Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Oradea - Baia Mare

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
asifilip

asifilip

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 634
  • Înscris: 26.01.2005
in afara de ruta prin Satu Mare ar fi alta mai directa?

... si daca stiti aproximativ cate ore mi-ar lua cu masina mica pana acolo (prin Satu Mare)

Edited by asifilip, 21 July 2009 - 11:14.


#2
gruita2005

gruita2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 24.03.2008
Prin Satu Mare este cea mai buna varianta posibila, dar drumul de la oradea la Satu Mare lasa de dorit. Adica este peticit la maxim pe unele portiuni, dupa Valea lui Mihai este un tronson rau pana in Petresti inainte de Carei. De la Petresti pana in Carei este bun drumul exceptie facand orasul Carei si o portiune de 2,3 km la iesire din Carei care e naspa rau. Deasemenea orasul Satu Mare este dezastru, dar de la iesire pana in Baia mare este bun drumul. In general este prost drumul.  nu este intretinut si asta se vede cu toate ca este un drum EXPRES national. Sunt si alte trasee pana la Baia Mare dar sunt mai lungi si nu merita efortul. Bafta!

#3
nelu73

nelu73

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 11.01.2007

 gruita2005, on 22nd July 2009, 10:19, said:

Prin Satu Mare este cea mai buna varianta posibila, dar drumul de la oradea la Satu Mare lasa de dorit. Adica este peticit la maxim pe unele portiuni, dupa Valea lui Mihai este un tronson rau pana in Petresti inainte de Carei. De la Petresti pana in Carei este bun drumul exceptie facand orasul Carei si o portiune de 2,3 km la iesire din Carei care e naspa rau. Deasemenea orasul Satu Mare este dezastru, dar de la iesire pana in Baia mare este bun drumul. In general este prost drumul.  nu este intretinut si asta se vede cu toate ca este un drum EXPRES national. Sunt si alte trasee pana la Baia Mare dar sunt mai lungi si nu merita efortul. Bafta!
am verificat pe viamichelin prin Cluj e cu 100km mai mult, acum depinde de masina, daca tii la ea sau nu  :D , am avut si eu "sansa" sa fac drumul ala... dar am injurat degeaba...

#4
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
O idee: treceti in Ungaria si faceti drumul Oradea-Satu Mare pe acolo. Ori pe drumurile secundare de langa granita (nu stiu in ce stare sunt), sau pe drumul Oradea-Biharkeresztes-Berettoujfalu-Debrecen-Mateszalka-Satu Mare. E cu 60km mai mult pana la Satu Mare. Se pare ca pe drumurile secundare e numai cu 10 km mai scrut, deci e recomandat sa mergi cum am scris mai sus.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate