Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Cel mai bun serial...

- - - - -
  • Please log in to reply
601 replies to this topic

#595
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 16.01.2010

View Postoctav727, on 09 ianuarie 2023 - 23:39, said:

... din 2022 (din ce am vazut pana acum):

Severance, de departe. Mi-a placut aproape totul - idee, executie, atmosfera, personaje/relatii interpersonale, interpretare etc.
L-am văzut când a apărut, abea aștept sezonul 2, nu mă prea mai uit la seriale dar asta mi-a plăcut tot.

Cel mai bun serial văzut: squid game.
Vreau să văd unu mai bun.

Edited by yuukan, 01 August 2023 - 21:14.


#596
ElcapoMafia

ElcapoMafia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 704
  • Înscris: 12.01.2011
Alice in borderand, asemanator.

#597
yuukan

yuukan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 979
  • Înscris: 16.01.2010

 ElcapoMafia, on 05 august 2023 - 18:16, said:

Alice in borderand, asemanator.
Mulțam, o să îl caut.

#598
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
Frasier has re-entered the building!

In nemernicia mea! nu am gasit topicul referitor la seria Fraiser!

În această toamnă se împlinesc 30 de ani de la premiera seriei originale Frasier pe NBC, care a fost difuzat timp de 11 sezoane și încă deține recordul pentru cele mai multe câștiguri Emmy pentru un serial de comedie cu 37 (și 107 nominalizări). Kelsey Grammer a creat rolul din serialul  Cheers în sezonul trei (în 1984) și a câștigat de patru ori Emmy pentru cel mai bun actor într-un serial de comedie pentru Frasier.

Paramount+ a anunțat pt. joi, 12 octombrie, lansarea mult-așteptului reboot Frasier, cu Kelsey Grammer în rol principal. Primele două episoade vor da startul primului sezon de 10 episoade. Noile episoade vor apărea apoi săptămânal în zilele de joi, exclusiv pe Paramount+ în S.U.A. și Canada, iar vineri la nivel internațional. Noua serie îl urmărește pe Grammer în rolul lui Frasier Crane în următorul capitol al vieții sale, când se întoarce la Boston cu noi provocări de înfruntat, noi relații de ,,forjat,,d și un vechi vis sau două de îndeplinit în sfârșit. Mai precis, Frasier îl prezintă pe Jack Cutmore-Scott în rolul fiului lui Frasier, Freddy; Nicholas Lyndhurst în rolul vechiului coleg de facultate al lui Frasier, devenit profesor universitar Alan; Toks Olagundoye în rolul Olivia, colegul lui Alan și șef al departamentului de psihologie al universității; Jess Salgueiro ca Eve, colega de cameră a lui Freddy; și Anders Keith ca nepotul lui Frasier, David. Două dintre vedetele originale vor reveni și ele: Bebe Neuwirth în rolul fostei soții a lui Frasier și mama lui Freddy și Peri Gilpin, care a interpretat-o pe colegul lui Frasier, Roz.

Frasier este un sitcom de televiziune american care a fost difuzat pe NBC timp de 11 sezoane. A fost difuzat din 16 septembrie 1993 până în 13 mai 2004. Programul a fost creat și produs de David Angell, Peter Casey și David Lee (ca Grub Street Productions), în asociere cu Grammnet (2004) și Paramount Network Television. Serialul a fost creat ca un spin-off al sitcomului Cheers. Continuă povestea psihiatrului Frasier Crane (Kelsey Grammer), care se întoarce în orașul său natal, Seattle, ca prezentator de emisiuni radio. El reia legătura cu tatăl său, Martin (John Mahoney), un ofițer de poliție pensionat, și cu fratele său mai mic, Niles (David Hyde Pierce), un coleg psihiatru. În distribuția serialului au fost Peri Gilpin în rolul producătorului lui Frasier, Roz Doyle, și Jane Leeves în rolul lui Daphne Moon ...

Intr-un clsament realizat de catre cei de la Rolling Stone, Fraiser se afla pe locul 13 in topul 100 Best Sitcoms of All Time ...

Momente amuzante Frasier
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/CNCe4RfJ738?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Frasier (2023) | Teaser | Paramount+

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ytRUZi9geSE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by adisluc, 25 August 2023 - 23:50.


#599
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,425
  • Înscris: 15.11.2005
Dacă urmarea e măcar pe jumătate ca originalul o sa fie super tare, chestia e ca Paramount…sper sa nu îl “modernizeze” prea tare.

#600
adisluc

adisluc

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,451
  • Înscris: 02.09.2016
,,Premiera,, cu două episoade din Frasier joi, 12 octombrie, exclusiv pe Paramount+.

Din cate se poate vedea din trailer/ul oficial pare departe de vremurile bune si chiar stangaci, fortat etc.
Sa vedem cum evolueaza si se prezinta situatiunea cu personajele din ,,vechiul,, serial?
Asta este.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/oz--6tGukuw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#601
bograd

bograd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 28.05.2004
Recomand si eu Severance.

#602
bograd

bograd

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 588
  • Înscris: 28.05.2004
A recomandat cineva mai sus The Offer. Foarte bun.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate