Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Cum poate fi anulata o casatorie ?

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Eu am inteles ca nu trebuie sa astepti un an pentru divort. Se poate divorta si dupa 1 luna. Diferenta este ca, dupa trecerea unui an se poate divorta prin simplul acord, iar sub un an cererea se dovedeste cu martori si dureaza mai mult .

Deci , in mod concret , daca te casatoresti si dupa luna de miere incepe o luna de fiere , cum faci sa anulezi casatoria , ca sa nu devii o persoana divortata ?

Dupa casatorie se intampla sa-ti dai seama ca partenerul de viata nu mai e cum era , asa ca as dori sa stiu cum se procedeaza ca sa fie anulata o casatorie intre persoane majore !

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Anularea casatoriei se produce in cazurile expres prevazute de lege.
Pentru restul exista divortul.

Edited by vax, 20 July 2009 - 23:14.


#3
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postvax, on 21st July 2009, 00:08, said:

Anularea casatoriei se produce in cazurile expres prevazute de lege.
Pentru restul exista divortul.

Si care sunt cazurile alea ?

Divortul nu se poate face decat cu martori ?

Banii dupa nunta cum se impart , pentru ca sunt considerati ca provenind din casatorie ?

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postbuteliearagaz, on 21st July 2009, 00:25, said:

Si care sunt cazurile alea ?
  • sotul nu are 18 ani impliniti
  • sotia nu are 16 ani impliniti (15 in cazul obtinerii unei dispense oficiale)
  • unul din soti este deja casatorit (bigamie)
  • sotii sunt rude in linie dreapta
  • sotii sunt rude colaterale pana la gradul al patrulea inclusiv (si in acest caz se poate obtine o dispensa oficiala pentru gradul al patrulea)
  • unul din soti a fost infiat de celalalt, sau este unul din copiii celui infiat de celalalt sot
  • unul din soti este alienat mintal, debil mintal sau lipsit vremelnic de facultatile mintale
  • unul din soti i-a ascuns starea sanatatii sale celuilalt sot

View Postbuteliearagaz, on 21st July 2009, 00:25, said:

Divortul nu se poate face decat cu martori ?
Sau ale mijloace de proba - filmari, inregistrari, etc. - dar care sa justifice vatamarea grava a raporturilor dintre soti si imposibilitatea continuarii casatoriei.
Codul familiei:

Quote

Art. 38. - Instanta judecatoreasca poate desface casatoria prin divort atunci când, datorita unor motive temeinice, raporturile dintre soti sunt grav vatamate si continuarea casatoriei nu mai este posibila.
Divortul poate fi pronuntat si numai pe baza acordului ambilor soti, daca sunt îndeplinite urmatoarele conditii:
a. pâna la data cererii de divort a trecut cel putin un an de la încheierea casatoriei si
b. nu exista copii minori rezultati din casatorie.
Oricare dintre soti poate cere divortul atunci când starea sanatatii sale face imposibila continuarea casatoriei. La solutionarea cererilor accesorii divortului, referitoare la încredintarea copiilor minori, obligatia de întretinere si folosirea locuintei, instanta va tine seama si de interesele minorilor.

View Postbuteliearagaz, on 21st July 2009, 00:25, said:

Banii dupa nunta cum se impart , pentru ca sunt considerati ca provenind din casatorie ?
Intra in bunurile comune, deci se impart odata cu acestea.

Edited by vax, 21 July 2009 - 08:05.


#5
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009
In principiu, nu prea poti sa mergi in mod normal la anulare decat pe prevederea cu ascunderea starii sanatatii celuilalt sot. Asta s-ar aplica in sensul ca unul dintre soti are o boala/dizabilitate grava, pe care nu i-a comunicat-o celuilalt inaintea casatoriei. Omul s-a ales deci cu "damaged goods" fara sa fie constient de asta. Celelalte prevederi pentru cazurile de anulare se aplica foarte rar si banuiesc ca nici la voi nu e cazul.
Chestia cu anularea rezulta mai mult din filmele americane cu cei de se casatoresc prin Vegas/Mexic, dar nici la ei nu prea se aplica asa la oricine, chiar si in cazurile alea din filme. La noi este ceva rarisim, asa ca mai bine-ti iei gandul.
Decat sa se chinuie cu martori pentru ca vor sa divorteze dupa o luna, multi aleg sa se mute si sa traiasca separat pana se implineste anul si sa divorteze apoi prin consimtamant. Asta daca nu va grabiti cumva sa va recasatoriti repede-repejor.

#6
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
dar nu era o chestie de genul....ca poti sa ceri anularea casatoriei in termen de 48 de ore dupa casatorie...sau ma insel?

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postbubalus, on 21st July 2009, 13:35, said:

dar nu era o chestie de genul....ca poti sa ceri anularea casatoriei in termen de 48 de ore dupa casatorie...sau ma insel?
Asa, un soi de "30-day money back guarantee"? Nu-mi place, o returnez la ma-sa, impreuna cu ambalajul original?
Tare!

#8
aeon

aeon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,487
  • Înscris: 05.08.2002
cu ambalaj aproape intact, doar o gaura in el :)

#9
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Vrei sa spui ca deja i-ai spart capu ?

#10
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009

View Postvax, on 21st July 2009, 13:51, said:

Asa, un soi de "30-day money back guarantee"? Nu-mi place, o returnez la ma-sa, impreuna cu ambalajul original?
Tare!
Filmele americane, bata-le vina!

#11
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View Postbubalus, on 21st July 2009, 13:35, said:

dar nu era o chestie de genul....ca poti sa ceri anularea casatoriei in termen de 48 de ore dupa casatorie...sau ma insel?

Eu stiu pe cineva care s-a hotarat sa divorteze imediat dupa nunta !
A facut nunta duminica , asa ca azi ar fi fost termenul expirat !
Cand i-am spus ca avocatul vrea sa-l faca de bani , nu m-a crezut !
Nu s-au inteles cum sa investeasca banii dupa nunta , avand in vedere faptul ca acum sunt obligati sa se duca la niste persoane care nu se asteptau sa vina .
Nici luna de miere nu mai vor sa o faca unde planuisera initial !
Vroiau sa cumpere un apartament cu 3 camere dar au renuntat , si acuma sta fiecare cu chirie separat !
Avocatul e de parere ca pot sa invoce drept motiv de divort ca nu a fost consumata casatoria !
Eu am asistat la discutie fara sa vreau , si sunt prieten cu nasul !
Am crezut ca o sa se bata , noroc cu bodyguarzii nasului ca se incaierau .
La nunta a fost foarte frumos si chiar nu ma asteptam sa se certe asa de tare !
Cred ca daca ar sta unul langa altul si-ar scoate ochii !

Ea il acuza pe el ca i-a ascuns ca a avut o relatie in paralel cu o pustoaica , care ieri a anuntat ca a ramas si gravida !

El o acuza pe ea ca are imagine de curva , iar ea se apara spunand ca a fost virgina si ca ar fi trebuit sa-l reclame pentru viol deoarece a strans-o de gat si a penetrat-o cu salbaticie ,  ca sa vada cine e barbatul   :w00t: !

Ea a spus ca nasul este doar un camatar infect care ar trebui sa nu mai iasa din puscarie ( a dat numai 5 000 de euro in loc de zece mii cat se asteptau sa dea si a divortat rapid de sotie convingand-o sa se desparta ( era cu un picioar in puscarie si sotia nu a luat decat datoriile ) , fiind cununati de nas si fosta amanta devenita nevasta cu acte in regula si cununie religioasa !
Tot ea crede ca el a vrut banii ei , ( ea fiind singura la parinti ) si de aceea a strans-o de gat inainte sa o violeze , avand in vedere faptul ca tatal ei i-a dat cadou de nunta o Toyota Yaris T-Sport nu o Toyota Land Cruiser asa cum a zis .

Eu m-am trezit vorbind si am spus ca a strans-o de gat ca sa-i desfaca picioarele nu ca sa-i ia banii !   :deadtongue:

Nasu , foarte mirat a declarat ca cine stie cunoaste  :angry: si ca astea-s amanunte nesemnificative care trebuiau rezolvate cand erau calde , nu trebuie sa scapam in amintiri , trebuie sa vedem cum iesim din casatorie si cum impartim bunurile de comun acord , fara sa ne certam si sa nu acuzam fara probe !  

Ea nu stia de masina dar el stia , si a avut urme pe gat si un deget rupt si doua lovite in urma intamplarii neplacute !

Eu m-am uitat sa vad urmele de pe gat iar ea a desfacut putin picioarele spunand daca vreau sa verific toate acuzatiile !  

Nasu crede ca daca ea nu s-a dus la IML nu se pune si nu s-a intamplat nimic deosebit !  

Eu ( in gand de data asta , ca stateam langa fina ) cred ca e destul de interesant cum o acuzatie de viol s-a transformat in intamplare neplacuta !

El este de parere ca ea a vrut doar banii lui ( se pare ca la sfarsitul lui ianuarie 2008 el avea 500 000 euro cash , bani provenind din niste vanzari anterioare , 4 masini in stare buna de functionare , [ acuma are cinci , a cincea fiind o Mazda preluata de la un nene care mai avea zece rate de platit la ea si pe care am vrut sa o cumpar eu ieftin dar nu s-a putut  :( ] , un apartament cu 3 camere in valoare de 60 000 de euro , vila in constructie in Craiova intr-o zona buna , si un teren in Baneasa de 900 MP , in zona P+3 , plus alte bunuri de valoare si 2 firme care in 2008 au avut un profit real de 32 000 lei si 138 000 lei ) .

Ea spune ca are 45 000 de euro cash , averea unei matusi care a trecut-o pe numele ei , un apartament cu 2 camere in Bucuresti , mobilat , care este inchiriat unui var cu 300 de euro pe luna , ca a pus 15 000 lei la nunta , nunta fiind facuta de parintii ei , si ca mai are si doua firme care au avut in iunie 2009 un profit real de 4 320 lei , plus ca doua treimi din invitati au venit din partea ei .

El raspunde ca intradevar au venit 2 treimi din invitati , dar la aproape 80% au ramas obligati si ca o sa le restituie banii dati !

Nasu crede ca asa se intampla cand te insori cu o curva infecta care e cu ochii numai dupa bani , si ca sa fie fericita ca daca nu se gasea Gica mai prost putea sa moara virgina .

Ea nu comenteaza pentru ca nasu face parte din categoria " pumnii mei minte nu are " si nu s-a maritat cu nasu !

El ii spune lu nasu ca numai el l-a convins sa se insoare cu curva asta , acceptand , ba chiar insistand sa-i fie nas !

Nasu ii spune ca noua sotie a insistat , el fiind de parere ca mai bine se insura cu pustoaica aia , care era si bogata si il si iubea pe fin , plus ca stia sa o suga , nu ca fina , avand si o sora buna de pla !

Ea este indignata de natura pe care a luat-o discutia si spune ca nu a facut niciodata sex oral si nici nu intentioneaza , dar nasul o consoleaza spunandu-i ca asa cred toate prima data , dar ajung sa se obisnuiasca si sa le placa !

Nasu e de parere ca toate femeile sunt curve si ca se putea sa nimereasca si mai rau !

Eu nu avusai pareri , doar asistai la discutie , si nu inteleg de ce un consilier financiar ( contabil de meserie ) trebuie sa asiste la discutii de genul asta ! Pe avocat il inteleg ca asta este meseria lui !

Parerea mea : nasu a probat-o pe sora pustoaicei cu care finu a avut o relatie paralela , ca prea o cunoaste asa bine !

Nasa nu are pareri si nici reactii vizibile , probabil asteapta sa se mai invecheasca in functie , avand in vedere faptul ca nasu mai are 7 copii , din care numai trei provin din prima casatorie !

Nasu e de-o seama cu mine si bulversat de situatie , crezand ca la mijloc sunt si ceva farmece ( n-as vrea sa fiu fosta sotie  :death: ), pentru ca ei s-au inteles pana acuma din moment ce s-au hotarat sa faca nunta !

Ei intr-un glas au declarat imediat ca nu s-au inteles !  :thumbdown:

Alta parere de-a mea : Cred ca fata asta , proaspata mireasa ar trebui sa devina expert contabil si(sau) expert evaluator, pentru ca  se pricepe la evaluari ! Dupa cate si-au spus nu cred ca o sa se impace , dar mai dureaza pana cand divorteaza !

Avocatul crede ca nu trebuie sa fie decat doi martori si ca nu trebuie mentionate evenimentele neplacute , trebuie doar declarat ca partile nu s-au inteles cum sa investeasca banii si unde sa petreaca luna de miere , ca stau cu chirie  si casatoria practic nu s-au consumat !

Ea o sa stea la Timisoara unde avea matusa o afacere in domeniul alimentar si el la Bucuresti unde se ocupa de import-export !

Avocatul crede ca in cel mult o luna - doua o sa fie divortati , dar pe mine m-a mancat sa-i spun ca este vacanta judecatoareasca si ca este un snapan , dar foarte calm mi-a spus ca el doar face un ban si clientul plateste si tot el hotaraste ! La ultimul divort a avut o vatamare corporala grava , sotul dandu-i sotiei cu farfuria in cap si procesul l-a castigat !

Nu-i inteleg frate pe cate unii de ce dracu s-au casatorit daca nu se inteleg !

Parintii copiilor nu sunt de acord cu divortul , pentru ca trebuie sa ne gandim si ce zice lumea !

Eu am fost martor fara sa vreau la scandal si am privit uimit cum cei ce ar fi urmat sa-mi fie viitori nasi , sau sa le botez un viitor copil ( nasul lor avea parerea asta ) , au cam divortat !

Daca nu divorteaza , nu stiu cum o sa se inteleaga , ca nu prea pareau prieteni !

Problema care se pune este ca trebuie sa imparta banii , dar nu ma bag , pentru ca de asta avocatul ala cere 2 000 de lei !

Cam mult dupa parerea mea , avand in vedere faptul ca daca nu divorteaza ramane cu jumate din bani , adica 1 000 de lei , bani dati de nasu !

El i-a casatorit , si tot el ii divorteaza !  :coolspeak:

#12
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009
Telenovela!

#13
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View PostPitzifelnic, on 23rd July 2009, 09:57, said:

Telenovela!

Din pacate adevarata !

Si toate astea s-au intamplat pentru ca nu s-au mai inteles unde sa mearga in luna de miere !

Intodeauna am fost uimit cum niste oameni care se iubesc atat de mult si se inteleg perfect , se despart atat de urat !

Niste vecini dintr-un bloc vecin cu al meu , care stateau la trei , se intelegeau perfect pana cand am auzit ca au divortat !

Au divortat fara explicatii !  :huh:

#14
Kalistas

Kalistas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 22.05.2008

View Postbuteliearagaz, on 23rd July 2009, 20:34, said:

Din pacate adevarata !

Si toate astea s-au intamplat pentru ca nu s-au mai inteles unde sa mearga in luna de miere !

Intodeauna am fost uimit cum niste oameni care se iubesc atat de mult si se inteleg perfect , se despart atat de urat !

Niste vecini dintr-un bloc vecin cu al meu , care stateau la trei , se intelegeau perfect pana cand am auzit ca au divortat !

Au divortat fara explicatii !  :huh:


Offtopic total, dar nu puteam sa ma abtin : Prea tare frate!

#15
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View PostKalistas, on 24th July 2009, 12:08, said:

Offtopic total, dar nu puteam sa ma abtin : Prea tare frate!

Si toate astea s-au intamplat din cauza unei femei geloase !

Daca ea nu vroia numai banii lui , atunci nu se manifesta in acest fel !

Eu zic ca ginerica Gica a avut noroc ca a vazut din timp cu cine s-a insurat , dar din pacate tot nu este divortat !

Avocatul pleca de azi in vacanta si nu-l intrebai daca depusa actele pentru divort  ,  pentru ca nu divortez eu !

Decat sa fi avut parte de asa fini , mai bine lipsa !  :huh:

#16
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
suprarealism :lol: anyway, e clar ca nu sotia e de vina, din moment  ce sotul tocmai a aflat in noaptea nuntii ca are un copil cu o pustoaica, indiferent ce-o fi si aia. si nu inteleg cu are sotia reputatie de curva, daca e virgina, facea numai sex oral si anal cu toti sau cum? :w00t:

#17
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

View PostMosotti, on 24th July 2009, 15:51, said:

suprarealism :lol: anyway, e clar ca nu sotia e de vina, din moment  ce sotul tocmai a aflat in noaptea nuntii ca are un copil cu o pustoaica, indiferent ce-o fi si aia. si nu inteleg cu are sotia reputatie de curva, daca e virgina, facea numai sex oral si anal cu toti sau cum? :w00t:

Eu nu cred ca a facut sex oral si anal , si chiar cred ca a fost virgina , dar ea a iesit cand cu unul , cand cu altul , dar cred ca a dat numai peste dobitoci care au vrut sa o cunoasca destul de repede !

Daca ea nu aducea vorba de pustoaica aia cred ca nici el nu-si aducea aminte ca are reputatie de tarfa !

Nu stiu de ce are reputatie de tarfa , mai ales ca nu cred ca e unul care poate sa spuna ca .................. , in afara de ginerica Gica , dar este clar ca relatia este compromisa !

Urmau sa plece peste cateva zile in luna de miere , si nu era foc daca mergeau unde zicea ginerica , mai ales ca au lovele si aveau timp sa se mai duca si in alta parte !

Eu cred ca ea s-a gandit ca daca moare ginerica , din intamplare ( Doamne fereste ! ) toata averea o sa-i ramana copilului , deci este clar ca este curva si l-a luat numai pentru bani !   :angry:

#18
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

View Postbuteliearagaz, on 22nd July 2009, 23:47, said:

Eu stiu pe cineva care s-a hotarat sa divorteze imediat dupa nunta !
A facut nunta duminica , asa ca azi ar fi fost termenul expirat !
Cand i-am spus ca avocatul vrea sa-l faca de bani , nu m-a crezut !
Nu s-au inteles cum sa investeasca banii dupa nunta , avand in vedere faptul ca acum sunt obligati sa se duca la niste persoane care nu se asteptau sa vina .
Nici luna de miere nu mai vor sa o faca unde planuisera initial !
Vroiau sa cumpere un apartament cu 3 camere dar au renuntat , si acuma sta fiecare cu chirie separat !
Avocatul e de parere ca pot sa invoce drept motiv de divort ca nu a fost consumata casatoria !
Eu am asistat la discutie fara sa vreau , si sunt prieten cu nasul !
Am crezut ca o sa se bata , noroc cu bodyguarzii nasului ca se incaierau .
La nunta a fost foarte frumos si chiar nu ma asteptam sa se certe asa de tare !
Cred ca daca ar sta unul langa altul si-ar scoate ochii !

Ea il acuza pe el ca i-a ascuns ca a avut o relatie in paralel cu o pustoaica , care ieri a anuntat ca a ramas si gravida !

El o acuza pe ea ca are imagine de curva , iar ea se apara spunand ca a fost virgina si ca ar fi trebuit sa-l reclame pentru viol deoarece a strans-o de gat si a penetrat-o cu salbaticie ,  ca sa vada cine e barbatul   :w00t: !

Ea a spus ca nasul este doar un camatar infect care ar trebui sa nu mai iasa din puscarie ( a dat numai 5 000 de euro in loc de zece mii cat se asteptau sa dea si a divortat rapid de sotie convingand-o sa se desparta ( era cu un picioar in puscarie si sotia nu a luat decat datoriile ) , fiind cununati de nas si fosta amanta devenita nevasta cu acte in regula si cununie religioasa !
Tot ea crede ca el a vrut banii ei , ( ea fiind singura la parinti ) si de aceea a strans-o de gat inainte sa o violeze , avand in vedere faptul ca tatal ei i-a dat cadou de nunta o Toyota Yaris T-Sport nu o Toyota Land Cruiser asa cum a zis .

Eu m-am trezit vorbind si am spus ca a strans-o de gat ca sa-i desfaca picioarele nu ca sa-i ia banii !   :deadtongue:

Nasu , foarte mirat a declarat ca cine stie cunoaste  :angry: si ca astea-s amanunte nesemnificative care trebuiau rezolvate cand erau calde , nu trebuie sa scapam in amintiri , trebuie sa vedem cum iesim din casatorie si cum impartim bunurile de comun acord , fara sa ne certam si sa nu acuzam fara probe !  

Ea nu stia de masina dar el stia , si a avut urme pe gat si un deget rupt si doua lovite in urma intamplarii neplacute !

Eu m-am uitat sa vad urmele de pe gat iar ea a desfacut putin picioarele spunand daca vreau sa verific toate acuzatiile !  

Nasu crede ca daca ea nu s-a dus la IML nu se pune si nu s-a intamplat nimic deosebit !  

Eu ( in gand de data asta , ca stateam langa fina ) cred ca e destul de interesant cum o acuzatie de viol s-a transformat in intamplare neplacuta !

El este de parere ca ea a vrut doar banii lui ( se pare ca la sfarsitul lui ianuarie 2008 el avea 500 000 euro cash , bani provenind din niste vanzari anterioare , 4 masini in stare buna de functionare , [ acuma are cinci , a cincea fiind o Mazda preluata de la un nene care mai avea zece rate de platit la ea si pe care am vrut sa o cumpar eu ieftin dar nu s-a putut  :( ] , un apartament cu 3 camere in valoare de 60 000 de euro , vila in constructie in Craiova intr-o zona buna , si un teren in Baneasa de 900 MP , in zona P+3 , plus alte bunuri de valoare si 2 firme care in 2008 au avut un profit real de 32 000 lei si 138 000 lei ) .

Ea spune ca are 45 000 de euro cash , averea unei matusi care a trecut-o pe numele ei , un apartament cu 2 camere in Bucuresti , mobilat , care este inchiriat unui var cu 300 de euro pe luna , ca a pus 15 000 lei la nunta , nunta fiind facuta de parintii ei , si ca mai are si doua firme care au avut in iunie 2009 un profit real de 4 320 lei , plus ca doua treimi din invitati au venit din partea ei .

El raspunde ca intradevar au venit 2 treimi din invitati , dar la aproape 80% au ramas obligati si ca o sa le restituie banii dati !

Nasu crede ca asa se intampla cand te insori cu o curva infecta care e cu ochii numai dupa bani , si ca sa fie fericita ca daca nu se gasea Gica mai prost putea sa moara virgina .

Ea nu comenteaza pentru ca nasu face parte din categoria " pumnii mei minte nu are " si nu s-a maritat cu nasu !

El ii spune lu nasu ca numai el l-a convins sa se insoare cu curva asta , acceptand , ba chiar insistand sa-i fie nas !

Nasu ii spune ca noua sotie a insistat , el fiind de parere ca mai bine se insura cu pustoaica aia , care era si bogata si il si iubea pe fin , plus ca stia sa o suga , nu ca fina , avand si o sora buna de pla !

Ea este indignata de natura pe care a luat-o discutia si spune ca nu a facut niciodata sex oral si nici nu intentioneaza , dar nasul o consoleaza spunandu-i ca asa cred toate prima data , dar ajung sa se obisnuiasca si sa le placa !

Nasu e de parere ca toate femeile sunt curve si ca se putea sa nimereasca si mai rau !

Eu nu avusai pareri , doar asistai la discutie , si nu inteleg de ce un consilier financiar ( contabil de meserie ) trebuie sa asiste la discutii de genul asta ! Pe avocat il inteleg ca asta este meseria lui !

Parerea mea : nasu a probat-o pe sora pustoaicei cu care finu a avut o relatie paralela , ca prea o cunoaste asa bine !

Nasa nu are pareri si nici reactii vizibile , probabil asteapta sa se mai invecheasca in functie , avand in vedere faptul ca nasu mai are 7 copii , din care numai trei provin din prima casatorie !

Nasu e de-o seama cu mine si bulversat de situatie , crezand ca la mijloc sunt si ceva farmece ( n-as vrea sa fiu fosta sotie  :death: ), pentru ca ei s-au inteles pana acuma din moment ce s-au hotarat sa faca nunta !

Ei intr-un glas au declarat imediat ca nu s-au inteles !  :thumbdown:

Alta parere de-a mea : Cred ca fata asta , proaspata mireasa ar trebui sa devina expert contabil si(sau) expert evaluator, pentru ca  se pricepe la evaluari ! Dupa cate si-au spus nu cred ca o sa se impace , dar mai dureaza pana cand divorteaza !

Avocatul crede ca nu trebuie sa fie decat doi martori si ca nu trebuie mentionate evenimentele neplacute , trebuie doar declarat ca partile nu s-au inteles cum sa investeasca banii si unde sa petreaca luna de miere , ca stau cu chirie  si casatoria practic nu s-au consumat !

Ea o sa stea la Timisoara unde avea matusa o afacere in domeniul alimentar si el la Bucuresti unde se ocupa de import-export !

Avocatul crede ca in cel mult o luna - doua o sa fie divortati , dar pe mine m-a mancat sa-i spun ca este vacanta judecatoareasca si ca este un snapan , dar foarte calm mi-a spus ca el doar face un ban si clientul plateste si tot el hotaraste ! La ultimul divort a avut o vatamare corporala grava , sotul dandu-i sotiei cu farfuria in cap si procesul l-a castigat !

Nu-i inteleg frate pe cate unii de ce dracu s-au casatorit daca nu se inteleg !

Parintii copiilor nu sunt de acord cu divortul , pentru ca trebuie sa ne gandim si ce zice lumea !

Eu am fost martor fara sa vreau la scandal si am privit uimit cum cei ce ar fi urmat sa-mi fie viitori nasi , sau sa le botez un viitor copil ( nasul lor avea parerea asta ) , au cam divortat !

Daca nu divorteaza , nu stiu cum o sa se inteleaga , ca nu prea pareau prieteni !

Problema care se pune este ca trebuie sa imparta banii , dar nu ma bag , pentru ca de asta avocatul ala cere 2 000 de lei !

Cam mult dupa parerea mea , avand in vedere faptul ca daca nu divorteaza ramane cu jumate din bani , adica 1 000 de lei , bani dati de nasu !

El i-a casatorit , si tot el ii divorteaza !  :coolspeak:


Mi s-a parut genial, genial! Ai oarece talent literar!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate