Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

modificare din ip static in ip dinamic

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
stefanberbecaru

stefanberbecaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.09.2009
Salut,
Am cateva nelamuriri…Am cumparat un domeniu prin rotld, l-am activat si in momentul de fata are status-ul ok.Am internet de la rds cu ip dinamic si pentru moment vreau sa-mi tin hostingul acasa.O prima intrebare ar fi: Ce ip trec cand creez nameserver-ul pe rotld.ro(in cmd.exe apar doua ‘IP adress’ : cel din ‘ppp adapter rds’ si cel din ‘ethernet adapter local area connection’? ;iar a doua intrebare : Cum fac sa-mi actualizeze ip-ul cei de la rotld.ro automat? Am facut o multime de incercari insa cand introduc numedomeniu.ro imi returneaza :”DNS Error – Server cannot be found”.Adaug ca am instalat xampp si dyndns care merg fara nicio problema , totusi as dori sa folosesc domeniul achizitionat recent prin rotld. Va multumesc anticipat !

#2
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
nu cred ca ai voie sa ti hostingul acasa...prin internet la 28/39lei...
numai cei cu ab. de firma au voie..

#3
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Eu nu cred sa fie interzis sa gazduiasca un domeniu. Problema e daca o sa-i placa ce o sa iasa.

   Raspunsul este : Ip-ul de la PPP-adapter care este un IP public . Pe ethernet ai ceva de genul 192.168 sau 10. ....

   Un domeniu il gazduiesti undeva cu relativ putini bani si o sa fie online 99% din timp. Daca il montezi la tine acasa trebuie sa tii computerul deschis tot timpul ca altfel ala nu mai e domeniu si nu faci decat sa enervezi utilizatorii de pomana .

#4
snitel

snitel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 25.07.2009
Fa-ti cont gratis la DNSexit.com si-ti vei gazdui acolo DNS-ul. Vei avea de instalat o aplicatie pe calculator care-ti va actualiza IP-ul in DNS (la RoTLD vei avea de trecut ceva de genul ns1.dnsexit.com ns2.dnsexit.com ...), astfel vei putea gazdui saitul acasa.

#5
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Îți poți modifica abonamentul de RDS cu unul mai mare (business) și vei avea IP static.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate