Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Problema RDS Net.

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
wlex1995

wlex1995

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 10.12.2007
Salut,
sunt abonat RDS de 1 an, mai precis am abonament Fiber de 39 RON.Saptmana trecuta am avut niste probleme cu internetul, am sunat la suport clienti, unde stau vreo 5 minute sa raspunda cineva, le explic care e problema,etc, si ei imi spun pana la urma ca e placa mea de retea de vina.In fine, merg, cumpar 2 placi de retea, le incerc, pauza.Sun iar la ei,in aceeasi zi, de vreo 3 ori, pana cand imi spun ca ei fac tot posibilul sa remedieze problema in maxim 48 de ore.Trec 4 zile, incepe netul sa mearga (viteza de 5 Kb.sec downlod intern).Dupa ce functioneaza 2 zile la viteza asta, surpriza, iar nu merge.Am observat ca daca dau la placa de retea sa mearga pe 10 Mb Full DUplex, merge fluent, dar la viteza de 6 kb.Iar daca dau sa mearga la 100 Mb FUll Duplex, arta ''Network Cable Unplugged'' din 2 in 2 secunde si nici macar nu pot sta conectat mai mult de 3 secunde.Am nevoie de ajutor....ce pot sa fac in cazul asta?Nu pot sa dowloadez la 6 kb.Cei de la support tenic vad ca nu fac nimic, nici daca ii amenita cineva cu OPCul.
Multumesc anticipat, astept raspunsuri.

P.S: Sper sa nu fiu nevoit sa le sparg cutia cu swichuri.   :P

#2
easy90rider

easy90rider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,980
  • Înscris: 01.07.2007
incearca alt pc pe aceeasi conexiune sau alt sistem de operare:) de ex ubuntu sau alt linux.

#3
wlex1995

wlex1995

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 10.12.2007
Am incercat, pe inca 2 laptopuri, aceasi problema....... :mellow:

#4
The.1

The.1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 18.02.2006
posibil probleme de conectica, ori e ceva in neregula cu cablul/sertizarea, ori este portul din switch busit.
ar trebui sa le ceri sa iti schimbe portul din sw

#5
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002
Ai incercat s-o lasi in autonegociation?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate