Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

HTC Hero

- - - - -
  • Please log in to reply
232 replies to this topic

#217
consmat

consmat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 12.01.2007
Salut,
Am si eu o problema cu HTC-ul...... m-am jucat cu unlock patern-ul si am reusit sa-mi blochez telefonul. Mai aveam o optiune de deblocare... adica sa introduc user / parola de la gmail. Problema grava este ca-mi spune user or password incorrect, chiar daca ele sunt corecte.

Nu stiu ce sa-i fac. Are cineva idee despre cum reusesc sa-l deblochez.

Apreciez un raspuns rapid.

#218
eful2007

eful2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 12.10.2007

View Postconsmat, on 6th January 2011, 19:05, said:

Salut,
Am si eu o problema cu HTC-ul...... m-am jucat cu unlock patern-ul si am reusit sa-mi blochez telefonul. Mai aveam o optiune de deblocare... adica sa introduc user / parola de la gmail. Problema grava este ca-mi spune user or password incorrect, chiar daca ele sunt corecte.

Nu stiu ce sa-i fac. Are cineva idee despre cum reusesc sa-l deblochez.

Apreciez un raspuns rapid.


1. Daca nu esti conectat la net iti va da eroare la password si user de gmail- lipsa conexiune net
2. Ai varianta sa faci reset to factory default
3  Ai varianta sa te suni pe telefon si apoi rapid sa iti activezi din taste internetul...aici gasesti mai multe variante http://www.socialpoi...o-factory-reset

Bafta

#219
consmat

consmat

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 12.01.2007
Salut,
Merci de ajutor. Am reusit aseara sa-l reactivez. Net aveam... adica atunci cand il deschideam imi arata ca am primit mail. Problema grava este ca nu-mi recunostea user / pass de la gmail.
S-a rezolvat in felul urmator: in momentul in care iti da mesajul cu user / pass incorect trebuie sa te logezi cu user-ul de la gmail iar pass:null. Asta te aduce la pattern lock screen (pattern-ul il stiam dar m-a mancat mana sa vad ce se intampla daca dai forgot pattern).
Orcum merci de ajutor

#220
webulxpert

webulxpert

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,065
  • Înscris: 28.09.2006
stie cineva de unde post sa gasesc aplicatia Satellit Finder (bineinteles sa o pot si downloada)? caut in market dar nu gasesc.

#221
eful2007

eful2007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 12.10.2007

View Postwebulxpert, on 10th January 2011, 11:16, said:

stie cineva de unde post sa gasesc aplicatia Satellit Finder (bineinteles sa o pot si downloada)? caut in market dar nu gasesc.


poate iti este de folos acesta aplicatie se numeste Dish pointer  :)

Attached Files


Edited by eful2007, 10 January 2011 - 22:54.


#222
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Stie careva un tutorial actualizat pentru HTC Hero cu Android 2.1 oficial ? Telefonul este root-at dar metodele care le-am gasit pana acum pe internet de punere a unui ROM custom includ folosirea Android Terminal cu o comanda "flash_image" pe care se pare ca varianta oficiala a ROM-ului nu o are. Am incercat sa modific drepturile de citire/scriere asupra directorului /system/bin (acolo unde ar trebui sa copiez aceasta comanda - am gasit-o de descarcat), dar nu reusesc nici asta.

Asadar as avea nevoie de un tutorial care sa tina seama de acest lucru si sa ofere alta solutie.

#223
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Nu mai e nevoie. Am reusit cu ROM Manager si cu RA recovery sa pun FroyoVille 1.7.2 . Din ce observ la prima vedere, se misca muuuuult mai bine decat cu Android 2.1 stock.

#224
Crowley223

Crowley223

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 07.03.2009
Salut stimati colegi, ma poate ajuta si pe miine cineva cu soft gps pt hero...astept sfaturi(eventual linkuri  :worthy: )

#225
dlh

dlh

    De-al casei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,384
  • Înscris: 25.06.2006
Pentru navigatie sau ... ?
Pentru navigatie cauta iGO My Way 2009 pentru Android, pe HTC Hero meu cu FroydVillain 1.7.2 merge foarte bine. Aplicatia in sine e gratuita, dar pentru harti trebuie sa platesti (hint: hartile sunt aceleasi ca pentru iGO 8.3 pentru PNA/PDA, si acelea le poti gasi destul de usor )

#226
Crowley223

Crowley223

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 07.03.2009
Da pt nagigatie...mersi!!!

#227
Crowley223

Crowley223

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 07.03.2009
Am o mare problema...nu se conecteaza la pc dupa ce am instalat 2.1....a mai avut cineva astfel de proleme....ap cautat pe goagle si zicea ceva de instalare SDK dar tot nu merge...ajutooor varoog!!!

#228
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009

View PostCrowley223, on 30th January 2011, 20:26, said:

Am o mare problema...nu se conecteaza la pc dupa ce am instalat 2.1....a mai avut cineva astfel de proleme....ap cautat pe goagle si zicea ceva de instalare SDK dar tot nu merge...ajutooor varoog!!!
Dezvolta putin ideea. Nu-l vede, pe el nu apare nimic? Se incarca? Cateva detalii nu strica.

#229
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
Luni o sa primesc un Hero cu 1.5 :| si asi dori sa stiu daca s-a rezolvat deja porblema cu orange si are deja updatul de 2.1?

#230
Dheus

Dheus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 28.05.2009

View PostHeavyd, on 25th February 2011, 18:51, said:

Luni o sa primesc un Hero cu 1.5 :| si asi dori sa stiu daca s-a rezolvat deja porblema cu orange si are deja updatul de 2.1?
Ce treaba mai ai cu 2.1 cand pentru Hero este un rom cu 2.2 deja stabil si foarte bun de la FroydVillain?
Root, recovery mode si gata.

#231
Heavyd

Heavyd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,604
  • Înscris: 08.08.2007
primesc tel de firma dar din pacate ii in garantie :(

#232
dmo.mihai

dmo.mihai

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 03.09.2007
am un htc hero si nu stiu cum sa il rootez...ma poate ajuta cineva ?

#233
DianaBog

DianaBog

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.10.2011
Buna,am si eu un HTC HERO pe alb si as vrea sa il vand,puteti sa imi dati un pret cu cat sa il dau,am nevoie urgent de bani,e nou nout telefonul,a fost cumparat in aprilie in cutia lui cu de toate,pls.Va multumesc!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate