Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

autogari

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
rotaru

rotaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.05.2005
In societatea noastra se intampla ceva foarte ciudat...romanul trebuie umilit!Eu sunt din Corabia si merg destul de des cu microbuzele de la Madcom pe ruta Corabia-Bucuresti.Exista pe aceasta ruta un sofer care nu stie sa faca altceva decat sa tipe la pasageri...ca sa nu mai spun ca desi n-ar trebui sa ia pasageri in picioare..am observat ca umple microbuzul..El nu tine cont de nimic!Pur si simplu tipa..nu-l intereseaza ca-s femei..ca-s barbati..ca au mult mai multi ani de scoala decat dumnealui!Am vrut sa fac reclamatie la firma aceasta...dar am constatat ca nu au nici un site...sau un nr de telefon pentru asa ceva!

#2
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003

rotaru, on May 4 2005, 10:52, said:

In societatea noastra se intampla ceva foarte ciudat...romanul trebuie umilit!Eu sunt din Corabia si merg destul de des cu microbuzele de la Madcom pe ruta Corabia-Bucuresti.Exista pe aceasta ruta un sofer care nu stie sa faca altceva decat sa tipe la pasageri...ca sa nu mai spun ca desi n-ar trebui sa ia pasageri in picioare..am observat ca umple microbuzul..El nu tine cont de nimic!Pur si simplu tipa..nu-l intereseaza ca-s femei..ca-s barbati..ca au mult mai multi ani de scoala decat dumnealui!Am vrut sa fac reclamatie la firma aceasta...dar am constatat ca nu au nici un site...sau un nr de telefon pentru asa ceva!

<{POST_SNAPBACK}>


o fi chiar patronu'. la astia nu se aplica!!!

#3
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
Nu iti convine atunci nu te urci in microbuz la el. Mergi cu al concurentei, cu trenul, cu masina personala etc

#4
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001

kiwy, on May 4 2005, 12:30, said:

Nu iti convine atunci nu te urci in microbuz la el. Mergi cu al concurentei, cu trenul, cu masina personala etc

<{POST_SNAPBACK}>



usor de zis, cam greu de facut

probabil ca nu exista micobuz al concurentei - MT imparte licente pe anumite criterii, iar incurajarea concurentei nu prea este printre acele creiterii, cu trenul de la Corabia - Bucuresti implica sigur o schimbare iar daca spun ca dureaza minim dublu nu cred ca ma insel prea tare. banuiesc ca nici la pret nu-i mai ieftin.
masina personala - implica cam multe, sa ai asa ceva, sa ai platite toate taxele aferente, sa ai permis si ... sa ai curaj sa te dai pe drumurile nationale.

sfatul meu este sa incerci cu plangerea la telefonul firmei, eventual chiar o sedinta face to face cu d-ul director/patron. am mari indoieli asupra faptului ca au pagina de internet

Edited by Tarzy, 04 May 2005 - 12:45.


#5
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
Faza cu avutul curajului e tare... :D
Adica ai mai multa incredere intr-un sofer maniac care merge cu 150 la ora cu duba decat in tine?

#6
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001

kiwy, on May 4 2005, 12:54, said:

Faza cu avutul curajului e tare... :D
Adica ai mai multa incredere intr-un sofer maniac care merge cu 150 la ora cu duba decat in tine?

<{POST_SNAPBACK}>



de undea-i scos-o ca pe microbuze-s soferi maniaci.

cel putin teoretic, daca conduce microbuz inseamna ca are permis de circulatie categ D, adica ala cel mai tare, cu controale psihologice la zi.
ca-n realitate e altceva ....

#7
kiwy

kiwy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 11.01.2004
Daca ma uit la televizor nu vad accidente cu autobuze iesite in decor, ci doar cu microbuze. Si in toate cazurile calatorii zic ca a avut viteza.
Pe mine ma depasesc frecvent microbuze cand merg in afara cu 120 la ora. De aici concluzia cu cat merg aia.
Si zic ca sunt maniaci pt. ca actiuniile lor ii afecteaza direct pe inca 20-25 de oameni(care si-au pus viata in mana lor) in caz de accident.

#8
Tarzy

Tarzy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,637
  • Înscris: 28.11.2001

kiwy, on May 4 2005, 13:15, said:

Daca ma uit la televizor nu vad accidente cu autobuze iesite in decor, ci doar cu microbuze. Si in toate cazurile calatorii zic ca a avut viteza.
Pe mine ma depasesc frecvent microbuze cand merg in afara cu 120 la ora. De aici concluzia cu cat merg aia.
Si zic ca sunt maniaci pt. ca actiuniile lor ii afecteaza direct pe inca 20-25 de oameni(care si-au pus viata in mana lor) in caz de accident.

<{POST_SNAPBACK}>



nu stiu cum sunt aia pe ruta aceea, dar eu mai merg cu micobuyul de la Bucuresti la Buzau si cel putin astia imi par destul de OK, adica nu depasesc 100KM/h cu toate ca drumul si masina le-ar permite, in general vorbesc frumos cu calatorii, etc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate