Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Cum v-ati ales nick name-ul?

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
369 replies to this topic

#361
robyzz

robyzz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 891
  • Înscris: 06.07.2008
Roby era prea scurt sau luat :angry: (numai tin bine minte) asa ca am mai apasat de doua ori o tasta la intamplare. :D

Edited by robyzz, 14 July 2010 - 22:49.


#362
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
De la o reclama :D

Prin '94-95, cand mi-am tras cablu, erau o groaza de canale italienesti si, pentru ca taica-meu stia limba, ne uitam impreuna. (Asa am invatat si eu italiana, dar asta e alta poveste.) Una din reclamele care ne distra era la un semipreparat care se numea Sofficini (de la soffice=moale) si de aici mi s-a tras: puficini, puf, pufon, pufonel :lol:

#363
Neaceasca85

Neaceasca85

    Gaz ieftin si curent ieftin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 88,839
  • Înscris: 14.10.2008
Credeam ca se trage de la un eventual motan negru si pufos pe care l-ai avea acasa. Cel putin nick-ul lui chatnoir401 (care nu posteaza aici dar este o prezenta constanta pe aria de audiovizual) este evident de unde vine, de la motanul sau negru.  :D

Edited by Neaceasca85, 15 July 2010 - 13:21.


#364
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006
Pe vremea aia nu aveam pisici. Abia vreo 10 ani mai tarziu m-am procopsit cu pisica din avatar, iar acum il am pe fiul ei :D Dar numele de puf si derivatele sale sunt mai vechi :lol:

#365
Dribbl3r

Dribbl3r

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 04.01.2007

 pufonel, on 15th July 2010, 01:05, said:

De la o reclama :D

Prin '94-95, cand mi-am tras cablu, erau o groaza de canale italienesti si, pentru ca taica-meu stia limba, ne uitam impreuna. (Asa am invatat si eu italiana, dar asta e alta poveste.) Una din reclamele care ne distra era la un semipreparat care se numea Sofficini (de la soffice=moale) si de aici mi s-a tras: puficini, puf, pufon, pufonel :lol:


Prietene de la Sofficini la Pufonel... s-au purtat 2 razboaie......   + ca cine ti-a pus porecla nu cred ca e vreun geniu, io in locul tau as tine povestea doar pentru mine, fiindca e penibila.

Dribbl3r , VeritaSaga,  Intepretul de Muzica Placuta la auz Dribbler, si de la el am imprumutat cate ceva

#366
Script

Script

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 16.07.2010
> putin mister

#367
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,885
  • Înscris: 28.11.2006

 Dribbl3r, on 16th July 2010, 04:40, said:

Prietene de la Sofficini la Pufonel... s-au purtat 2 razboaie......   + ca cine ti-a pus porecla nu cred ca e vreun geniu, io in locul tau as tine povestea doar pentru mine, fiindca e penibila.
Da, puteam sa inventez ceva haios ca sa fii tu multumit, dar la ora aia n-am avut inspiratie :ciocan:

#368
ZnSstr

ZnSstr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 01.12.2009

 mufă, on 14th May 2005, 13:19, said:

Corina/Irina/Marina/Bambina/Eufrosina/Alina/Mina/Gina/Didina/Sorina/samd/

Madalina/Carina

ZnSstr

Am combinat SS cu sinistru si rezulta ZnSstr

Cine stie ce inseamna SS?
Inafara de Sunt Scrantit

Edited by ZnSstr, 17 July 2010 - 00:56.


#369
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Dintr-o listă de nume. Mi se părea că sună bine. Ulterior, văzându-l folosit în realitate, mi-am schimbat oarecum părerea (cam prea exotic), dar na, a rămas.

#370
dedemanus

dedemanus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 08.04.2007
De la firma la care lucrez , la inceput aveam un client care ma botezat asa

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate