Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

TAXA Poluare

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2869 replies to this topic

#2395
ioppo

ioppo

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,429
  • Înscris: 20.02.2008

View PostIon_de_la_Raion, on 18 ianuarie 2019 - 16:40, said:

Eu nici aia n-am primit. Am depus cererea pe 22 aprilie 2018. Peste 3 luni am deja anul. Sint in stare sa fac pariu ca nici pana in 30 iunie 2019 nu vor da banii. Vor prelungi la infinit. Si la un moment dat vor face uitat.
Pai nu au trimis asa singuri... le-am cerut pe mail la inceputul anului sa stiu in ce stadiu sunt cu solicitarea mea de restituire. Sunt obligati sa raspunda in 30 zile.

#2396
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017

View Postbossake, on 19 ianuarie 2019 - 16:08, said:

pe langa motivatia de a strange bani la buget taxa asta apare si din dorinta unora (aia cu multi bani snobi) care isi doresc ca amaratul cu masina veche sa dispara de pe strada ca ii ocupa lui strada si nu este normal ca toata lumea sa aiba o masina. sa aiba numa bogatanii masini nu saracii.

E plin de idioti peste tot.

Daca omul are masina in stare tehnica buna nu ai de ce sa te legi de el.

#2397
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Postioppo, on 19 ianuarie 2019 - 20:40, said:

Pai nu au trimis asa singuri... le-am cerut pe mail la inceputul anului sa stiu in ce stadiu sunt cu solicitarea mea de restituire. Sunt obligati sa raspunda in 30 zile.
Mda... se sterg undeva cu obligativitatea. Am depus o sesizare pe net, am primit numar de inregistrare si cu ala am ramas. De 6 luni nu au raspuns. Am cerut sa merg in audienta. Nu pot decat sa merg la ghiseu, unde mi se spune sa astept.

Edited by Ion_de_la_Raion, 20 January 2019 - 10:22.


#2398
Slick0r

Slick0r

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,014
  • Înscris: 17.12.2005

View Postbossake, on 19 ianuarie 2019 - 16:08, said:

pe langa motivatia de a strange bani la buget taxa asta apare si din dorinta unora (aia cu multi bani snobi) care isi doresc ca amaratul cu masina veche sa dispara de pe strada ca ii ocupa lui strada si nu este normal ca toata lumea sa aiba o masina. sa aiba numa bogatanii masini nu saracii.

Amaratul cu masina veche poate sa o tina pana crapa bosogii in el, dar nu sa ma imbolnaveasca pe mine cand merg pe trotuar :)

#2399
Louisy

Louisy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 24.02.2014
In ce mod iti va fi protejata sanatatea prin plata unei sume de bani? Iti faci un filtru nazal din bancnote?

#2400
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007

View PostSlick0r, on 20 ianuarie 2019 - 11:02, said:


Amaratul cu masina veche poate sa o tina pana crapa bosogii in el, dar nu sa ma imbolnaveasca pe mine cand merg pe trotuar Posted Image

bine ca tu ai treaba cu amaratul care are o masina veche cica poluanta in timp ce tara este plina de camioane/utilitare/basculante din 1900 toamna care niciodata nu au fost afectate de nicio taxa pe principiul ca sunt autoutilitare.

sau masini de pompieri din 1980, de jandarmi etc.

o masina din aia de pompieri polueaza cat vreo 100 de amarati dar na, tot de amaratul om sa ne luam care parca isi cumpara o masina veche asa de placere.

#2401
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View PostSlick0r, on 20 ianuarie 2019 - 11:02, said:


Amaratul cu masina veche poate sa o tina pana crapa bosogii in el, dar nu sa ma imbolnaveasca pe mine cand merg pe trotuar Posted Image
Sau prin noroi sau drumul mare in cazul cartierului meu, pentru ca distinsii domni de la primarie n-au catadicsit, in urma numeroaselor sesizari, sa faca trotuare langa blocurile unde locuiesc.

#2402
CGDBZ

CGDBZ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,028
  • Înscris: 29.06.2011
Lasa ca jepanu bogatului scoate aer de munte pe teava............

#2403
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Si uite asa se gasesc oameni care pun botul la orice vrajeala. Cer singuri sa fie spalati pe creier, fara sa faca cineva eforturi in acest sens.

#2404
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
https://newsteam.ro/...ahwicOOke7mElE0

#2405
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Sa-i dea. Eu astept din aprilie banii. De luat stiu sa-i ia repede. Cand ai tu sa le dai, iti dau termen 1-2 zile, cand ei trebuie sa dea, trec ani.

#2406
GeorgicaPopescuIoan

GeorgicaPopescuIoan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 20.01.2019
Lasa bre c a altfel ii cheltuiai ...asa stii ca ai de luat si aia e  :)....sper sa nu se intinda mai sus de iunie

#2407
Quoriah

Quoriah

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 797
  • Înscris: 05.06.2016
Se strange latul :) Din pacate degeaba... Statul roman o sa primeasca amenzi de la UE pe care tot p*limea care plateste taxe o va acoperi.

Ca doar nu degeaba avem un guvern care au dat lege care au spus ca e legal ca ei sa nu fie trasi la raspunde daca dau cu oistea-n gard.

#2408
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
Sa stranga ei latul mult, ca revoltele populare isi baga ceva in legi.

#2409
GeorgicaPopescuIoan

GeorgicaPopescuIoan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 20.01.2019
Sa ne pastram optimismul zic...   #rezist  :)

#2410
scania_delfin

scania_delfin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 25.01.2015

View PostIon_de_la_Raion, on 24 ianuarie 2019 - 17:46, said:

Sa-i dea. Eu astept din aprilie banii. De luat stiu sa-i ia repede. Cand ai tu sa le dai, iti dau termen 1-2 zile, cand ei trebuie sa dea, trec ani.
Verifica contul,este posibil sa fi intrat si sa nu sti. Eu asa am patit si tot in aprilie am depus cererea.

#2411
GeorgicaPopescuIoan

GeorgicaPopescuIoan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 20.01.2019

View Postscania_delfin, on 25 ianuarie 2019 - 09:37, said:

Verifica contul,este posibil sa fi intrat si sa nu sti. Eu asa am patit si tot in aprilie am depus cererea.
Nu exista ...chiraia telefonul instant .
Depinde ce taxa ai avut de recuperat pt ca au fost defalcate pe perioade de ani
Ce este de la 2013 in sus parca ...mai au de asteptat

#2412
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Vrei sa zici ca te suna astia cand baga banii?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate