Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 

GPRS pe cosmote

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
nyhao

nyhao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 09.08.2008
Am un Sony Ericsson KG 320S si o cartela Cosmote :) .

Am gasit un tutorial pe net cum sa ai GPRS gratis pe telefonul mobil cu un server pe pc .

Trebuie sa sun la relatii cu clientii sa-mi activeze WAP-ul sau sa-mi dea drumul la GPRS? :-/

#2
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006
trimiti sms la 4777 cu textul A WI si ti se activeaza GPRS-ul.

insa problema este ca indiferent la ce metoda apelezi tot vei fi taxat pentru traficul de date generat

#3
nyhao

nyhao

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 09.08.2008
Vreau sa fac un proxy server si sa am conectez la el cu telefonul prin gprs .Sa am net de la pc la telefon prin gprs.

Normal ar trebui sa mearga ,dar nu sunt sigur :-??

Merge sau nu?

#4
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

 nyhao, on 29th August 2009, 10:10, said:

Vreau sa fac un proxy server si sa am conectez la el cu telefonul prin gprs .Sa am net de la pc la telefon prin gprs.

Normal ar trebui sa mearga ,dar nu sunt sigur :-??

Merge sau nu?

Nu conteaza ca-ti faci proxy sau nu, sau de unde iei net, atat timp cat vei face trafic prin reteaua GPRS a Cosmote vei fi taxat corespunzator.
PC-ul tau pe care il vei folosi pe post de proxy va fi considerat doar o alta "resursa a internetului".
Ca sa poti folosi net gratuit de la Cosmote trebuie pe langa acel proxy sa faci si un bypas de la serverele de billing ale Cosmote plus eventual un APN propriu.
Ceea ce ma indoiesc ca poti face.
E prea mare bataie de cap oricum

#5
phlak

phlak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.04.2006
Pe pocket pc (wm6) a reusit cineva? Am incercat si cu gprs si cu cellular line si nu merge: se conecteaza dupa care imediat se deconecteaza. Setarile le-am facut corect (alea de pe site), am activat trimitand mesajul ala, dar poate am omis ceva.  :huh:

#6
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

 phlak, on 14th September 2009, 23:41, said:

Pe pocket pc (wm6) a reusit cineva? Am incercat si cu gprs si cu cellular line si nu merge: se conecteaza dupa care imediat se deconecteaza. Setarile le-am facut corect (alea de pe site), am activat trimitand mesajul ala, dar poate am omis ceva.  :huh:

Ai selectat profilul de date ca default din telefon?

#7
phlak

phlak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.04.2006

 vasilemadalincristian, on 15th September 2009, 01:56, said:

Ai selectat profilul de date ca default din telefon?
Da, era selectat. A fost o eroare, ba imi zicea ca nu e modem in partea cealalta, ba unexpected error. Pana la urma l-am resetat si a mers. Windows-ul e plin de surprize, ca intotdeauna :lol:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate