Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Abonament Cosmote + telefon LG KS360

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
turnthatshitoff

turnthatshitoff

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.02.2009
Recent mi s-a furat vechiul telefon, si sunt incantata ca am gasit oferta cu telefonul LG KS360 la 1 leu la un abonament Cosmote full option plus 200, il voiam de ceva timp. Sunt curioasa sa aflu parerile abonatilor Cosmote. Merita? Pana acum am fost pe cartela Vodafone.
Am inteles ca ar fi posibil sa inchei abonamentul numai cu CI si ultima factura la utilitati..e adevarat? Ce altceva ar mai trebui sa stiu legat de incheierea unui abonament? ^_^ M-as duce chiar azi sa-l fac.

Attached Files



#2
Taddy

Taddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 21.01.2009
Telefonul nu e rau dar din punct de vedere semnal e praf.
Despre retea... cosmote vs vodafone eu nu sunt foarte multumit... le folosesc pe amandoua (din ce in ce mai rar Cosmote) dar decizia iti apartine.

#3
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View Postturnthatshitoff, on 23rd September 2009, 05:48, said:

Recent mi s-a furat vechiul telefon, si sunt incantata ca am gasit oferta cu telefonul LG KS360 la 1 leu la un abonament Cosmote full option plus 200, il voiam de ceva timp. Sunt curioasa sa aflu parerile abonatilor Cosmote. Merita? Pana acum am fost pe cartela Vodafone.
Am inteles ca ar fi posibil sa inchei abonamentul numai cu CI si ultima factura la utilitati..e adevarat? Ce altceva ar mai trebui sa stiu legat de incheierea unui abonament? ^_^ M-as duce chiar azi sa-l fac.
Da poti sa  sa inchei abonament cu CI si factura la gaze sau romtelecom.
Abonamentul Cosmote full Options Plus 200 este de 18 euro(77,4 lei) si o sa platesti 18 euro pe luna timp de 2 ani.Poti sa alegi un abonament mai mic daca ti se pare prea mare acela.
Eu zic ca merita sa treci pe Cosmote.

Eu am abonamentul vechi Cosmote Full Options 130(12 euro) si sunt multumit de el. :)
Inainte aveam abonament la Vodafone si trebuia sa ma uit daca este ora 17:00 ca sa pot sa sun. <_<

Edited by stokarit_s, 23 September 2009 - 10:00.


#4
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
puteai sa suni si inainte de ora 17 ca doar nu aveai restrictie, doar ca era mai scump.

#5
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View Postaum, on 23rd September 2009, 11:16, said:

puteai sa suni si inainte de ora 17 ca doar nu aveai restrictie, doar ca era mai scump.
Minutele in retea (240 cu 1 cent) si minutele nationale(60) erau disponibile dupa ora 17:00.Niste nesimiti.
Si gand ma gandesc ca le mai plateam si 50 de lei facura pe luna.

Edited by stokarit_s, 23 September 2009 - 10:27.


#6
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Postturnthatshitoff, on 23rd September 2009, 05:48, said:

Recent mi s-a furat vechiul telefon, si sunt incantata ca am gasit oferta cu telefonul LG KS360 la 1 leu la un abonament Cosmote full option plus 200, il voiam de ceva timp. Sunt curioasa sa aflu parerile abonatilor Cosmote. Merita? Pana acum am fost pe cartela Vodafone.
Am inteles ca ar fi posibil sa inchei abonamentul numai cu CI si ultima factura la utilitati..e adevarat? Ce altceva ar mai trebui sa stiu legat de incheierea unui abonament? ^_^ M-as duce chiar azi sa-l fac.

DA, poti sa inchei un contract Cosmote cu C.I. si ultima factura Romtelecom, gaze sau energie electrica! Pe langa asta o sa mai platesti si prima luna de contract in avans! Ai putea sa te uiti si la LG KP500 Cookie sau Nokia 6303 (vine si cu card de 1GB in pachet), sunt 2 variante ceva mai bune si la CFO Plus130 (11.9 euro/luna, 130 min naationale si internationale + 1500 min si 1500 sms in retea) te costa doar 69 lei, deci in total o sa platesti 119 lei (plata in avans pentru prima luna + pretul telefonului).

#7
Taddy

Taddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 21.01.2009

View Poststokarit_s, on 23rd September 2009, 11:25, said:

Minutele in retea (240 cu 1 cent) si minutele nationale(60) erau disponibile dupa ora 17:00.Niste nesimiti.
Si gand ma gandesc ca le mai plateam si 50 de lei facura pe luna.
Nu compara abonamentele de atunci cu cele de acum.
Nici o alta retea nu avea altfel de abonamente sau la preturi sensibil mai mici. Pun pariu ca atunci cand ai ales ore favorite seara + 1 cent in retea nu aveai alta oferta mai buna ca doar nu erai 'prost', sa alegi o oferta proasta, nu?
Acum poti avea linistit minute la orice ora in orice retea din orice retea... se cheama 'ca s-a maturizat piata'

#8
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007

View Poststokarit_s, on 23rd September 2009, 11:25, said:

Minutele in retea (240 cu 1 cent) si minutele nationale(60) erau disponibile dupa ora 17:00.Niste nesimiti.
Si gand ma gandesc ca le mai plateam si 50 de lei facura pe luna.
Iar minutele in retea cu 1 cent se consumau dupa epuizarea minutelor nationale.
Alta inventie vodafone din care unii nici acum nu sunt constienti.

Edited by danutz1, 23 September 2009 - 11:50.


#9
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View PostTaddy, on 23rd September 2009, 12:32, said:

Nu compara abonamentele de atunci cu cele de acum.
Nici o alta retea nu avea altfel de abonamente sau la preturi sensibil mai mici. Pun pariu ca atunci cand ai ales ore favorite seara + 1 cent in retea nu aveai alta oferta mai buna ca doar nu erai 'prost', sa alegi o oferta proasta, nu?
Acum poti avea linistit minute la orice ora in orice retea din orice retea... se cheama 'ca s-a maturizat piata'
Eu am spus ce imi oferea atunci Vodafone.
Am reziliat contractul si la Cosmote aveam pentru 8 euro 60 de minute nationale si 500 de minute respectiv 500 de mesaje in retea indiferenta de ora .
Acuma am 130 de minute nationale si 2000 de minute respectiv 2000 mesaje in retea pentru 12 euro tva inclus. Ce operator imi ofera atatea minute ? Nici unul in afara de Cosmote...
Se cheama concurenta nu maturizarea pietei.


View Postdanutz1, on 23rd September 2009, 12:44, said:

Iar minutele in retea cu 1 cent se consumau dupa epuizarea minutelor nationale.
Alta inventie vodafone din care unii nici acum nu sunt constienti.
Da corect.Niste idioti.
Cat m-am bucurat ca am scapt de ei. :)

#10
wii

wii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,275
  • Înscris: 01.06.2009
Gandeste-te bine daca chiar vrei ab de 18 euro pe luna pt un tel... Oferte bune sunt si la cartele la toti operatorii (mult mai ietin).

#11
Laur1975

Laur1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 22.07.2006
Parca poate sa schimbe abonamentul dupa 8 luni.

#12
turnthatshitoff

turnthatshitoff

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.02.2009
Multumesc guys, m-am hotarat, am comandat deja telefonul, pentru ca se pare ca nu prea mai exista prin Buc. Il iau de dimineata cu abonamentul Cosmote Full Option 130, astfel e factura ceva mai mica si platesc numai 19 lei pe aparatul propriu-zis.  Thanks again :peacefingers:

Edited by turnthatshitoff, 25 September 2009 - 00:45.


#13
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

View Postturnthatshitoff, on 25th September 2009, 01:45, said:

Multumesc guys, m-am hotarat, am comandat deja telefonul, pentru ca se pare ca nu prea mai exista prin Buc. Il iau de dimineata cu abonamentul Cosmote Full Option 130, astfel e factura ceva mai mica si platesc numai 19 lei pe aparatul propriu-zis.  Thanks again :peacefingers:
Cu placere. ;)

#14
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Postturnthatshitoff, on 25th September 2009, 01:45, said:

Multumesc guys, m-am hotarat, am comandat deja telefonul, pentru ca se pare ca nu prea mai exista prin Buc. Il iau de dimineata cu abonamentul Cosmote Full Option 130, astfel e factura ceva mai mica si platesc numai 19 lei pe aparatul propriu-zis.  Thanks again :peacefingers:

Se mai gaseste in Bucuresti... la Germanos cel putin, da!
Ciudat... dar anyway... sa-l folosesti cu placere!

#15
brunettuz

brunettuz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 26.08.2005
am abonament la vodafone de 4Euro + TVA si am 80 min nationale oricand + 400min si 400 msg in vodafone. eu zic ca nu e chiar asa de rau nici la vodafone.

#16
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,209
  • Înscris: 06.12.2006
la 4 euro primesti destule zic eu.

#17
Kszandra

Kszandra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.02.2010
Am si eu o intrebare..poate stie cnva..
Daca`mi fac abonamentu COSMOTE REAL OPTION 125..la ce pret e LG KS360 ?
  ^_^

#18
M@nuel

M@nuel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 22.08.2006
199 lei. Vezi mai multe aici http://www.gmb.ro/Up...a...0 2 ani.pdf

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate