Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Oua dubioase

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
DotHunter

DotHunter

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 27.07.2004
Ieri am cumparat 10 oua de la alimentara din colt, cand am ajuns acasa am spart 2 din ele si .... surpriza, ambele aveau galbenus dublu. Spre seara am mai spart 2. Din nou aceeasi surpriza. Prea mare coincidenta. Nici nu mai am curaj sa sparg vreunul din cele ramase. Cred ca au mancat la hormoni saracele gaini!!! Dar noi cei care le mancam?!?!
O zi buna tuturor!

#2
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005

DotHunter, on May 12 2005, 08:48, said:

Ieri am cumparat 10 oua de la alimentara din colt, cand am ajuns acasa am spart 2 din ele si .... surpriza, ambele aveau galbenus dublu. Spre seara am mai spart 2. Din nou aceeasi surpriza. Prea mare coincidenta. Nici nu mai am curaj sa sparg vreunul din cele ramase. Cred ca au mancat la hormoni saracele gaini!!! Dar noi cei care le mancam?!?!
O zi buna tuturor!

<{POST_SNAPBACK}>


de unde le-ai luat ca vreau si eu... nu cred ca e cazul sa te ingrijorezi.... ouale sunt bune...si daca au 2 galbenusuri...cu atat mai bine,... daca nu ciros ciudat.... da-i bataie..

#3
unGuru

unGuru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,000
  • Înscris: 06.06.2004
mda.. e vorba de "sarcina dubla"!.. daca o mama naste gemeni/tripleti, e de la indoparea cu hormoni, trebuie stigmatizata?!.. vorba lui bubalus: da-i bataie, mai ales ai primit cite doua la pret de unul!

ps: adevarul e ca si eu am niste reticente/superstitii in ce priveste astfel de "oo".. le-am ocolit cu desavirsire, cel putin in ultimii 20 de ani!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate