Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Alegere numar la abonare

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
mailman

mailman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 04.11.2005
Am tot cautat pe site la Cosmote dar nu am gasit: la abonare (direct in reprezentanta Cosmote) pot alege un anumit numar, care stiu sigur ca nu este alocat altei persoane? Le-am trimis si mesaj prin site, exista undeva o pagina de contact, dar nu am primit raspuns. 

#2
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009
In mod normal poti sa alegi.
Cu ani in urma la orange se percepea o taxa pentru asta. Dar nu cred ca se mai cer bani.

#3
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postmailman, on 4th September 2009, 19:38, said:

Am tot cautat pe site la Cosmote dar nu am gasit: la abonare (direct in reprezentanta Cosmote) pot alege un anumit numar, care stiu sigur ca nu este alocat altei persoane? Le-am trimis si mesaj prin site, exista undeva o pagina de contact, dar nu am primit raspuns. 

Stiam ca de obicei in fiecare magazin / partener al unui operator sunt alocate cateva numere de telefon pentru abonament din care un client poate alege.
Pentru a alege un anumit numar dorit de tine, e maicomplicat, trebuie sa vb cu cineva mai sus plasat, si sa te asiguri ca acel numarpe care il doresti nu a fost alocat altui magazin / partener

#4
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View Postvasilemadalincristian, on 5th September 2009, 20:27, said:

Stiam ca de obicei in fiecare magazin / partener al unui operator sunt alocate cateva numere de telefon pentru abonament din care un client poate alege.
Exact. Si nu sta nimeni sa aduca un sim de la un magazin partener din cluj tocmai in mangalia pentru ca doreste x. Si mai mult numarul acela poate fi deja luat.

#5
Coldone

Coldone

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 820
  • Înscris: 28.02.2006
Ba da, la orange inca exista taxa pentru numere personalizate. Sau daca vrei ceva mai special, gen cifre consecutive sau care se repeta, platesti taxa pt numar de aur. La cosmote insa nu ti poti alege numarul, acesta fiind alocat automat.

Edited by Coldone, 05 September 2009 - 23:57.


#6
C.F.S.

C.F.S.

    Jos comunismul!

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,214
  • Înscris: 04.10.2007

View Postvasilemadalincristian, on 5th September 2009, 20:27, said:

Stiam ca de obicei in fiecare magazin / partener al unui operator sunt alocate cateva numere de telefon pentru abonament din care un client poate alege.
Pentru a alege un anumit numar dorit de tine, e maicomplicat, trebuie sa vb cu cineva mai sus plasat, si sa te asiguri ca acel numarpe care il doresti nu a fost alocat altui magazin / partener
la vodafone asa e

#7
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009
In prezent ti se pune la dispozitie o lista cu 10-15 numere din care poti sa iti alegi! Pentru firme exista si posibilitatea alegerii de numere consecutive.

#8
horia.popescu

horia.popescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 21.06.2005
Asa va place sa vorbiti prostii... Bineinteles ca se poate! Eu am ales un numar preferential cand m-am abonat, imediat dupa lansarea Cosmote. Din cauza unor incurcaturi prin centrala, nu puteam primi apeluri pe numarul respectiv (puteam doar sa initiez), motiv pentru care cei de la Cosmote m-au sunat si mi-au propus schimbarea numarului cu un altul (aproape) la fel de frumos. Am fost de acord si schimbarea s-a facut din centrala, fara sa schimb SIM-ul.

Aproape orice operator (chiar si RDS, am vazut) iti permite sa alegi, contra cost, un numar preferential, silver, gold, platinum etc. @mailman: cel mai bine suna la ei sau mergi intr-un magazin Cosmote si te vei lamuri.

#9
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Posthoria.popescu, on 9th September 2009, 10:14, said:

Asa va place sa vorbiti prostii... Bineinteles ca se poate! Eu am ales un numar preferential cand m-am abonat, imediat dupa lansarea Cosmote. Din cauza unor incurcaturi prin centrala, nu puteam primi apeluri pe numarul respectiv (puteam doar sa initiez), motiv pentru care cei de la Cosmote m-au sunat si mi-au propus schimbarea numarului cu un altul (aproape) la fel de frumos. Am fost de acord si schimbarea s-a facut din centrala, fara sa schimb SIM-ul.

Aproape orice operator (chiar si RDS, am vazut) iti permite sa alegi, contra cost, un numar preferential, silver, gold, platinum etc. @mailman: cel mai bine suna la ei sau mergi intr-un magazin Cosmote si te vei lamuri.

Este normal sa-ti poti alege un numar preferential atata timp cat acesta este disponibil, gratis sau contra-cost!
Daca vorbim de numere prefentiale la Cosmote, acestea sunt gratis, doar ca dureaza ceva timp (in jur de 1 saptamana) alocarea lor. Pentru asta suni la 1234, le comunici ce numar doresti (o sa ti se ceara si ceva date de identificare), iar ei ti-l aloca pe un magazin ales de tine!

#10
parintily

parintily

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,571
  • Înscris: 08.01.2007
In alte reprezentante nu stiu cum este dar la germanos, cand faci abonament, poti sa alegi ce numar vrei dintr-o lista. Cred ca pentru asa zisele numere de aur sau argint sau cine stie ce metale mai au ei s-ar putea sa-ti perceapa o taxa.

#11
d1ab0l33k

d1ab0l33k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 630
  • Înscris: 22.04.2009

View Postparintily, on 9th September 2009, 14:18, said:

In alte reprezentante nu stiu cum este dar la germanos, cand faci abonament, poti sa alegi ce numar vrei dintr-o lista. Cred ca pentru asa zisele numere de aur sau argint sau cine stie ce metale mai au ei s-ar putea sa-ti perceapa o taxa.


Sefu`... cam asta am explicat in ultimele 2 post-uri!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate