Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 

jocuri de strategie care sa mearga in retea

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
ionescu_mada

ionescu_mada

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.05.2007
salut!caut si eu jocuri care sa mearga in retea ,pana acuma am jucat  red alert2 si Age of Mythology au mers in retea dar mai vreau sa joc si altele.

#2
SirLaurentiu

SirLaurentiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,697
  • Înscris: 19.05.2009
Starcraft ... numai ca la placa de retea, trebuie sa dai pe ea, la proprietati, Si la TPC/IP dai instal, sau daca il ai deja instalat ( bifat ) dai prorietati si apoi la protocol, si selectezi acolo sa folosesti si optiunea NwLink IPX/SPX/ Net Bios si serverul pe starcraft cand il faci il faci pe ipx.
Nu merge pe vista.
daca nu sunteti in acesi retea, incercati si cu Hamachi.

#3
ionescu_mada

ionescu_mada

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.05.2007

View PostSirLaurentiu, on 22nd August 2009, 14:17, said:

Starcraft ... numai ca la placa de retea, trebuie sa dai pe ea, la proprietati, Si la TPC/IP dai instal, sau daca il ai deja instalat ( bifat ) dai prorietati si apoi la protocol, si selectezi acolo sa folosesti si optiunea NwLink IPX/SPX/ Net Bios si serverul pe starcraft cand il faci il faci pe ipx.
Nu merge pe vista.
daca nu sunteti in acesi retea, incercati si cu Hamachi.




mam jucat si ala este super

#4
Maio

Maio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 06.09.2009
Warcraft 3. Si pe langa strategie normala ai o tona de moduri pe care le poti juca.

#5
Leo32

Leo32

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 04.12.2008
Cum am mai zis si in alt topic, poti incerca Seria Stronghold. Merge sa o joci online jocurile Stronghold, Stronghold Crusader, Stronghold Crusader extreme foarte simplu prin gameranger. apasa cnv pe "start"  din gameranger si intra instant in joc si te duce in multiplayer la chatul cu ceilalti si dupia : FIREEEE!
E destul de frumos  B)  Uite o prezentare la crusader:  http://stronghold.fo...crusader-t2.htm

#6
Becoming

Becoming

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 607
  • Înscris: 21.09.2009
ai putea incerca si lord of the rings si ala merge in retea

#7
ILoveAlice

ILoveAlice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 09.10.2009

View Postionescu_mada, on 22nd August 2009, 13:07, said:

salut!caut si eu jocuri care sa mearga in retea ,pana acuma am jucat  red alert2 si Age of Mythology au mers in retea dar mai vreau sa joc si altele.
cum ai reusit sa joci red Alert 2 in retea?

#8
claudiu98

claudiu98

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 23.10.2009
Warcraft mi`se pare cel mai tare joc de strategie online

#9
RazvanMax

RazvanMax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 433
  • Înscris: 06.09.2008

View PostILoveAlice, on 23rd October 2009, 03:01, said:

cum ai reusit sa joci red Alert 2 in retea?

Poti incerca Hamachi. E usor de folosit.

#10
ILoveAlice

ILoveAlice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 09.10.2009

View PostRazvanMax, on 29th October 2009, 21:36, said:

Poti incerca Hamachi. E usor de folosit.
nu merge..cand dau pe network ma aduce la meniul principal..am incercat ceva din setari la "network" unde imi cerea un IPX dar nu am reusit nimic .

#11
mate333

mate333

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 09.05.2010
am warcraft e dar versiune proasta,am incercat imediat ultima versiune si bnet-ul la el adica sa mearga in retea nu merge

ajutatima sa am pot intra pe net la el,la warcraft 3


offff

offf

#12
hi5smile

hi5smile

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 06.08.2007

View Postmate333, on 9th May 2010, 15:30, said:

am warcraft e dar versiune proasta,am incercat imediat ultima versiune si bnet-ul la el adica sa mearga in retea nu merge

ajutatima sa am pot intra pe net la el,la warcraft 3


offff

offf

Dc nu iti merge care este problema ? detalieaza ..

#13
gagaaa

gagaaa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 07.05.2010

View PostILoveAlice, on 29th October 2009, 21:40, said:

nu merge..cand dau pe network ma aduce la meniul principal..am incercat ceva din setari la "network" unde imi cerea un IPX dar nu am reusit nimic .
Numai daca ai jocu in original poti juca . Eu l-am jucat in retea cu un prieten . Doar asa a mers :)

#14
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
Armies of Exigo am mai jucat prin LAN.(ma rog,Hamachi) E foarte fain,un fel de combinatie intre warcraft 3 si starcraft 1,grafica e frumoasa.

#15
piepten

piepten

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 04.06.2008
stie cineva cum sa fac mearga Stracraft in retea sau eventual pe BattleNet? Am intrat acolo la BattleNet, mi-a downloadat el nu stiu ce patch iar apoi imi dadea eroare. Am fost nevoit sa reinstalez jocul.

#16
ThugMuzik

ThugMuzik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 06.10.2010
Puteti incerca si Tzar, joc creat de vecinii nostri bulgari prin '97. Nota de pe GS e cam mica pt adecarata lui valoare

#17
PhantomAssassin

PhantomAssassin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 27.10.2010

View Postmate333, on 9th May 2010, 15:30, said:

am warcraft e dar versiune proasta,am incercat imediat ultima versiune si bnet-ul la el adica sa mearga in retea nu merge

ajutatima sa am pot intra pe net la el,la warcraft 3


offff

offf

pai, stii si tu care e problema... nu exista sa nu iti mearga sa intri pe serverul oficial daca ai avea ... jocul original ! rezolvare exista, in primul rand, e vb de orice si nu doar de joc, in general totul, toate jocurile , programele, windows, sa fie updatate la zi. ptr ca fiecare patch indiferent la ce, aduce imbunatatiri... asigura-te ca w3-ul tau are ultimul patch... cu crack si restul nu ma bag, nu am chef de warn... si nu incurajez pirateria... nu aici. :)


View Postpiepten, on 6th October 2010, 00:12, said:

stie cineva cum sa fac mearga Stracraft in retea sau eventual pe BattleNet? Am intrat acolo la BattleNet, mi-a downloadat el nu stiu ce patch iar apoi imi dadea eroare. Am fost nevoit sa reinstalez jocul.

aceasi problema si la tine, cum am zis si mai sus... 

#18
Miu21

Miu21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 13.10.2010
Cossacks :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate