Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Cosmote -- hartuire cu numar vizibil !

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
aztec11us

aztec11us

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 253
  • Înscris: 19.04.2006
salut

am o situatie nitel mai ciudata

eu si prietena mea suntem pe cosmote amandoi

si de ceva timp (2 - 3 zile)  un necunoscut ii da beepuri in draci prietenei mele, de o streseaza non stop

evident, niciodata nu vorbeste nimic si orice incercare de a afla cine e si ce vrea, a esuat

insa ii stiu numarul !

0769 560 579

deja a sunat-o de peste 30 ori azi, beepuri scurte....

evident, am incercat sa il determin sa se opreasca cu sms, variind de la politicos, la mai putin politicos, de pe nr meu

----------------------------------------------------------

ea are cartela ... cum se poate la Cosmote, sa dai ignore la un numar anume ce te suna in draci ?!

---------------------------------------------------------

stiu stiu ce o sa ziceti...suna la Politie bla bla....dar hai sa fim onesti, oameni buni !

scapa violatori, criminali, pedofili ....cam ce credeti ca poate face Politia ?!  
( intrebare evident retorica, raspunsul fiind unicul - NIMIC! )

ma gandeam poate stie cineva trucuri actuale de ignorat sau blocat un apel de la un numar cunoscut

v-as fi ff recunoscator !

P.S. unele posturi de aici se refereau la numere ascunse si unii ziceau ca nicio companie nu poate urmari numere ascunse ce hartuiesc, si nici Politia

va pot raspunde 100000 %  (nu, nu e greseala de scriere)  -- AIUREA !!!!
(am sursa de la Orange, un amic tehnician la serverele lor, iar toate companiile au tehnologii similare)

ORICE apel, beep, sms etc, cunoscut sau cu acel #31#, terminat sau nu, e vizibil in servere mai clar ca lumina zilei

UNICUL motiv pt care cel cu numere necunoscute nu sunt vanati ca vrajitoarele in Evul Mediu e ca daca s-ar face, atunci lumea ar sti ca sunt sub supraveghere non stop si ar iesi scadal pe chestii gen respectarea intimitatii etc

#2
Pandu

Pandu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 19.02.2009

 aztec11us, on 11th September 2009, 17:52, said:

scapa violatori, criminali, pedofili ....cam ce credeti ca poate face Politia ?!  
( intrebare evident retorica, raspunsul fiind unicul - NIMIC! )

ORICE apel, beep, sms etc, cunoscut sau cu acel #31#, terminat sau nu, e vizibil in servere mai clar ca lumina zilei

Software: Blacklist, Best blacklist

#3
adsoofmelk2003

adsoofmelk2003

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 353
  • Înscris: 25.12.2007
e bine ca ai postat aici. multi utilizatori softpedia vor face un anunt "interesant" pe net cu numarul asta...vezi la rubrica diverse este o discutie pe tema " ma tot suna unul noaptea"...tipul chiar suna si iti incarca cartela zapp nopay..asa ca si nebunii astia sunt buni la ceva:)

#4
aztec11us

aztec11us

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 253
  • Înscris: 19.04.2006

 Pandu, on 11th September 2009, 18:20, said:

Software: Blacklist, Best blacklist

offf e vina mea!

sunt uituc!

am uitat sa mentionez ca prietena mea are ca mobil un Samsung simply, ieftin, fara briz-briz uri alde sistem de operare, soft evoluat etc

e unul din ala simplutz

e genul de om practic


va multumesc pt raspunsuri


iar la omul cu zapp, scuze, dar esti offtopic..aici e vorba de Cosmote

ms la toti pt raspunsuri si daca stie cieneva trucuri,,,,

#5
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
singurul truc e cel cu instalarea unei aplicatii de blacklist
eu am pe iphone si am avut si pe e51
din cate stiu standard are ceva de genu asta si banalul nokia 1208 [cel putin 1112 are sigur]

#6
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 05.02.2005
toata lumea de pe COSMOTE are probleme cu ciumpalacii cu 1000000 de minute in retea.
vezi la profiluri daca poate activa vre-o optiune cu respingerea apelurilor din afara agendei ... ceva de genul asta .la S-E am asa ceva si e parfum.

#7
aztec11us

aztec11us

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 253
  • Înscris: 19.04.2006

 adsoofmelk2003, on 11th September 2009, 18:32, said:

e bine ca ai postat aici. multi utilizatori softpedia vor face un anunt "interesant" pe net cu numarul asta...vezi la rubrica diverse este o discutie pe tema " ma tot suna unul noaptea"...tipul chiar suna si iti incarca cartela zapp nopay..asa ca si nebunii astia sunt buni la ceva:)



unde e rubrica diverse ?  :mellow:

#8
shadow1989

shadow1989

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 654
  • Înscris: 24.06.2009

 aztec11us, on 11th September 2009, 20:31, said:

unde e rubrica diverse ?  :mellow:
restrictioneaza toate apelurile primite cateva zile si poate se potoleste introduci comanda asta pt activare *35*0000# si pt dezactivare #35*0000#

#9
aztec11us

aztec11us

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 253
  • Înscris: 19.04.2006
ms mult :)

#10
PunisherThe

PunisherThe

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 266
  • Înscris: 17.11.2008
ai incercat sa suni la relatii cu clientii? E o chestie destul de serioasa...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate