Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Boom isi schimba actionarul majoritar

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#19
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
DISCRETIE... cred ca era vorba despre apropiatele licitatii pentru Premier League si Serie A si nu ar fi facut public acest lucru daca nu aveau ceva sigur la mana
Ramane sa asteptam licitatiile...

Sunt in negocieri foarte avansante cu Eurocom/IDB deci poate fi si maine semnata aceasta tranzactie... chiar nu stiu cat mai dureaza

#20
Werner_Heisenberg

Werner_Heisenberg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 21.05.2009

 rz, on 8th September 2009, 19:35, said:

DISCRETIE... cred ca era vorba despre apropiatele licitatii pentru Premier League si Serie A si nu ar fi facut public acest lucru daca nu aveau ceva sigur la mana
Ramane sa asteptam licitatiile...

Sunt in negocieri foarte avansante cu Eurocom/IDB deci poate fi si maine semnata aceasta tranzactie... chiar nu stiu cat mai dureaza

http://dexonline.ro/...p?cuv=discretie

discretie e cuvintul potrivit pt RCS/RDS, nu pt BOOM

#21
k-1

k-1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 505
  • Înscris: 19.12.2008

 rz, on 7th August 2009, 09:26, said:

Cu ocazia asta aflat la cat este evaluata pe piata platforma Boom... Daca au luat 51% cu 50 de milioane rezulta aproape 100 milioane pe intreaga companie!
Daca cumpara doar 49% din platforma nu cred ca il costa mai mult de 25 milioane euro pe investitor,dar pentru ca a preluat 51% din actiuni,adica pachetul de control il duce aproape dublu.

#22
oranda

oranda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 03.09.2009
vrabiuta ( boom) malai viseaza,chiar suntem asa naivi sa credem ca mai participa la vre o licitatie? se pun cu MASTODONTUL DE ACUMA DIGI? mai are rost sa amintim numarul de abonati ale celor doua DTH uri?, de fapt a companiei ( RDS- RCS) recunosc si eu am fost un abonat boom dar ma m trezit cam tarziu din aceasta dulce amageala marca boo..... poc

#23
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 30.03.2005
Unii mai spera ca Boom sa mai prinda din zbor pasarea care au scapat-o din mana.

#24
vasc

vasc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 28.07.2006

 rz, on 8th September 2009, 10:37, said:

Se asteapta din clipa in clipa semnarea acestei tranzactii !!!


Au trecut cateva zile, si inca nimic?

#25
Lecavalier

Lecavalier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 01.06.2009
Bine ar fii sa mai puna si ei niste programe in plus ca au o grila slaba in acest moment.....poate scot telesport-ul si baga sport1 in grila.

#26
Werner_Heisenberg

Werner_Heisenberg

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 173
  • Înscris: 21.05.2009
daca pina la venirea iernii, boom nu face rost de capital, va avea probleme foarte grave in noul an.

despre noile campionate de fotbal:
>> nu pe twitter si mailuri catre colaboratori se rezolva.

twitter si mailurile catre colaboratori, sunt medii de comunicare si reclama
pt a intui o afacere, trebuie sa fi in spatele usilor inchise sau sa citesti printre randuri :)

precedent: licitatia pt Liga 1 din Romania, s-a vorbit foarte mult pe intentia Boom, care s-a dovedit falsa.
conducerea boom, nici un minut nu a luat in considerare acea licitatie, dar pe caile de comunicare se oferea contrariul.

ps: de ex: afacerea T-Mobile Uk / Orange Uk, o afacere simpla, despre s-au scris mii de articole si speculatii ;)

Edited by Werner_Heisenberg, 10 September 2009 - 17:40.


#27
Iaro

Iaro

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,008
  • Înscris: 27.02.2006
"Lupul isi schimba parul, dar naravul ba!"

#28
oranda

oranda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 03.09.2009
se zvoneste ca acei miraculosi investitori au cam facut bay bay boom, sau trezit si ei :naughty: oare e adevarat?????

#29
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

 oranda, on 15th September 2009, 13:56, said:

se zvoneste ca acei miraculosi investitori au cam facut bay bay boom, sau trezit si ei :naughty: oare e adevarat?????
Eu cred ca altii nu s-au trezit. Oare e adevarat ? :naughty:

Edited by softpedic, 15 September 2009 - 14:28.


#30
oranda

oranda

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 268
  • Înscris: 03.09.2009
cei sa u trezit au paresit de mult pomul laudat, adevarul doare, dar e de ne contestat, viitorul va rezolva si treaba asta,care treaba ? asta care a inceput sa mir... a  iluzie si inca ce iluzie!!!!

#31
baronu25

baronu25

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 28.12.2008
v-ati linistit cu investitorii?
de vreo 3 saptamani nu s-a mai interesat nimeni de boom la bursa!
sa fie oare un semn?

#32
Elenys

Elenys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.02.2010

 baronu25, on 21st October 2009, 20:22, said:

v-ati linistit cu investitorii?
de vreo 3 saptamani nu s-a mai interesat nimeni de boom la bursa!
sa fie oare un semn?

boom are nevoie disperata de investitori sau o noua conducere ,iar de aici rezulta ca nu s-a linistit nimeni, doar ca din noiembrie 2009 au inceput sa faca vizite la sediul DTH ,din ce in ce mai dese,pana saptamana trecuta cand au stau 3 zile numai in management meeting
boom va fi preluat ,dar nu se stie inca de cine:de investiori,care vor 51% - conducerea actuala nu prea este de acord ,sau de banca - care o va vinde la modul primul venit,primul servit,data oficiala este de 30 martie

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate