Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Cupa Softpedia Biliard

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#37
unqjohnny

unqjohnny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 28.08.2008
Asta e altceva; una e cand incepi tu cu bila alba in careul ala din partea stanga; si una e cand incepe altul care iti pune bila foarte aproape de triunghiul de bile !
Asta e parerea mea !

#38
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

 unqjohnny, on 21st July 2009, 14:47, said:

Asta e altceva; una e cand incepi tu cu bila alba in careul ala din partea stanga; si una e cand incepe altul care iti pune bila foarte aproape de triunghiul de bile !
Asta e parerea mea !
Dar tot in "careul din partea stanga" ti-am trimis bila alba. O data am gresit (s-a vazut ca neintentionat) cand a prins coltul buzunarului de mijloc si a ajuns in centru. Dar ca tu incepi din "careul din stanga" cu bila alba sau din centru nu e tot una? Adica nu poti face acelasi lucru ce am facut si eu? Sa trimiti bila alba sa stearga doar o bila de-a ta si sa ajunga unde doresti tu. Aici conteaza experienta. Poate stiu sa pun bila alba intr-un loc nepotrivit si fara sa modifc prea mult bilele de pe masa. Trebuie doar sa stergi o bila. E ca la Snooker. Si, in plus, doar o singura data s-a intamplat sa ajunga bila aproape de triunghiul de bile. Deci sa zicem ca acea tura incepeam eu, iar prima si ultima tu (la prima si ultima ti-am pus-o in "careul din partea stanga" de unde-ti place tie).

Edited by AdiTwism, 21 July 2009 - 13:55.


#39
_claudius

_claudius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 05.06.2006

 unqjohnny, on 21st July 2009, 14:47, said:

Asta e altceva; una e cand incepi tu cu bila alba in careul ala din partea stanga; si una e cand incepe altul care iti pune bila foarte aproape de triunghiul de bile !
Asta e parerea mea !
Precum stim, toti cei care sau inscris, este primul campionat, deci ca urmare se va imbunatati pe parcurs. Personal nu mi se pare un avantaj/dezavantaj sa incepi partida. Singurele mele obiectii erau si sunt referitor la buguri si la nr mic de partide... Si in fine este numai un joc si mia facut o deosebita placere sa joc in campionat cu ruthless, chiar daca am pierdut.

#40
PUERTAS

PUERTAS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 03.11.2008

 _claudius, on 21st July 2009, 14:44, said:

Precum stim, toti cei care sau inscris, este primul campionat, deci ca urmare se va imbunatati pe parcurs. Personal nu mi se pare un avantaj/dezavantaj sa incepi partida. Singurele mele obiectii erau si sunt referitor la buguri si la nr mic de partide... Si in fine este numai un joc si mia facut o deosebita placere sa joc in campionat cu ruthless, chiar daca am pierdut.
:surprise: maaaaaaaama cate politeturi.Parerea mea e ca e bine. Si tot nu vad bugurile alea.
Iar nea claudius mai ia si bataie.

#41
unqjohnny

unqjohnny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 28.08.2008

 PUERTAS, on 21st July 2009, 18:13, said:

:surprise: maaaaaaaama cate politeturi.Parerea mea e ca e bine. Si tot nu vad bugurile alea.
Iar nea claudius mai ia si bataie.
:lol:

#42
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

 AdiTwism, on 21st July 2009, 13:35, said:

AdiTwism 3 - 0 unqjohnny

Nu ai fost prea competitiv, ai jucat sub nivelul tau. Asa cred

Pai voi ati mai jucat intre voi ?  :lol:
La mine meciul cu Claudiu, a fost primul meci, nici nu stiam cum se joaca  :lol:
Ca fapt divers, cam ciudat acest biliard.
1.Nu ai posibilitatea sa iti alegi cu ce bile sa joci, automat se face acest lucru.
2. Bila neagra nu se anunta in ce buzunar se introduce. ( trebuie doar sa intre intr-un buzunar si esti declarat castigator)
3. Daca dai in bila ta, si apoi loveste bila adversarului si aceasta intra in buzunar , tot tu esti la rand sa lovesti bilele  :w00t:
and so on...


PS: cred ca a fost prima si ultima participare.

Edited by ruthless, 22 July 2009 - 14:22.


#43
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

 ruthless, on 22nd July 2009, 15:21, said:

Pai voi ati mai jucat intre voi ?  :lol:
La mine meciul cu Claudiu, a fost primul meci, nici nu stiam cum se joaca  :lol:
Ca fapt divers, cam ciudat acest biliard.
1.Nu ai posibilitatea sa iti alegi cu ce bile sa joci, automat se face acest lucru.
2. Bila neagra nu se anunta in ce buzunar se introduce. ( trebuie doar sa intre intr-un buzunar si esti declarat castigator)
3. Daca dai in bila ta, si apoi loveste bila adversarului si aceasta intra in buzunar , tot tu esti la rand sa lovesti bilele  :w00t:
and so on...


PS: cred ca a fost prima si ultima participare.
Da, am mai jucat cu unqjohnny inainte de cupa, de fapt, am jucat aproape cu toti care s-au inscris.

Eu cred ca amandoi sunt avantajati la acest tip de biliard. E mai usor de introdus bila neagra, si poti baga bila adversarului daca ocupa locul din fata buzunarului. Iar referitor la punctul 1: cel care deschide masa are bilele pline mereu. Nu este la intamplare iar daca cei doi jucatori vor sa schimbe bilele poate face masa celalalt jucator.
Nu sunt jocuri excelente, sunt doar de distractie. Si in plus nu functioneaza chestia cu spectatorii chiar daca este implementata in joc (view game). Puteti sa va obisnuiti cu el si o sa va placa.

Imi pare rau daca o sa pleci. Am vazut ca te pricepi si la Yahoo Pool, deci poti fi un adversar bun in cupa asta. Poate ca jocul e slabut dar e greu sa gasesti un joc fara buguri. Nu am facut cupa la Yahoo Pool pentru ca acolo se poate trisa usor.

P.S: Joaca cu toate fortele cupa asta. Daca o sa castigi meciul care il ai intrii in finala si ai sanse la titlu. Termenul e pana pe 24 la ora 13.

#44
PUERTAS

PUERTAS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 03.11.2008

 ruthless, on 22nd July 2009, 14:21, said:

Pai voi ati mai jucat intre voi ?  :lol:
La mine meciul cu Claudiu, a fost primul meci, nici nu stiam cum se joaca  :lol:
Ca fapt divers, cam ciudat acest biliard.
1.Nu ai posibilitatea sa iti alegi cu ce bile sa joci, automat se face acest lucru.
2. Bila neagra nu se anunta in ce buzunar se introduce. ( trebuie doar sa intre intr-un buzunar si esti declarat castigator)
3. Daca dai in bila ta, si apoi loveste bila adversarului si aceasta intra in buzunar , tot tu esti la rand sa lovesti bilele  :w00t:
and so on...


PS: cred ca a fost prima si ultima participare.

Acu fara mare suparare da ia matale cea mai proasta carte de biliard care o intalnesti si citeste regulile si sa vezi ce uimit ramai.regulile de care vorovesti sunt cele din BILIARD CUPA AVANTU_PRABUSIREA de la baru din colt. aste-s adevARATELE REGULI
Si poate nu ne mai tot plangem ca o virgina la dezvirginare :console:

#45
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006

 ruthless, on 22nd July 2009, 15:21, said:

Pai voi ati mai jucat intre voi ?  :lol:
La mine meciul cu Claudiu, a fost primul meci, nici nu stiam cum se joaca  :lol:
Ca fapt divers, cam ciudat acest biliard.
1.Nu ai posibilitatea sa iti alegi cu ce bile sa joci, automat se face acest lucru.
2. Bila neagra nu se anunta in ce buzunar se introduce. ( trebuie doar sa intre intr-un buzunar si esti declarat castigator)
3. Daca dai in bila ta, si apoi loveste bila adversarului si aceasta intra in buzunar , tot tu esti la rand sa lovesti bilele  :w00t:
and so on...


PS: cred ca a fost prima si ultima participare.
1. a schimbat yahoo-ul jocul de pool ?  :huh:
2. maestre, nu e cam slab nivelul competitiv pentru tine?  :P

#46
PUERTAS

PUERTAS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 03.11.2008
PUERTAS 0-3 RUTHLESS cand unu e bun e bun( da nu ti-o lua in serios- ai cazut pe subiect B) ) :clapping:

#47
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

 Mr.Jinx, on 22nd July 2009, 18:19, said:

1. a schimbat yahoo-ul jocul de pool ?  :huh:
2. maestre, nu e cam slab nivelul competitiv pentru tine?  :P

1. Nu e yahoo, e jocul de biliard de pe forum   ;)
2. Slab sau nu, asta e.(oricum n-am mai jucat pool de un an cred si-am intrat sa vad cum mai sta treaba). :lol:


PS: pacat ca nu se mai organizeaza cupa de pool pe yahoo :)  sa vad cum mai sta treaba , cu al meu "cumnat" imsavur.

Edited by ruthless, 22 July 2009 - 19:53.


#48
PUERTAS

PUERTAS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 03.11.2008

 ruthless, on 22nd July 2009, 19:50, said:

ruthless 3-0 PUERTAS


bine ma zmeule daca tu vrei,
hai ne dilim -ca intre zmei :lol:

#49
_claudius

_claudius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 05.06.2006

 PUERTAS, on 22nd July 2009, 20:53, said:

bine ma zmeule daca tu vrei,
hai ne dilim -ca intre zmei :lol:

Puertas si eu care ,,te antrenez,, si mai si pariez ca vei castiga...
Felicitari castigatorilor, pe cand finala?

#50
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

 PUERTAS, on 22nd July 2009, 19:53, said:

bine ma zmeule daca tu vrei,
hai ne dilim -ca intre zmei :lol:

:huh:

 _claudius, on 22nd July 2009, 21:32, said:


Puertas si eu care ,,te antrenez,, si mai si pariez ca vei castiga...
Felicitari castigatorilor, pe cand finala?

Astept sa ma contacteze organizatorul, eu as putea juca si diseara.  :rolleyes:

#51
PUERTAS

PUERTAS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 03.11.2008

 _claudius, on 22nd July 2009, 21:32, said:


Puertas si eu care ,,te antrenez,, si mai si pariez ca vei castiga...
Felicitari castigatorilor, pe cand finala?

Sa nu ne strofocam prea mult. Nu e decat un joc si eu de exemplu pariasem pe tine :proud:
Face  unul haz de necaz dar e distractiv psst( nu am dat tot sa nu se simta omu jenat , nu vezi ca deabia s-a divortat?)

#52
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Urmeaza finala: AdiTwism - ruthless

e) In a treia si ultima faza (finala) se joaca dupa sistemul cel mai bun din 7 jocuri, adica jucatorul care ajunge primul la 4 este declarat castigator.

Din pacate nu pot sta seara (din cauza fratelui  ^_^ ) asa ca te astept in orice zi in intervalul 12-18 daca poti si tu. Sa castige cel mai bun!

#53
_claudius

_claudius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 05.06.2006

 AdiTwism, on 23rd July 2009, 12:38, said:

Urmeaza finala: AdiTwism - ruthless

e) In a treia si ultima faza (finala) se joaca dupa sistemul cel mai bun din 7 jocuri, adica jucatorul care ajunge primul la 4 este declarat castigator.

Din pacate nu pot sta seara (din cauza fratelui  ^_^ ) asa ca te astept in orice zi in intervalul 12-18 daca poti si tu. Sa castige cel mai bun!
Sa inceapa pariurile!

#54
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

 _claudius, on 23rd July 2009, 15:58, said:

Sa inceapa pariurile!
Eu primul  ^_^ : ruthless va castiga clar! As zice 4-1.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate