Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Coeficienti UEFA 2009/2010

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#19
I-MAN

I-MAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 10.04.2007
Avem si echipe care urca...chiar daca inca nu la nivelul la care au fost Steaua si Rapid, da' macar urca. Chiar si Dinamo daca merge bine sezonu' asta in EL ar putea sa fie in urcare sezoanele care urmeaza. Iar Steaua daca merge bine ar putea sa se mentina acolo unde este.

#20
Stryker_9

Stryker_9

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,348
  • Înscris: 22.05.2007

View Postduculeana, on 20th September 2009, 08:56, said:

Uitati-va cat de jos o sa ajunga Steaua in clasamentul coeficientilor pe echipe sezonul urmator, cand nu se va mai lua in considerare anul de gratie 2005/2006.
Anul asta e provizoriu pe 32 -45,431p.
2011: locul 65 -21,065p.
2012: locul 75 -11,79spam.spam

Deci, in continua cadere. In cazul in care peste 2 sezoane va iesi campioana Romaniei, va fi in ultima urna valorica a tragerii la sorti a grupelor CL! Adio si putinele privilegii pe care le mai avea!
Va pierde multe locuri si Rapidul, care a jucat acea semifinala cu Steaua in 2005/2006:
2010: locul 46 -36,431p.
2011: locul 89 -15,065p.! -43 de locuri
2012: locul 141 -4,79spam.spam! -inca 52 de locuri

Situatia lui Dinamo:
2010 -locul 69 -26,431p.
2011 -locul 76- 18,065p. -7 locuri
2012 -locul 108 -6,79spam.spam! -inca 32 de locuri

Surprinzator, Zenit, care acum e pe 17, anul va fi pe 24, iar peste 2 ani va incepe de pe locul 9! Deci iata ca in timp ce rusii coboara si urca, noi doar coboram!

Rapid-Steaua a fost in sferturi geniule....

#21
marius_tm

marius_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,204
  • Înscris: 12.06.2009

Cup qW qD qL #W #D #L Bonus Points Average
11 Romania  6     teams 10 5 3 2 2 1 4 22.5 3.750
            
10         Steaua Bucuresti EL 6 0 0 0 1 0 0 7.0 not out
             43         Unirea Urziceni CL 0 0 0 0 0 1 4 4.0 not out
             67         CFR Cluj EL 1 1 0 1 0 0 0 3.5 not out
             73         Dinamo Bucuresti EL 1 0 1 1 0 0 0 3.0 not out
             90          FC Vaslui EL 2 1 1 0 0 0 0 2.5
        

99         FC Timisoara EL 0 3 1 0 1 0 0 2.5 not out
        

http://www.xs4all.nl.../ccoef2010.html

Edited by marius_tm, 21 September 2009 - 11:14.


#22
Emcede

Emcede

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 08.04.2009
Hai ca momentan mergem ceas. Cu Ucraina aproape ca am rezolvat. B)

#23
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

View PostEmcede, on 30th September 2009, 08:57, said:

Hai ca momentan mergem ceas. Cu Ucraina aproape ca am rezolvat. B)
Ti se pare. Echipele alea doua pe care le mai au o sa mearga sigur in primavara europeana amandoua si o sa tot culeaga puncte. Pe Rusi avem sanse sa ii batem, zic eu, pe Ucranieni nu ...

#24
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View PostValentine, on 30th September 2009, 18:25, said:

Ti se pare. Echipele alea doua pe care le mai au o sa mearga sigur in primavara europeana amandoua si o sa tot culeaga puncte. Pe Rusi avem sanse sa ii batem, zic eu, pe Ucranieni nu ...
Ce tot vorbesti tata, ca rusii sunt inaintea ucrainienilor, pe 6, iar ucrainienii pe 7...poate vrei sa zici invers! Adica, in mod automat daca batem locul 6, il batem si pe 7!  :rolleyes:

#25
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

View Postduculeana, on 30th September 2009, 18:00, said:

Ce tot vorbesti tata, ca rusii sunt inaintea ucrainienilor, pe 6, iar ucrainienii pe 7...poate vrei sa zici invers! Adica, in mod automat daca batem locul 6, il batem si pe 7!  :rolleyes:
Amice, unu la mana nu sunt taica-tu. Doi la mana, ce nu intelegi tu este ca rusii au doua echipe care nu o sa mai faca puncte in CL. Ucrainienii o sa tot faca puncte. Pe rusi o sa ii depasim. Pe ucranieni nu cred. Capishi?

#26
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Da; de unde stii tu repede domne ca o sa faca ucrainienii puncte, cand au tot doua echipe ramase, la fel ca rusii? Ce, crezi ca o sa aiba iar acelasi noroc de anul trecut? Pai pana sa apuce sa faca ceva noi imediat ii depasim cu punctele aduse de 5 echipe, chiar daca momentan avem un dezavantaj de 2p.!
Socoteste numarul de meciuri care le mai au de disputat cele 2 echipe ale lor, si socoteste si numarul de meciuri al echipelor romanesti, si pe urma fa socoteli!

#27
Emcede

Emcede

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 08.04.2009
Aritmetica e simpla: ucrainenii impart puctele celor 2 la 5, noi impartim punctele celor 5 la 6. E destul de greu sa ne faca fata per total.

#28
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View PostEmcede, on 1st October 2009, 09:41, said:

Aritmetica e simpla: ucrainenii impart puctele celor 2 la 5, noi impartim punctele celor 5 la 6. E destul de greu sa ne faca fata per total.
Ar putea sa ne faca fata doar daca noi ne dam cu stangu-n dreptul in meciurile ramase din grupe si nu trecem  mai departe cu nici o echipa, ceea ce nu cred ca se va intampla din nou.
Sa vedem ce facem in meciurile de diseara, si maine situatia va fi mult mai clara. Oricum ne mai raman de disputat cel putin 20 de meciuri. B)

#29
I-MAN

I-MAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 10.04.2007

View PostValentine, on 30th September 2009, 18:25, said:

Ti se pare. Echipele alea doua pe care le mai au o sa mearga sigur in primavara europeana amandoua si o sa tot culeaga puncte. Pe Rusi avem sanse sa ii batem, zic eu, pe Ucranieni nu ...

Corect. Cred ca Sahtior o sa iasa din grupa cu maximum de puncte.

View Postduculeana, on 1st October 2009, 07:37, said:

Da; de unde stii tu repede domne ca o sa faca ucrainienii puncte, cand au tot doua echipe ramase, la fel ca rusii? Ce, crezi ca o sa aiba iar acelasi noroc de anul trecut? Pai pana sa apuce sa faca ceva noi imediat ii depasim cu punctele aduse de 5 echipe, chiar daca momentan avem un dezavantaj de 2p.!
Socoteste numarul de meciuri care le mai au de disputat cele 2 echipe ale lor, si socoteste si numarul de meciuri al echipelor romanesti, si pe urma fa socoteli!

Ucrainienii au 2 echipe care sezonu' trecut au jucat o semifinala de Cupa UEFA. Rusii au 2 echipe care nu se pot compara cu echipele din Ucraina. Eu pun pariu ca Ucraina va termina in fata Rusiei.
Noi putem avea 5 echipe daca nu strangem puncte. Daca se califica 2 echipe romanesti in primavara europeana e lucru mare.
Va fi o lupta stransa pentru locul 6. Eu estimez Ucraina pe 6, Romania pe 7 si Rusia pe 8.

Uite si clasamentul in urma meciurilor jucate ieri:

# country   05/06 06/07 07/08 08/09 09/10 ranking teams
6 Russia             10.000   6.625 11.250   9.750 2.500 40.125 2/ 6
7 Ukraine               5.750   6.500   4.875 16.625 3.800 37.550 2/ 5
8 Romania 16.833 11.333   2.600   2.642 3.916 37.324 5/ 6

#30
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View PostI-MAN, on 1st October 2009, 14:16, said:

Corect. Cred ca Sahtior o sa iasa din grupa cu maximum de puncte.



Ucrainienii au 2 echipe care sezonu' trecut au jucat o semifinala de Cupa UEFA. Rusii au 2 echipe care nu se pot compara cu echipele din Ucraina. Eu pun pariu ca Ucraina va termina in fata Rusiei.
Noi putem avea 5 echipe daca nu strangem puncte. Daca se califica 2 echipe romanesti in primavara europeana e lucru mare.
Va fi o lupta stransa pentru locul 6. Eu estimez Ucraina pe 6, Romania pe 7 si Rusia pe 8.

Uite si clasamentul in urma meciurilor jucate ieri:

# country   05/06 06/07 07/08 08/09 09/10 ranking teams
6 Russia             10.000   6.625 11.250   9.750 2.500 40.125 2/ 6
7 Ukraine               5.750   6.500   4.875 16.625 3.800 37.550 2/ 5
8 Romania 16.833 11.333   2.600   2.642 3.916 37.324 5/ 6
Lasa ca stiu si eu foarte bine clasamentul! Dupa cum vezi, suntem la 2,7p. distanta de locul 6. Ce vrei sa zici, ca nu putem face aceste puncte cu cele 5 echipe ramase, chiar daca nu toate vor iesi din grupe? Pai la inceputul sezonului erau peste 5pct. distanta intre noi si locul 6 si uita-te cat de mult am recuperat.  ;)

Edited by duculeana, 01 October 2009 - 13:23.


#31
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003
duculeana, nu stiu de ce te bagi tu in discutia asta cand e clar ca esti afon in domeniu. Tu nu intelegi ca nu conteaza numarul de echipe ramase, ci calitatea lor? Sahtior bate tot. Dinamo Kiev are sanse mari si ea oricum.

Pe cand alea doua rusesti in CL o sa fie ciuca batailor cum au fost si pana acuma. Nu o sa faca un punct.

Iar noi, cu 5 echipe, toate una si una. Hai sa fim seriosi. Ucraina pe 6, Romania pe 7 si Rusia pe 8, asta e cel mai probabil outcome. Exceptand bineinteles daca cumva, printr-o intamplare, ajunge o echipa romaneasca in finala UEFA :)

#32
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003
Si uite ca din 4 meciuri in europa league, nici o echipa romaneasca nu a dat gol, steaua e singura care aduce puncte (nici o surpriza aici.) Cum sa ii batem pe ucranieni?

#33
I-MAN

I-MAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 10.04.2007

View Postduculeana, on 1st October 2009, 14:22, said:

Lasa ca stiu si eu foarte bine clasamentul! Dupa cum vezi, suntem la 2,7p. distanta de locul 6. Ce vrei sa zici, ca nu putem face aceste puncte cu cele 5 echipe ramase, chiar daca nu toate vor iesi din grupe? Pai la inceputul sezonului erau peste 5pct. distanta intre noi si locul 6 si uita-te cat de mult am recuperat.  ;)

Tu daca nu citesti tot ce scriu de ce te mai obosesti sa raspunzi? Eu am zis ca nu vom termina in fata ucrainienilor. Nu am spus ca nu ii vom ajunge pe rusi...desi daca vom mai avea rezultate ca cele din saptamana asta, s-ar putea sa nu ii ajungem nici pe ei.

View PostValentine, on 1st October 2009, 23:50, said:

Si uite ca din 4 meciuri in europa league, nici o echipa romaneasca nu a dat gol, steaua e singura care aduce puncte (nici o surpriza aici.) Cum sa ii batem pe ucranieni?

Mie mi se pare o mare surpriza egalul obtinut de Steaua, mai ales ca olandezii au batut la Fener. Oricum, o surpriza placuta.
In seara asta doar la Timisoara ma asteptat sa faca puncte la ce adversari au avut toate cele 4 echipe.

#34
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,693
  • Înscris: 22.11.2007
avem mari sanse sa luam locul 6 pana in iarna. Dar rusia si in special ucraina au mari sanse sa mai faca ceva puncte si prin primavara europeana. Sahtior si Dinamo Kiev or sa ajunga sigur in primavara europeana (sahtior are deja 6 puncte in grupele uefa, iar dinamo kiev o sa termine pe 3 in  liga campionilor in grupa cu inter barca si rubin kazan). rusii stau ceva mai prost pt ca rubin kazan o sa fie eliminata, dar cska moscova probabil va prinde locul 3 in grupa ei din liga campionilor, si va juca in primavara europeana. Noi chiar daca printr-o minune am ajunge cu 1-2-3 echipe in primavra niciuna nu cred ca va trece de primul tur :).

Asadar sperantele noastre sunt sa tragem tare in grupele europa league si sa asteptam un parcurs cat mai slab al contracanditatelor, care chiar daca au putine echipe (si rusia si ucraina doar cate 2), dar sunt echipe puternice, echipe care pot chiar sa castige europa league (vezi cazul sahtior anul trecut :) ).

#35
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Postbossake, on 2nd October 2009, 03:07, said:

avem mari sanse sa luam locul 6 pana in iarna. Dar rusia si in special ucraina au mari sanse sa mai faca ceva puncte si prin primavara europeana. Sahtior si Dinamo Kiev or sa ajunga sigur in primavara europeana (sahtior are deja 6 puncte in grupele uefa, iar dinamo kiev o sa termine pe 3 in  liga campionilor in grupa cu inter barca si rubin kazan). rusii stau ceva mai prost pt ca rubin kazan o sa fie eliminata, dar cska moscova probabil va prinde locul 3 in grupa ei din liga campionilor, si va juca in primavara europeana. Noi chiar daca printr-o minune am ajunge cu 1-2-3 echipe in primavra niciuna nu cred ca va trece de primul tur :).
Asadar sperantele noastre sunt sa tragem tare in grupele europa league si sa asteptam un parcurs cat mai slab al contracanditatelor, care chiar daca au putine echipe (si rusia si ucraina doar cate 2), dar sunt echipe puternice, echipe care pot chiar sa castige europa league (vezi cazul sahtior anul trecut :) ).
Ca sa stii si tu, dupa iesirea din grupe nu se spune "primul tur". ci saisprezecimi. :rolleyes: Apoi, e Dinamo Kiev echipa puternica cand oi fi eu popa (stii foarte bine ca acum 2 sezoane Steaua i-a eliminat din grupele CL). Rapid pe Sahtior la fel a scos-o din joc in optimile cupei UEFA in sezonul in care Steaua a jucat semifinala cu Boro. Ca au castigat anul trecut cupa UEFA  a fost pura intamplare, au dat peste nemtii obositi de parcursul lung si iesiti din forma.
A doua la mana, prefer ca peste 3-4 sezoane sa avem doar 5 echipe in cupe, dar din alea 5 macar 3 sa treaca de grupe, decat situatia actuala sau cea de anul trecut. Si-asa, prea putin ii intereseaza pe Becali sau Borcea clasamentul coeficientilor pe tara, daca noi terminam sau nu pe 6, pe ei ii intereseaza ca echipele lor sa ajunga cat mai departe, sa ia cati mai multi bani. Individualismul e deasupra ideii de clasament de tara, c-asa-i in Romania in care traim. Acum e fiecare pentru el, nu-l mai intereseaza de nimeni ca inainte de '89.

#36
I-MAN

I-MAN

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 10.04.2007
Dinamo Kiev a jucat o semifinala de Cupa Uefa sezonu trecut, iar acum il au si pe Sevcenko in echipa. Asa ca probabil esti tu popa si nu stii. ;)
Nu stiu cum poti sa zici tu ca a fost pura intamplare castigarea Cupei Uefa de catre Sahtior. Iti reamintesc ca pentru a castiga Cupei Uefa nu se joaca doar finala, mai intalnesti si alte adversare pe drum.
Eu prefer sa avem 7 echipe. Ideea e sa ai cat mai multe echipe cat mai mult timp. Ca si tu probabil preferi sa avem 5 echipe ca sa facem mai multe puncte si implicit in anii urmatori sa avem mai multe echipe inscrise in cupele europene.
Si asta ca pe Borcea sau pe Becali ii doare undeva de coeficient nu este chiar adevarata. Daca echipele lor castiga puncte isi imbunatatesc coeficientul individual si nu doar cel de tara. Si coeficientul ala individual ii ajuta mult la tragerile la sorti. Asa ca daca vor sa aiba parte de trageri la sorti bune, atunci trebe sa faca puncte si pentru ei si pentru tara implicit...chiar daca nu ii intereseaza pe ei daca termina Romania pe locul 6 sau nu.

Edited by I-MAN, 02 October 2009 - 11:44.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate