Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

HDTV la DTH-urile romanesti in toamna asta?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
SorinuIS

SorinuIS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 20.07.2009
Salutare. Ma dor ochii cat am citit thread-urile hdtv si dth . Multe supozitii, unele comunicate, cateva screen-uri, dar nimic concret. Actualmente, unde ne aflam? Cat mai e de asteptat? Cine vine primul cu HDTV? Cred ca e mai indicat sa se discute despre hdtv aici decat in thread-urile dth-urilor romanesti unde offtopicul e in floare

#2
doktorofsat

doktorofsat

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,901
  • Înscris: 04.04.2008

View PostSorinuIS, on 20th September 2009, 19:45, said:

Salutare. Ma dor ochii cat am citit thread-urile hdtv si dth . Multe supozitii, unele comunicate, cateva screen-uri, dar nimic concret. Actualmente, unde ne aflam? Cat mai e de asteptat? Cine vine primul cu HDTV? Cred ca e mai indicat sa se discute despre hdtv aici decat in thread-urile dth-urilor romanesti unde offtopicul e in floare

Quote

offtopicul e in floare

Din pacate asa este

Quote

nimic concret

azi am postat despre TVR HD  cred ca te intereseaza .Momentan la DTH in afara de AKTA a carui card deschide TVR HD nu exista canale HDTV la DTH ro.Asta nu inseamna ca merita neaparat sa te abonezi la AKTA!Multe galagie pt nimic, zic si eu .Pt acesta gasesti card la 50 ron care merge un an (deci cca 4 lei lunar sa vezi HDTV) restul afli aici:

http://forum.softped...m...t&p=7082360

#3
SorinuIS

SorinuIS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 20.07.2009
TVRHD receptionez prin iptv, ca si Discovery HD si History HD, dar ma tenteaza sa ma abonez la un DTH care furnizeaza hdtv. Nelamurirea mea e urmatoarea : cat e vis si cat e realitate din ce tot se discuta pe aici legat de Dolce, UPC sau Boom hdtv? Ce avem concret?

#4
bog4u

bog4u

    @Român

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,033
  • Înscris: 20.12.2007

View PostSorinuIS, on 20th September 2009, 21:31, said:

TVRHD receptionez prin iptv, ca si Discovery HD si History HD, dar ma tenteaza sa ma abonez la un DTH care furnizeaza hdtv. Nelamurirea mea e urmatoarea : cat e vis si cat e realitate din ce tot se discuta pe aici legat de Dolce, UPC sau Boom hdtv? Ce avem concret?
Se testeaza de ceva vreme la Dolce pe Hellas 39 est in hd. Boom anunta ca va fi primul dth cu pachet de canale hd din Ro.. In rest ..doar zvonuri !

#5
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,026
  • Înscris: 08.08.2002
Saptamna viitoare UPC va lansa oficial pachetul HD. Despre DTH inca nici o data concreta dar e posbil sa apara un pachet HD si la Dolce in lunile urmatoare. La Boom desi au anuntat eu am retineri pentru ca au datorii de 80 mil euro iar valoarea lor pe piata ar fi in jur de 40 mil de euro si in situatia acesta nu cred ca le arde de lansat pachet HD.

Edited by MD, 21 September 2009 - 10:51.


#6
SorinuIS

SorinuIS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 521
  • Înscris: 20.07.2009
Am auzit ca la UPC pachetul HD va incepe de pe la 75RON cu tot cu DVR.

In alta ordine de idei, felicitari TVR-ului pentru ca ne da posibilitatea de a vedea BCR Open Romania la TVRHD

#7
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View PostSorinuIS, on 21st September 2009, 16:27, said:

Am auzit ca la UPC pachetul HD va incepe de pe la 75RON cu tot cu DVR.

In alta ordine de idei, felicitari TVR-ului pentru ca ne da posibilitatea de a vedea BCR Open Romania la TVRHD
..
nu te lua dupa toti neavenitii din presa ... :D

Edited by lafayette, 21 September 2009 - 21:28.


#8
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,026
  • Înscris: 08.08.2002
Ai auzit prost 75 lei costa acum pachetul Digital Large cu 111 programe in SD si DVR, HD probabil ca va urca la minim 100 lei pretul pachetului si fara pachet nu ai HD.

#9
lafayette

lafayette

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,341
  • Înscris: 25.12.2006

View PostMD, on 22nd September 2009, 11:01, said:

Ai auzit prost 75 lei costa acum pachetul Digital Large cu 111 programe in SD si DVR, HD probabil ca va urca la minim 100 lei pretul pachetului si fara pachet nu ai HD.

Mediu 35 Lei + HD = 65 Lei (cine nu avea inainte DVR)
Mediu DVR 50 Lei + HD 15 Lei= 65 LEI

Large 60 Lei + HD 30 Lei= 90 Lei (cine nu avea inainte DVR)
Large DVR 75 Lei + HD 15 Lei = 90 Lei

#10
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Tocmai s-a lansat HD la UPC. Incepind de astazi, au in grila TVR HD, Pro TV HD, Eurosport HD, Fashion TV HD si History HD, pretul e de 15 lei pentru pachet, la clientii care au deja UPC Digital, sau 30 de lei pentru restul.

#11
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Daca UPC aduna ceva abonati cu chestia asta, sunt sanse sa-si miste fundul si DTH-urile. Daca nu, m-as mira sa se bage in asta chiar si Dolce.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate