Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

In loc de 10 site-uri RCS&RDS prost facute, mai bine unu si bun !

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#19
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,391
  • Înscris: 07.12.2006

View PostAM0N, on 21st August 2009, 14:37, said:

Totdeauna cand caut ceva, trebuie sa ma uit pe gramada lor de site-uri prost, foarte prost, structurate; Un haos informational.
Pierdere de vreme si o gramada de nervi.

Ce parere aveti despre asta ?

Dar RDS ce parere are ?

1. Mi se pare normal sa existe cate un site pentru fiecare serviciu in parte
2. Site-urile arata cum arata din 2 motive:
    a. secretomania RDS
    b. reducerea costurilor

#20
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,382
  • Înscris: 02.06.2005
Se stie ca n-au excelat niciodata la siteuri. Design, acuratetea informatiilor etc. E la nivelul anului 2005. RDS nu se compara cu romtelecom, vodafone, orange, cosmote care au siteuri de la bine la f bine puse la punct. Aduse la zi unele cu chestii utile (vezi reincarcare online, plata online).
Daca te gandesti ii costa mai mult 5km de cablu decat reabilitarea unor siteuri.

#21
ssergiu

ssergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 03.08.2006
Cu toate astea m-as hazarda sa spun ca mai bine site penal, dar servicii excelente, decat invers cum e la alte firme :-". Si pana la urma, chiar daca stau rau cu promovarea prin mijloace media, reclama adevarata si-o fac "din gura in gura" care cred ca e mai greu de obinut decat investitia a X mii de euro intr-un site.

#22
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007

View Postssergiu, on 2nd September 2009, 16:57, said:

Cu toate astea m-as hazarda sa spun ca mai bine site penal, dar servicii excelente, decat invers cum e la alte firme :-". Si pana la urma, chiar daca stau rau cu promovarea prin mijloace media, reclama adevarata si-o fac "din gura in gura" care cred ca e mai greu de obinut decat investitia a X mii de euro intr-un site.
http://www.upc.ro ... site excelent ... toate informatiile pe care le vrei.... asa ar trebuie sa fie si siteul rds... eu asa as vrea

Edited by Florin64x, 02 September 2009 - 16:00.


#23
ssergiu

ssergiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 498
  • Înscris: 03.08.2006
M-am mutat de la UPC la RDS. Si stii de ce? Pentru ca internetul de la ei era o gluma proasta. Si nu e doar parerea mea ci a multor cunostinte care au/aveau net de la ei. Nu stiu daca ma crezi, dar am ajuns sa fiu prieten cu tehinicienii lor care ma vizitau din 10 in 10 zile sa-mi repare semnalul. De asistenta la telefon ce sa mai vbim. Niste fete cu o plansa cu intrebari gen FAQ care nu cunosc nici macar termenii de baza din telecomunicatii. Asta daca iti raspund dupa cele 30 de minute in care iti spun ca apelul tau este foarte important pentru ei si ca ii vor acorda maxima atentie.
Din partea mea, poate sa nici nu aiba RDS-ul site daca vor continua sa isi imbunatateasca serviciile, care, vorba aia, sunt demult la alt nivel fata de UPC cu tot cu site-ul lor extraordinar. E ca si reclamele alea frumoase si reusite care iti prezinta un ambalaj spectaculos, dar un produs prost.

#24
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007
De ce nu vrei sa ai un ambalaj decent si un produs excelent ?!
Siteul RDS.Tel este plin de informatii neactualizate sau chiar eronate.

#25
Koal

Koal

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,986
  • Înscris: 21.08.2008
Subscriu pentru refacerea site-ului DIGI.

Cred ca o adresa de genul DIGI.rcs.ro ar putea fi un punct de plecare pentru noul site (din pacate Digi.ro e inregistrat de un alt operator, de Rolink).

Bine punctat Florin, site-ul UPC este un site modern, structura serviciilor UPC este asemanatoare cu cea a serviciilor DIGI de aceea cel putin harta site-ului DIGI ar putea sa fie asemanatoare cu cea a actualului site UPC, designul poate fi imprumutat din actualele site-uri dar e nevoie de un design unitar.


Succesul DIGI depinde intr-o oarecare masura si de cum arata site-ul lor (sigur ca sunt mai importante serviciile in sine, dar si site-ul are importanta lui).

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate