Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Domeniul profetic,profetii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2784 replies to this topic

#757
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSfantul Jakob, on 26 iunie 2017 - 10:56, said:

Hristos e Imparat inaintea lu' toti imparatii, asa sa stii si sa marturisesti!
asa sa-ti inveti enoriasii!
si mai mult, orice relatie necurata[ex. votarile demoNcratice] cu alti Imparati ai pamantului, spoiti de tine ca slujitori randuiti de Dumnezeu, este neavenita si infierata ca curvie cu imparatii pamantului.

View PostSfantul Jakob, on 26 iunie 2017 - 10:56, said:

O, da.
Crede-l si canta-i osanale lu' diabolu, ca mare-i puterea lu' adancimea sa!
Si nici nu-i tatal minciunii...
"toata lumea zace in cel rau. (1Ioan.5:19)"
inclusiv mascaricii tai de Cezari alesi prin votul demoNcratic al maselor fara Dumnezeu, pe rpincipiul:"Votezi pe cine vrei, si din urna iasă cine trebe". :P

cand va veni insa Imparatul, va fi vai de ei. Si de toti cei gasiti in taberele lor, ca ostas, slujitor, om liber sau rob. :)

#758
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Miazanoaptea si-a ajuns Punctul Mort, ca orice alt Mare Imperiu care s-a crezut Dumnezeu printre muritori. De aci, doar un Mare Şoc mai poate repune in miscare anghebotul. De aceea, stiind astea, Cornul cel Mic preseaza spre razboi incercand sa reseteze lumea asta, desi acum are 3 fronturi deschise, bazandu-se ca Fiara are 7 capete, si 10 coarne, deci teoretic, asa cum a mai aratat in istorie,poate duce  un simultan.

Now, prosperitatea este un ideal pentru orice fiinta umana. Si nu este defel condamnabil a aspira spre prosperitate. Problema apare atunci cand un om este corupt prin prosperitate.[Dan.8.23 - http://biblia.ro/gbvn/vt/daniel/08/]
De ce? Pentru ca atunci cand unui om i se da prosperitatea, gusta din ea, aceasta va deveni pentru el un inel in nas precum cel pe care omul il pune in nas taurului pentru a-l controla, pentru a avea avantajul fizic asupra lui.Iar cand Stapanul ce i-a dat prosperitatea il ameninta ca o sa i-o retraga,  omul cedeaza si accepta cele mai neimaginate atrocitati. Devine practic nepasator la suferinta celui de langa el, doar sa ramana in gratiile Stapanului si bineinteles proprietar al prosperitatii oferite de acesta.
Cea mai mare corupere prin prosperitate atestata de Scriptura a avut loc atunci cand "Balaurul i-a dat puterea lui, scaunul lui de domnie si o stapanire mare. (Apoc.13:2)" De atunci, gustand din prosperitatea oferita, Cornul cel Mic face niste chestiuni de necrezut, de neinteles practic. Cum ar fi implementarea poposexualitatii in toata sfera lui de influenta, cu o violenta si graba de neinteles. De ce? Pentru ca acum, Cornul cel Mic/Fiara, fiind santajata de Balaur, nu mai poate da inapoi sa renunte la prosperitatea oferita, prin care a fost corupt/a. Si pe acelasi mode bine invatat pe prorpia piele, lucreaza acum in intreaga lume, in sfera-i de influenta, corupand statele pe care si le-a supus prin prosperitate. Si nimeni nu e capabil sa-i reziste. Caci "tot pamantul se mira dupa fiara. (Apoc.13:3)"Salivand practic la prosperitatea oferita de aceasta, cedeaza la orice valoare, la orice principiu.  :)

#759
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
Nu am pus mai de-asupra ce era mai important: solutia la coruperea prin prosperitate. Nu, nu e DNA-ul[si acesta entitate inselatoare  este corupta prin prosperitate, deja] Posted Image
deci,
"Daca stai la masa la unul din cei mari, ia seama ce ai inainte:pune-ti un cutit in gat, daca esti prea lacom.Nu pofti mancarurile lui alese, caci sunt o hrana inselatoare....Nu manca painea celui pizmas si nu pofti mancarurile lui alese, caci el este ca unul care isi face socotelile in suflet. "Mananca si bea," iti va zice el; dar inima lui nu este cu tine.Bucata pe care ai mancat-o, o vei varsa, si cuvintele placute pe care le vei spune, sunt pierdute." - Prov.23.1-8

#760
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
"Cei doi imparati nu vor cauta decat sa-si faca rau unul altuia, vor sta la aceeasi masa si vor vorbi cu viclenie. Dar nu vor izbuti, caci sfarsitul nu va veni decat la vremea hotarata. (Dan.11:27)"

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-HvQ9rJxdkQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Posted Image

Edited by Dude_2nd, 08 July 2017 - 09:35.


#761
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
http://money.cnn.com...ring/index.html


hehehe...Dumnezeul Fortarelelor e cel mai cinstit Dumnezeu de catre adunatura investita cu putere de catre pocaitii planetei...Posted Image...si sustinuti moral de catre toti pocaitii mascarici worldwide

Edited by Dude_2nd, 08 July 2017 - 13:16.


#762
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011
hahaha...Sfinte, sunteti de tot rasul. [ https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/1/16/Drevil_million_dollars.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



V-ati ingramadit ca oile sa il votati pe Trump ca sa scapati de Zgripturoaica Cotoroanta, dar ati dat peste Muma-sa. Ghici cine-i? Posted Image




[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Q1FM3xEegn8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Dude_2nd, 09 July 2017 - 21:58.


#763
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 26.01.2007

View PostDude_2nd, on 09 iulie 2017 - 21:43, said:

hahaha...Sfinte, sunteti de tot rasul.
V-ati ingramadit ca oile sa il votati pe Trump ca sa scapati de Zgripturoaica Cotoroanta
Iar la timpul respectiv tu ai recunoscut, din tufis, ca e o mutare buna. Insa a sta pitulat in pestera, a nu vota, a nu te implica in nicio comunitate, a nu face absolut nimic, iti da un avantaj imens: poti critica totul si pe oricine, de-a valma. Iar asta, pentru cei mai carcotasi dintre noi, e scopul vietii, e elixirul tineretii si frumusetii si o inestimabila mana cereasca   Posted Image

Edited by Sfantul Jakob, 10 July 2017 - 08:40.


#764
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSfantul Jakob, on 10 iulie 2017 - 08:39, said:

Iar la timpul respectiv tu ai recunoscut, din tufis, ca e o mutare buna. Insa a sta pitulat in pestera, a nu vota, a nu te implica in nicio comunitate, a nu face absolut nimic, iti da un avantaj imens: poti critica totul si pe oricine, de-a valma. Iar asta, pentru cei mai carcotasi dintre noi, e scopul vietii, e elixirul tineretii si frumusetii si o inestimabila mana cereasca   Posted Image
Sfinte, dpdv profan, a omului fara Dumnezeu, da era o mutare buna sa o alegi pe Haley in locul lui Hilary.[Desi acum s-a dovedit ca Raul mai putin e Muma Raului Posted Image  ]
Dpdv pocaiesc insa, dumnezeiesc, trebuia sa luati aminte la autenticul proroc al ui Dumnezeu , Steven Anderson, care v-a avertizat ca implicandu-va in cocina, nu alegeti decat intre Cola si Pepsi. Posted Image
Este ca a avut dreptate? Curvia cu imparatii pamantului nu se cade pentru Mireasa Mielului. Posted Image
Macar de-ati fi luat invatatura, dar ma indoi ca veti sufla de-amu si in laptele acru...Posted Image

Edited by Dude_2nd, 10 July 2017 - 22:09.


#765
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 26.01.2007
Noi suntem in lume, noi ne implicam, noi e exercitam drepturile drepturile cetatenesti, noi urmarim binele cetatii pamantesti in care temporar locuim si ne rugam pentru ea, noi suntem sare si lumina unde Domnul ne-a asezat.

Noi nu ne ascundem in tufisuri, in pesteri si in gropile pentru apa  Posted Image
Noi nu stam la coltu' strazii in ziua votului sa carcotim ca toti sunt rai asa ca mai bine stam pe bara Posted Image
Noi nu traim cu capu'-n nori ca asa face locuitorii ceresti Posted Image

Nu, tata. Noi avem dubla cetatenie si ne achitam crestineste, dupa modelul Domnului Isus si a sfintilor Apostoli, de toate responsabilitatile care decurg din ele.
Asa sa ne ajute Dumnezeu!

Edited by Sfantul Jakob, 10 July 2017 - 23:29.


#766
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSfantul Jakob, on 10 iulie 2017 - 23:28, said:

Noi suntem in lume, noi ne implicam, noi e exercitam drepturile drepturile cetatenesti, noi urmarim binele cetatii pamantesti in care temporar locuim si ne rugam pentru ea, noi suntem sare si lumina unde Domnul ne-a asezat.
...
Asa sa ne ajute Dumnezeu!
Desigur, voi va implicati direct in alegerea imparatilor pamantului, desi NU aveti porunca de la Dumnezeu sa vi-i alegeti, caci El vi L-a trimis si facut cunoscut pe Singurul Sau Imparat.[dar desigur, si voi ca si ei, nu aveti un alt imparat decat pe CezarulPosted Image ] Asadar lumina voastra in lume nu se deosebeste cu nimic de lumina celorlalti lumesti cu care alergati impreuna, tragand la aceeasi caruta.
Desigur, "Dumnezeu" va ajuta pas cu pas. Si deja se vede, caci toti cei pe care i-ati ales, in loc sa va faca autostrazi si spitale, sa asigure plata pensiilor in anii ce vor urma, ce fac ei?Posted Image  Platesc tributul cerut Dumnezeului Fortaretelor[Dan.11.38]. Pana acum se vorbea de 2% din PIB. Concretizat in asta.
Sunteti una cu slugile corupte ale Cornului cel Mic, v-ati facut una cu ei. V-ati inchinat lui, de fapt, ca la urma urmei asta inseamna sa te inchini lui.
Ce diferenta e ca Romania in care sunteti voi lumina in  lume Posted Image , face avorturi ucigand milioane de prunci nenascuti, sau cumpara armament ca sa ucida oameni la presiunile corupatoare ale Cornului cel Mic?Posted ImageIn timp ce peste 50% din locuitorii de la tara au buda in fundul curtii? Posted Image  Nic una. Posted ImageSunteti in lume, si sunteti din lume. Participati activ la sustinerea acesteia, intocmai ca si ceilalti lumesti.

Parerea mea, Sfinte. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 13 July 2017 - 09:41.


#767
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 26.01.2007

View PostDude_2nd, on 13 iulie 2017 - 09:32, said:

Toti cei pe care i-ati ales, in loc sa va faca autostrazi si spitale, sa asigure plata pensiilor in anii ce vor urma, ce fac ei?Posted Image
Parerea mea, Sfinte. Posted Image
Placerea carcotelilor e foarte mare si dulce. O cunosc bine si personal Posted Image
Sa stai tu pe bara si sa poti spune ce nu fac bine cei care se implica, ce poate fi mai frumos de atat?
Pari a fi mai istet si mai competent decat ei toti la un loc.

La un moment dat mi-am dat seama ca totusi trebe sa ies din tufis si sa ma implic si eu. Cum si cat pot.
Nu-i la fel de placut, dar e totusi responsabilitatea adultilor.

Unii mor in tufisuri.
Nu se implica nici in societate si nici in biserica. De frica. Teama de a nu gresi, de a fi judecat, frica de esec...
Au, in acest fel, libertate deplina de a carcoti permanent.

Nu-mi doresc sa ajung la ajung la batranete si, privind in urma, sa-mi dau seama cu groaza ca am trait toata viata intr-un tufis, de frica. Prefer sa fac greseli si sa fiu judecat in incercarea de a face ceva semnificativ in biserica lui Hristos si in lumea in care traiesc.

Orice. Dar in tufis nu ma mai intorc.
Eu voi fi activ in biserica, voi face tot ce stiu mai bine, poate voi gresi dar macar sunt sincer si bine intentionat. Eu voi vota, voi vorbi, voi manifesta chiar daca totul pare a fi degeaba. Mai bine fac ceva degeaba decat sa stau in tufis degeaba.
E sigura treaba.

Edited by Sfantul Jakob, 13 July 2017 - 10:32.


#768
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 26.01.2007

View PostDude_2nd, on 10 iulie 2017 - 22:06, said:

trebuia sa luati aminte la autenticul proroc al ui Dumnezeu , Steven Anderson, care...
E vorba cumva de Profetu' Mascarici, care incearca sa zboare? Posted Image

#769
husand

husand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,437
  • Înscris: 09.09.2009

View PostSfantul Jakob, on 13 iulie 2017 - 10:46, said:

....Profetu';;; care incearca sa zboare? Posted Image

e altul

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Lj4WtEfNADg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#770
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSfantul Jakob, on 13 iulie 2017 - 10:04, said:

Placerea carcotelilor e foarte mare si dulce. O cunosc bine si personal Posted Image
Sa stai tu pe bara si sa poti spune ce nu fac bine cei care se implica, ce poate fi mai frumos de atat?
Pari a fi mai istet si mai competent decat ei toti la un loc.

La un moment dat mi-am dat seama ca totusi trebe sa ies din tufis si sa ma implic si eu. Cum si cat pot.
Nu-i la fel de placut, dar e totusi responsabilitatea adultilor.

Unii mor in tufisuri.
Nu se implica nici in societate si nici in biserica. De frica. Teama de a nu gresi, de a fi judecat, frica de esec...
Au, in acest fel, libertate deplina de a carcoti permanent.

Nu-mi doresc sa ajung la ajung la batranete si, privind in urma, sa-mi dau seama cu groaza ca am trait toata viata intr-un tufis, de frica. Prefer sa fac greseli si sa fiu judecat in incercarea de a face ceva semnificativ in biserica lui Hristos si in lumea in care traiesc.

Orice. Dar in tufis nu ma mai intorc.
Eu voi fi activ in biserica, voi face tot ce stiu mai bine, poate voi gresi dar macar sunt sincer si bine intentionat. Eu voi vota, voi vorbi, voi manifesta chiar daca totul pare a fi degeaba. Mai bine fac ceva degeaba decat sa stau in tufis degeaba.
E sigura treaba.
Biserica e legata ombilical de Tufis. Dupa cum scrie:"Ingerul Domnului i S-a aratat intr-o flacara de foc, care iesea din mijlocul unui rug[Tufis]. Moise s-a uitat; si iata ca rugul[Tufisul] era tot un foc, si rugul[Tufisul] nu se mistuia deloc. (Exod.3:2)"

Daca vrei sa fugi de Tufis, n-ai decat, e treaba ta. Oricum, nu ai decat o optiune: ori ramai in Tufis, ori iesi in lume si te faci una cu ea, cum au facut pana acum pocaitii. :)

#771
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSfantul Jakob, on 13 iulie 2017 - 10:46, said:

E vorba cumva de Profetu' Mascarici, care incearca sa zboare? Posted Image
Mascarici zici? Cum ai ajuns la aceasta concluzie eronata? Posted Image
Dimpotriva, e unul din cei 2 martori/unsi/fii ai uleiului randuiti de Dumnezeu ca ghimpe in coasta Cornului cel Mic care poposexualizeaza intreaga lume, in sfera-i de influenta si nu numai. :)

Edited by Dude_2nd, 15 July 2017 - 09:35.


#772
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 26.01.2007

View PostDude_2nd, on 13 iulie 2017 - 22:11, said:

Oricum, nu ai decat o optiune: ori ramai in Tufis, ori iesi in lume
Imi zici ca am o optiune dar tu prezinti doua.
Adica predici apa dar bei vin. E bine, e frumos?

Eu prefer sa merg in lume ti-am mai zis.
Asa cum a mers Isus.
Pentru ca iubesc lumea, cum a iubit-o si Tatal.
Si pentru ca Duhul Sfant, care este în mine, este mai mare decât cel ce este în lume.

View PostDude_2nd, on 15 iulie 2017 - 09:33, said:

Mascarici zici?
Uite-l cum incearca sa zboare:

Attached Files



#773
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostSfantul Jakob, on 15 iulie 2017 - 10:02, said:

Imi zici ca am o optiune dar tu prezinti doua.
Adica predici apa dar bei vin. E bine, e frumos?
sunt 2, dar ca si crestin ai una. e bine, e frumos. Posted Image

View PostSfantul Jakob, on 15 iulie 2017 - 10:02, said:

Eu prefer sa merg in lume ti-am mai zis.
Asa cum a mers Isus.
Pentru ca iubesc lumea, cum a iubit-o si Tatal.
Si pentru ca Duhul Sfant, care este în mine, este mai mare decât cel ce este în lume.
sigur ca preferi lumea.
de altfel, lumea va considera foarte user friendly, pentru ca sunteti o unealta in mana ei.
dupa cum s-a vazut la protestele alaturi de useristi impotriva Cezarului randuit Posted Image  de Dumnezeu...

ati fost trimisi in lume sa o evanghelizati, dar lumea v-a evanghelizat pre voi...Posted Image

View PostSfantul Jakob, on 15 iulie 2017 - 10:02, said:

Uite-l cum incearca sa zboare:
deci si tu interpretezi gesturile adevaratilor proroci ai lui Dumnezeu ca si ateii care interpreteaza batutul in usa a lui Isus asa:

[ https://ixzist.files.wordpress.com/2014/11/jesus_gun.jpeg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

pai e bine, e frumos?Posted Image Sfinte?Posted Image
[ http://www.cynical-c.com/images/jesus_gun_left.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
[ http://static.tvtropes.org/pmwiki/pub/images/JesusGunDoor.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Dude_2nd, 15 July 2017 - 11:24.


#774
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,220
  • Înscris: 26.01.2007

View PostDude_2nd, on 15 iulie 2017 - 11:21, said:

Cezarului randuit  de Dumnezeu...
Io am invatat pe forum ca pe toti cezarii ii randuieste... Satana Posted Image
Asa ca nu ar trebui ascultati ci sa luptam impotriva lor. Sa ne impotrivim diavolului!

Edited by Sfantul Jakob, 15 July 2017 - 12:09.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate