Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Pay Per View

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
satelix

satelix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 03.04.2005
este posibil ca prin instalarea kitului digi tv sa avem acces la programe sau pachete pay per wiew vreodata ?in siteul lor de pe net se vorbea despre aceasta posibilitate .sa fie una reala?

#2
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002
Este posibil dar numai prin metoda de a telefona la RCS si a comanda evenimetul respectiv si presupunand scaderea costului dintr-un card de debit pe care l-ai achizitionat anterior de la ei sau un resealer autorizat. Oricum eu cred ca asa ceva nu va avea succes in RO cum de altfel o astfel de afacere incepe sa schioapate serios in ultima vreme atat in €U cat si in $tate... (o astfel de afacere a mers ca pe roate in perioada 1996 - 2002 aducand profituri foarte mari).  

btw... Traiasca divx-ul ;)

#3
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002

LR, on Apr 27 2005, 18:42, said:

Este posibil dar numai prin metoda de a telefona la RCS si a comanda evenimetul respectiv si presupunand scaderea costului dintr-un card de debit pe care l-ai achizitionat anterior de la ei sau un resealer autorizat. Oricum eu cred ca asa ceva nu va avea succes in RO cum de altfel o astfel de afacere incepe sa schioapate serios in ultima vreme atat in €U cat si in $tate... (o astfel de afacere a mers ca pe roate in perioada 1996 - 2002 aducand profituri foarte mari). 

btw... Traiasca divx-ul ;)

<{POST_SNAPBACK}>


normal ca nu a mers in ultimii 3 ani, de cind au cazut toate sistemele de codare *1 lumea se uita pe gratis - normal   :w00t: Sa vezi tu cum o sa creasca business-ul de la sfirsitul anului asta  :D

#4
ovex

ovex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 13.03.2005
Tare sunt curios cum le merge PPV la MULTIVISION ... care in loc sa schimbe filmele noi de JOI sau VINERI (cand ii cea mai mare audienta), le baga de luni de la ora 09.00 dimineatza.  :D

In ceea ce priveste PPV la GIGI TV ... amice @satelix poti uita de asa ceva.  ;)  Conserva aia nici nu are meniu dedicat pentru PPV si CREDITE cum are KAON-ul de FOCUS ... care prin SMS poate implementa oricand acest sistem.

Take a look ...

CATALOG PPV (momentan inactiv)

[ http://www.sigmasat.ro/images/CATALOG-PPV-FOCUS-SAT.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



MENIU PENTRU CREDITE CU REINCARCARE PRIN CARDURI PRE-PAY

[ http://www.sigmasat.ro/images/EVENT-STATUS.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Asa ca RCS - GIGI TV va ramane veci un TRANSPORTATOR care aduna "sarme" de la alte TELEVIZIUNI si t-i le trimite tie in CONSERVA, sigura productie proprie de care va fi in stare sa se tina fiind DIGI TV INFO, cu programul caseriilor.

ovex :cursing:

#5
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003

ovex, on Apr 27 2005, 23:06, said:

Asa ca RCS - GIGI TV va ramane veci un TRANSPORTATOR care aduna "sarme" de la alte TELEVIZIUNI si t-i le trimite tie in CONSERVA, sigura productie proprie de care va fi in stare sa se tina fiind DIGI TV INFO, cu programul caseriilor.

<{POST_SNAPBACK}>



Daca tu ai avut o problema cu cei de la GIGI nu cred ca trebuie sa iti reversi veninul pe aici.

Deocamdata cei de la Focus nu ofera decat o conserva mai de calitate. In rest doar promisiuni.

#6
RadioServ

RadioServ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 22.04.2004
NU te supara dar Ovex are dreptate si apropo gigi tv tot promisiuni iti dau si ei, un exemplu ... in Bistrita peste 1000 de cereri si s-au dat cam 100 de kituri dar pe obraji frumosi la cunostinte si credema asta nu e un caz izolat peste tot in tara la gigi tv e la fel asa ca domnule daniel28 nu vorbi de promisiuni nerespectate caci Gigi TV e pe primul loc la capitolul neseriozitate si asta e doar un aspect.....

#7
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
bistrita e oraselul ala aflat la 30 de km de teaca?

oare de vor oamenii sa le mearga un serviciu la toti din prima, imediat? pentru ca sint nebuni. rds nu face fata la atitea cereri pentru ca au preturi foarte accesibile. daca in 97 cind a aparut gsm ti-ar fi dat abonament de 5 dolari cu telefon la oferta toata nenorocita de romanie ar fi sarit sa ia...

#8
KENSINGTON

KENSINGTON

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,517
  • Înscris: 30.03.2005

Mosotti, on Apr 28 2005, 09:26, said:

bistrita e oraselul ala aflat la 30 de km de teaca?

rds nu face fata la atitea cereri pentru ca au preturi foarte accesibile.

<{POST_SNAPBACK}>


Au preturi accesibile si au o oferta buna

Edited by KENSINGTON, 28 April 2005 - 12:27.


#9
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
poate modifica un moderator numele topicului in "pay per view" :w00t:

#10
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003

RadioServ, on Apr 28 2005, 10:19, said:

asa ca domnule daniel28 nu vorbi de promisiuni nerespectate caci Gigi TV e pe primul loc la capitolul neseriozitate si asta e doar un aspect.....

<{POST_SNAPBACK}>



Deocamdata GIGI ofera ceva, spre deosebire de altii !!!!!

Din punctul meu de vedere, in afara de semnalul prost in partea de est a Romaniei, lucru care ar fi trebuit sa fie prevazut si sa puna in vanzare niste scule mai performante, nu am ce sa le reprosez.

Da-mi un exemplu de promisiune nerespectata !!!!

#11
RadioServ

RadioServ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 22.04.2004
Nu are rost sa ne certam iesim din topic ... si nu are rost sa dau exemple cereri multe stoc 0... nu are rost ... so ...

#12
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Chiar va rog sa nu va mai certati... se poate discuta in contradictoriu (dar on-topic)si intr-un mod civilizat
Am sa trec de la sters topic-uri la alte sanctiuni mai dureroase... aviz amatorilor :naughty:

#13
ovex

ovex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 13.03.2005
@RadioServ

La mine in oras s-or sistat inscrierile la GIGI TV, cel putin asa mi-o zis instalatorul lor astazi. Din cate am inteles, se vand cu tzarahita ca sa nu se termine repede  :D  ... si chiar daca s-ar inscrie cineva, pana o sa-i vina randul va dura luni intregi.

Dar sa nu mai faca nici inscrieri la un produs la care-i face reclama ... deja asta nu stiu unde se incadreaza, ca nu sunt de specialitate ... CIUDAT!!!  :rolleyes:  :rolleyes:  :rolleyes:

ovex :cursing:

#14
pepo

pepo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 100
  • Înscris: 09.04.2005
mie mi-au spus ca o sa-mi vina randu dupa min 2 luni ( m-am inscris la Gigi tv acu 2 sapt )  :worthy:

#15
ovex

ovex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 13.03.2005
@pepo

Si cand te mai gandesti ca la vreo cateva mii de "telespectatori", le-o luat banii inainte deja si castiga RCS-ul dobanda de la banca cu ei ...  :D  :D  :D . OAMENI DE AFACERI astia dom'le ... !!! PLIMBA GLOATA PRIN HIPNOZAH ... de aici vorba: "PLIMBA URSUL" ...  :D  :D  :D

Sa mai zica cineva ca TELEVIZIUNEA nu-i o noua forma de DROG, care poate fi incadrata linistit la sectiunea STUFIANTE, NARCOTICE ...

ovex :cursing:

Edited by ovex, 28 April 2005 - 15:39.


#16
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

normal ca nu a mers in ultimii 3 ani, de cind au cazut toate sistemele de codare *1 lumea se uita pe gratis - normal w00t.gif Sa vezi tu cum o sa creasca business-ul de la sfirsitul anului asta

@onyx

... tu vorbesti in cunostinta de cauza sau numai asa din ce ai auzit pe anumite forumuri? Ia intreaba tu pe cineva din UK (SKY UK) sau Franta (Canal Satellite) care nu sunt "sparte" cam cate persoane mai sunt tampite sa plateasca un film transmis in PPV la echivalentul sumei de 6€ pe care ar inchiria 2 DVD-uri? In PPV se mai renteaza sa fie transmise doar meciurile de fotbal, box sau XXX-urile. Dar daca voi vreti sa cumparati evID-uri de la GiGi TV sau Focus este treaba voastra ca doar voi dati banii ;).

#17
LR

LR

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,706
  • Înscris: 27.02.2002

Quote

Conserva aia nici nu are meniu dedicat pentru PPV si CREDITE cum are KAON-ul de FOCUS

... nici receptoarele providerilor de reume din €U folosite prin '98 nu aveam meniu de PPV si totusi se practica cu metoda pe care am descris-o in primul meu post. Dadeai telefon si ti se scadea pretul evID-ului dorit din cartea de credit personala sau dintr-o cartela cu credit (ca si prepay-ul le GSM) pe care ai achizitionat-o.

#18
ovex

ovex

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,601
  • Înscris: 13.03.2005
@LR

Bah fratttteeeelllooooooo ... Nu musca asa de tare ca-ti rupi coltii. Tu vezi numai VIDEOTECI in fata ochilor ... alte aspecte mai LUXOASE si ELEGANTE nu-ti sunt deloc cunoscute ...

Vila de vacantza cu instalatie satelit si nu numai ... Unde se duce ala la videoteca sa ia discuri pentru 6 euro. Sambata si duminica dimineatza nici chilotii nu si ia pe el pentru 6 euro, darah sa se mai suie in masina si sa se duca la Videoteca sa ia filmul si sa constate ca-i inchiriat la altul. Sa nu mai zic ca trebuie dupa 24 de ore sa-l duca inapoi ...  :D  :D  :D  Vorbesti prosti ...

Sau ai impresia ca videotecile sunt ca alimentarele si chioscurile de ziare?

Sa fim seriosi ... si un bastan se kakah in ea videoteca, cand vede ca apasa pe 2 - 3 butoane si vine filmul.

ovex :cursing:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate