i-a dat cineva folia jos? ecranul e rezistent sau se zgarie de la stylus? cel putin folia are urme de la el si nu as da-o jos.

#49
CaptainZap

CaptainZap

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 408
  • Înscris: 01.04.2007
Din cate am inteles de la cineva care are vodafone 541, telefonul ar rula avi... dar nu stiu ce fel de encodare s-a folosit la avi-uri, astept un pm de la respectivul dar pana acum telefonul pare   :coolspeak:

#50
valx90

valx90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 11.06.2007

View Postcristidragonfly, on 7th January 2010, 17:44, said:

teoretic da: MP4/H.264 player. practic eu n-am reusit sa fac alcatelu sa citeasca vreunu. trebuie facute cu extensie .avi din cate imi dau seama. problema e la codec: am incercat cu mjpeg si nu a vrut. nu mi-a citit nici macar 3gp :thumbdown: ramane sa ma "mai joc" cu el poate gasesc.
am si o intrebare. ieri am reusit sa-l "pocnesc" si nu-mi dau seama daca s-a zgariat folia de protectie sau chiar am reusit sa zgarii geamul (sub folie). i-a dat cineva folia jos? ecranul e rezistent sau se zgarie de la stylus? cel putin folia are urme de la el si nu as da-o jos.

i-am dat eu folia jos de cand l-am luat. nu se zgarie de la creion. mai raman pe ecran niste urme dar se sterg usor. al meu nu are nicio zgarietura pana acum desi il am de o luna si mi-a si picat ;)

Edited by valx90, 08 January 2010 - 17:14.


#51
cristidragonfly

cristidragonfly

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.10.2008

View Postvalx90, on 8th January 2010, 17:14, said:

i-am dat eu folia jos de cand l-am luat. nu se zgarie de la creion. mai raman pe ecran niste urme dar se sterg usor. al meu nu are nicio zgarietura pana acum desi il am de o luna si mi-a si picat ;)
mersi :) . eu am mai avut un e801 si s-a facut praf geamul. credeam ca si asta are aceeasi calitate...

#52
valx90

valx90

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 11.06.2007
pentru cine nu a reusit inca sa bage filmulete pe el uitati aici cum am reusit eu:
Program: Mobile Media Converter (MMC)
Profile:> Mobile-3GP
Settings:
192k - bitrate audio
100k - Video bitrate (higher is better, I'm just really not very picky)
44100 - Audio Frequency
15 - Frame Rate
libfaac-Audio Codec
h263 - video codec
qcif-video size

Edited by valx90, 17 January 2010 - 17:29.


#53
eels_flo

eels_flo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.01.2010

View Postpatricheteodora, on 30th December 2009, 13:01, said:

u chiar ai dreptate e un telefon tampit de tot  :thumbdown:  shi in plus mai are shi un rahat de problema: nu-mi citeshte cardul de memorie :cursing: va rog spunetzi-mi ce sa fak tipa de la magazin parea de pe alta planeta lucreaza la vodafone, omule! ce face ea? vinde cartele??! zice: "eu nu shtiu. contactazi producatorul" shi unde? "....."  va rog mult de tot raspundeti-mi!    :crying:


din cate stiu suporta card de pana la 4 gb..... eu am card de 2 gb si merge ok.....

dar la jocuri e foarte prost telefonu' , merg greu si controlprost..... cat dai atata face (55 euro) :thumbdown:  :puke:

View Postvalx90, on 17th December 2009, 10:58, said:

poti sa imi spui si mie ce aplicatii sau jocuri ai gasit pt el?
eu am gasit cateva jocuri care se misca greu

ai gasit jocuri sau ceva aplicatii??????

si eu am gasit ceva jocuri dar se misca f greu.

#54
Banghy

Banghy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 20.11.2006
salut, am un vodafone 541 (alcatel ot-708), si am instalat alcatel pc suite si merge super fain, dar am nevoie de un pin de forma xx-xxxx-xxxx-xxxx ca sa se inregistreze si sa am acces la toate facilitatile, dar nu gasesc acest pin! stiti unde il pot gasi?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate