Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

We-Travel

- - - - -
  • Please log in to reply
259 replies to this topic

#91
andreimoloiu

andreimoloiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.12.2009

View Postuncrestin, on 23rd January 2010, 22:25, said:

E ok, nu e nici o graba.
Cand incepi din nou generarea hartii, datele se iau de pe serverul osm? Adica daca il incepi astazi datele sunt de astazi? Sau ce ai Exportat tu din OSM?
Speram ca va aparea in curand si harta Romaniei prima varianta din 2010!
Succes in continuare.



Apropo despre harta Romaniei in 2010,am downloadat harta romaniei de pe sietul we travel si nu imi apare no data imi apare ceva cu viteza(adica merge harta)dar cand dau de ex Bucuresti nu mi-l gaseste.....dar daca dau un alt oras cum ar fi deva pe ala mi-l gaseste....cum trebuie sa scriu ??Bucharest..am scris...București ...am scris...Bucuresti...lam scris si pe asta.. :) In rest la acest program totul merge absolut ok...(l-am incercat pe un lg gt505)....

#92
Arsanto

Arsanto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.02.2010
Am si eu o problema am luat un sony ericcson de curand (cateva zile) si nu ii dau de cap la gps(fara trafic) , google maps imi merge ...m-ati putea ajuta cu un soft ceva? astept raspunsurile voastre!

#93
andreimoloiu

andreimoloiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 05.12.2009

View PostArsanto, on 5th February 2010, 10:23, said:

Am si eu o problema am luat un sony ericcson de curand (cateva zile) si nu ii dau de cap la gps(fara trafic) , google maps imi merge ...m-ati putea ajuta cu un soft ceva? astept raspunsurile voastre!


Salut!Ce model de sony-ericson este?...incearca we travel..daca citeai acest subiect de la capat iti dadeai seama...citeste forumul de la inceput.. :peacefingers:

#94
nelub

nelub

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 05.10.2006
Pe SONY ERICSSON C905 functioneaza WE TRAWEL  ?

#95
sabyn34

sabyn34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 02.05.2009

View Postbilti, on 23rd November 2009, 16:56, said:

am gasit solutia! de exemplu la Intrarea Orizont trebuia sa introduc la cautare "Strada Intrarea Orizont". adica exact cum apare in OSM.
solutia a fost sa scriu *oriz si mi-a afisat strada mea.

sa ai grija ca harta foloseste sh, tz, i din a etc. ca sa gasesti orase care au literele astea le inlocuiesti cu *
ex timi*oara,  ia*i etc

incearca si vezi daca-ti merge. eu am gasit si cele mai pierdute sate din zona mea.


merge si pe orice sony cu java

#96
bigf28

bigf28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.08.2007
Am instalat si eu aceasta aplicatie pe un SE C905 si nu pot sa fac in nici un fel sa-mi afiseze harta.... Aplicatia imi merge, insa nu-mi afiseaza nici o harta... Am pus We-Travel 0.9.10 si harta Romania_1257424731296 luata de pe site-u lor... Trebuie facut ceva anume prin setari sau... ?! Amcitit tot ce am gasit aici despre aplicatie, insa nu am gasit nici o solutie...

Edited by bigf28, 06 February 2010 - 17:31.


#97
bigf28

bigf28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.08.2007
Pana la urma imi afiseaza harta dupa ce am reinstalat aplicatia... nu stiu ce gresisem prima data... Acum nu inteleg cum poti seta coordonatele pentru un traseu... (punctul de plecare si cel de sosire...)

Iar pentru Iasi cum as putea introduce direct numele strazii daca mai intai iti cere orasul?! Sry daca sunt intrebari stupide insa sunt incepator in ale GPS-ului in general :D

P.S. Scuze pentru dublu post... n-am putut edita cel anterior...

#98
Mestecanis

Mestecanis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.02.2010
Salutare
Sunt ignorant in domeniu dar incerc si eu sa pun un navigator pe un N95. Am descarcat We-Travel 0.9.10 Full.zip dar, cand incerc sa deschid, imi zice: Fisier defect. Am incercat sa dezarhivez si pe un Nokia9300 dar rezultatul este acelasi! Ce sa fie? Multam!

#99
sabyn34

sabyn34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 02.05.2009
bigf28   ; la rutare nu ai punct de plecare ci numai de sosire ,cel de plecare este pozitia actuala pe care o ai atunci cand se conecteaza la sateliti
Mestecanis ; dezarhivezi arhiva We Travel in pc pui si harta(folderul  Map) in arhiva si dupa acea o incarci in cardul de memorie,vezi ca sunt destule tutoriale pe aici pe forum mai ales la LG GT 505

#100
Mestecanis

Mestecanis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.02.2010
Multumesc, sabyn34, dar nu inteleg de ce nu pot folosi telefonul (Nokia 9300 sau N 95) pt. a dezarhiva fisierele zip ale We-travel de vreme ce nu am avut probleme cu alte fisiere zip. Am specificat ca sunt ignorat in domeniu ceea ce implica si faptul ca nu am un PC.

#101
Kno1live

Kno1live

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 23.06.2006
Merge ok si pe un SE C905 pe care l-am luat de 2 zile. Eu am sters folderul Map din directorul Wetravel de pe stick-ul de memorie, iar in folderul Maps am creat un subdirector pe care l-am denumit Romania in care am incarcat ultima harta disponibila. E mai buna varianta asta in folderul Maps deoarece poti pune acolo hartile a mai multor tari, pe care apoi din aplicatie in setari/advanced/setariharti poti alege harta favorita. Merge perfect. Culmea e ca prima oara cand am copiat cu ajutorul SE Pc Suite harta pe card  s-au copiat numai subdirectoarele dar fara nici un fisier inauntru, lucru pe care l-am rezolvat ulterior prin copierea fisierelor pas cu pas in fiecare director. Imi arata harta, l-am probat in Cluj  :coolspeak:

#102
Arsanto

Arsanto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.02.2010
Nu inteleg ceva, toti spune-ti ca va merge ...cum va merge? si eu am instalat we travel cu harta romaniei ...e ok dau sa caute un oras sau o strada din orasu respectiv mi-o gaseste imi face traseu pe unde merg.....dar daca ma deplasez nu se misca deloc respectiva sageata .....nici viteza nu mi-o arata ! cum asi putea sa fac sa mearga sau nu merge?

#103
sabyn34

sabyn34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 02.05.2009
nu esti conectatat la sateliti daca nu se misca sageata

#104
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 30.03.2005

View Postfoltut, on 10th January 2010, 00:17, said:

Inca nu imi trece din meniu Harta de la o tara la alta (am Romania pusa in We travel - Map si Ungaria in Maps), doar daca mut harta Ungariei si o redenumesc ca We travel.

Aceasta problema e rezolvabila? Inteleg de mai sus ca daca esti la granita si n-ai un calculator la indemana sa poti modifica folderele, nu poti schimba hartile ?
Multumesc

Edited by KENSINGTON, 10 February 2010 - 13:41.


#105
Kno1live

Kno1live

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 23.06.2006

View PostKENSINGTON, on 10th February 2010, 13:34, said:

Aceasta problema e rezolvabila? Inteleg de mai sus ca daca esti la granita si n-ai un calculator la indemana sa poti modifica folderele, nu poti schimba hartile ?
Multumesc
Daca ai fi citit 3 randuri mai sus, ai fi aflat raspunsul la intrebare

#106
Arsanto

Arsanto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 05.02.2010
si cum ma conectez la satelit....mentionez harta o am ...pun ruta mio gaseste da nu se misca sageata ramane nemiscata doar sa o misc eu manual :))!

#107
tcpip

tcpip

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 13.12.2005
pentru cei care nu gasesc Iasiul in WE travel:
la introducere IASI se scrie cu majuscule si diacritice
adica Iasi se scrie  IAȘI. am verificat pe vreo 3 harti si functioneaza de fiecare data.

exista undeva v0.9.10 fullscreen?

Edited by tcpip, 11 February 2010 - 13:07.


#108
snex

snex

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 01.03.2007

View Posttcpip, on 11th February 2010, 12:52, said:

pentru cei care nu gasesc Iasiul in WE travel:
la introducere IASI se scrie cu majuscule si diacritice
adica Iasi se scrie  IAȘI. am verificat pe vreo 3 harti si functioneaza de fiecare data.

exista undeva v0.9.10 fullscreen?



Mie nu-mi gaseste Iasi-ul nici sa-l .... :P...in rest am gasit cam tot...chiar si satele mici din zona mea (Targu-Neamt)unele le-am scris partial...si dupa aia le-am gasit in lista...dar Iasi-ul nici de o culoare...nu l-am folosit inca pe traseu dar sper sa nu fie probleme.Daca mai are cineva problema asta si o rezolva va rog postati.Numai bine

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate