Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

iLink IPTV

- - - - -
  • Please log in to reply
126 replies to this topic

#19
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
@alexdonc
eu sunt multumit de serviciul asta de la ilink. ce sa zic, programele care sunt si pe cablu cu exceptia sci-fi si universal. exceptie fac ginx si canal1 care nu emit si ocupa loc degeaba.

Edited by New_view, 12 December 2010 - 13:40.
Eliminare citat inutil


#20
Brutus22

Brutus22

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.06.2009
@alexdonc
Frumos , speram ca si alte firme de internet ca RDS sa-si dea interesu .

Edited by New_view, 12 December 2010 - 13:40.
Eliminare citat inutil


#21
alexdonc

alexdonc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,363
  • Înscris: 21.04.2004
Asa este. Sunt citeva programe care nu emit. NP! E bine si asa.
Din cite banuiesc eu iLink va continua sa isi extinda aria serviciilor, iar acest WebTV se va transforma fie intr-un serviciu pentru publicul larg gen INES IP TV insa la preturi rezonabile, fie vor percepe o taxa in viitorul indepartat, chiar si modica. Si personal as fi dispus la plata in cazul in care se va putea accesa si din afara retelei pentru situatiile in care nu te afli acasa in confortul oferit de propria ta conexiune la net.

Sa vedem ce se va intimpla pe viitor.

#22
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
s-a mai investit in infrastructura?
sau tot asa a ramas? parca se vorbea de mulsul abonatilor actuali, cu servicii ok pe hartie dar in realitate ajungi la nebuni
ar fi pacat pentru retelele achizitionate, unde nu se plangea nimeni, de cand au fost cumparati parca numa belele am auzit  cu ilink

#23
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
@alexdonc
INES e cu cativa ani lumina inaintea Ilink, nici nu incape comparatie, idem serviciile.
Criza a picat prost pentru retelele mici, acestea se bazau exclusiv pe fonduri din exterior pt achizitii si extinderi, vedeti cazul Newcom

Edited by New_view, 12 December 2010 - 13:40.
Eliminare citat inutil


#24
alexdonc

alexdonc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,363
  • Înscris: 21.04.2004
@Cutzu
Sincer sa fiu am auzit si eu de o gramada de nemultumiti prin rindul abonatilor iLink. Personal nu am avut probleme cu ei si tin sa precizez ca imi pastrez serviciile de net inca de pe vreme cind IP-ul apartinea PRONet-ului (ISP-ul preluat de iLink). Teava e constanta si stabila - si o pot spune cu mina pe inima fara sa mint pe cineva. Nu am mai avut caderi de mai bine de un an. Poate am fost eu norocos. Cine stie?

Intr-adevar chestia cu televiziunea si telefonia sunt in stand-by de cind au preluat o serie de mici retele de cartier. Asta este intr-adevar o oarecare indolenta specifica romanilor. Nu cunosc situatia lor financiara asa ca nu am sa ma erijez in speculatii pe tema "de ce nu au facut-o pina acum". Cert este ca am incercat la un moment dat sa migrez la concurenta locala, respectiv C-Zone de care am fost extrem de dezamagit, asa ca este un motiv suficient sa nu renunt la iLink pina cind corporatii precum RDS, RTC sau UPC nu isi vor schimba tehnologia si strategia de piata. Prefer o retea mai mica dar sigura unde internetul (banda externa) este clar delimitata de metropolitan. Si similar nu am sa cad in plasa unor cartieristi gen C-Zone doar pentru ca se livreaza la pachet chinezarii 3G inutile ori CATV rasuflat si ala revindut de fapt de un alt corporatist ce tine in brate o afacere de cartier.

@Blackhawk
Cit despre INES, hai sa fim high. Pe bune. Poate nu ati mai vizitat portofoliul lor de servicii. Sa avem pardon. Nu cunosc nici un martian suficient de vulcanian incit sa-si permita tarifele astronomice cu care vin ei pe piata de citiva ani incoace. Cel mult vreun tehnic destupat si pasionat cu venituri foarte mari. Or fi e cei mai tari la capitolul viteza si inovatie insa ma indoiec foarte tare de reusita pe piata ori numarul foarte mare de abonati. Ini nici un caz perfoane fizice.

Edited by New_view, 12 December 2010 - 13:41.
Eliminare citat inutil


#25
alexdonc

alexdonc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,363
  • Înscris: 21.04.2004
A, si era sa uit.

Altrenativa INES [in cazul in care locuiti in zona de serviciu precum si un cont babanel]:

Tarife si reduceri

Dar poate merita nu? :D Dai un ban dar stai in fata.

Edited by alexdonc, 17 July 2009 - 16:21.


#26
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006
@alexdonc
Nu stiu ce noutate vezi tu la iLink TV... ca nu mai e noutate de citeva luni bune. Daca dadeai o simpla cautare pe forum vedeai ca despre iLink TV se vorbeste de multisor si AICI si AICI si in niciun caz nu mai era nevoie de un al treilea topic. Iar felul in care vorbesti - "Calitate exceptionala si tehnologie de ultima ora", bla-bla-bla - imi ridica unele semne de intrebare. Nu de alta, da' nici macar pe site-ul lor nu e asa de ridiat in slavi serviciul asta :death: .  

Am net de la iLink, asa ca am incercat de mai multe ori iLink TV. Dar am testat si Ines TV la o firma care avea abonament. Pai Blackhawk are PERFECTA dreptate cind spune ca nu se compara. De fapt, e blasfemie si sa compari calitatea celor doua servicii. Da, e adevarat, INES e scump, foarte scump, nu e de buzunarele oricui. Si cu siguranta ca se poate si mai ieftin, dar asta e alta discutie. Dar sa spui ca iLink este alternativa la INES... Dumnezeule Mare... :surprise: E ca si cum ai compara calitatea clipurilor de pe youtube cu imagini blu-ray :nonobad:

Edited by New_view, 12 December 2010 - 13:42.
Eliminare citat inutil


#27
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007
Dupa multa bataie de joc , dupa multe apeluri la call-centerul de
Spoiler
, dupa saptamani intregi fara net, azi am scapat de ILINK si m-am mutat la ABCNet.

Edited by New_view, 12 December 2010 - 13:42.
Atentie la limbaj


#28
Rage1

Rage1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 17.02.2004
In weekend am vazut ca au bagat Discovery HD (aprox 15-20 Mbit/s) pe IlinkTv  :coolspeak: .
Imaginea e superba si devine clara necesitatea unui monitor de 22". Doar ca la mine ori se inchide aplicatia (Thor authentication error) dupa cateva sec - 1 min, ori am frame-uri (poate o fi din cauza PC-ului meu care e mai vechi ?!?).
La voi se vede bine sau sunt probleme?

#29
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,348
  • Înscris: 31.08.2006
I-Link Web e gratuit ? Sau e la fel de "gratuit" ca si INES cu preturile alea absolut nerusinate ? Sau poate criza mondiala n-o fi atins Romania ? Mai stii ? Dupa cum se arunca aia la pret s-ar zice ca e ok in Romania.

#30
GABBO

GABBO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 02.05.2006
Se poate, va rog, un screenshot la Discovery HD?

#31
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
cum se face ca nu merge sa pun screen shoot la video?

#32
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
screen shoot la discovery hd

Attached Files



#33
pikayo

pikayo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 22.05.2007
cine imi zice si mie adresa de la discovery hd  de la ilink ?

#34
GABBO

GABBO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 02.05.2006
Mersi donmarinica; totusi, trebuia sa fiu ceva mai concret, my bad... Ideea era, daca se putea ceva printscreen-uri, nu poze facute cu camera.

#35
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
nu merge sau nu stiu eu sa fac, am incercat si imi apare ecranul negru la poza. stiu ca merge doar daca bag adresa de la discovery hd in vlc dar astia de la ilink au criptat-o bine, nu stiu cum se face.

Edited by New_view, 12 December 2010 - 13:42.
Eliminare citat inutil


#36
pikayo

pikayo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 22.05.2007
Nu mai merge Discovery HD sau nu imi merge mie ?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate