Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Cupa Softpedia Biliard

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#1
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Aici se fac inscrierile pentru Cupa Softpedia Biliard. Cititi regulamentul inaintea inscrierii. Daca aveti intrebari sau nelamuriri contactati organizatorul. Bafta!


REGULAMENT CUPA SOFTPEDIA BILIARD


Articolul 1. Detalii privind participarea
a) La Cupa Softpedia Biliard pot participa doar membrii forumului Softpedia.
b) Participantii trebuie sa detina o adresa ID Yahoo pentru a putea lua parte la aceasta competitie.

Articolul 2. Detalii privind inscrierea
a) Se pot inscrie doar cei care respecta criteriile de la articolul 1.
b) Pentru a se inscrie jucatorii pot apela la una din urmatoarele modalitati:

    * precizandu-se ID-ul de Messenger in acest topic
    * printr-un PM pe forum adresat organizatorului, in care se precizeaza de asemenea ID-ul de Messenger (in caz ca cineva nu doreste sa-si posteze ID-ul in public)

c) La fiecare editie noua a campionatului, concurentii care au mai participat si la editiile trecute, trebuie sa precizeze ID-ul din nou, cum a fost prezentat in Articolul 2. In caz contrar ei nu vor fi inscrisi.

Articolul 3. Reguli si structura meciurilor
a) La fiecare editie a cupei participa un numar de 8 jucatori, care vor fi inscrisi in 4 grupe notate cu litere mari, in ordine alfabetica (A,B,C,D).
b) Componenta celor 4 grupe se desemneaza in ordinea in care au fost inscrisi dupa urmatoarele criterii:

    * primii doi jucatori inscrisi vor participa in Grupa A, urmatorii doi in Grupa B iar urmatorii in grupele ramase

c) In prima faza se joaca dupa sistemul cel mai bun din 3 jocuri, adica jucatorul care ajunge primul la 2 este declarat castigator.
d) In a doua faza se joaca dupa sistemul cel mai bun din 5 jocuri, adica jucatorul care ajunge primul la 3 este declarat castigator.
e) In a treia si ultima faza (finala) se joaca dupa sistemul cel mai bun din 7 jocuri, adica jucatorul care ajunge primul la 4 este declarat castigator.
f) Toate meciurile se joaca pe forumul Softpedia > Jocuri > Jocuri multiplayer > Biliard
g) Daca in timpul unui meci un jucator doreste intreruprea meciului, acest lucru se face de comun acord cu celalalt jucator, meciul avand ca timp de finalizare 24 de ore. In momentul reinceperii partidei se va continua de la scorul inregistrat in momentul intreruperii.
h) In cazul in care un jucator nu-si disputa meciul in perioada acordata fazei, el va pierde meciul ramas nedisputat.
i) Jucatorii care nu-si disputa un meci 2 editii la rand, nu vor mai putea participa la urmatoarele 2 editii.
j) In cazul in care un jucator paraseste masa de joc fara acordul adversarului, jocul in curs de desfasurare va fi considerat pierdut de acesta indiferent de situatia de pe masa, exceptand cazul in care adversarul ramas la masa isi exprima acceptul de a continua mai tarziu. Jucatorul ramas la masa are obligatia de a astepta reluarea partidei 2 minute. In cazul in care in intervalul de 2 minute de la intrerupere, jucatorul care a parasit masa de joc nu revine sau nu contacteaza adversarul pentru explicatii in termen de 2 ore, se va considera abandon si va pierde meciul.

Articolul 4. Reguli privind buna desfasurare a competitiei
a) Nu sunt permise sub nici o forma posturile care contin atacuri, jigniri, limbaj trivial la adresa colegilor de pe forum sau a concurentilor din cupa. Acest lucru se sanctioneaza intai cu avertisment, iar la urmatoarele abateri cu eliminarea din competitie si interzicerea participarii pe viitor. De asemenea se poate aplica direct aceasta sanctiune din urma, in cazul unor incalcari grave ale acestei reguli.
b) Daca o persoana are intrebari/nelamuriri cu privire la modul de joc/prezentare/neprezentare in timp util al unui participat, va incerca sa afle informatiile necesare lamuririi problemelor de la persoana in cauza. Persoana in cauza este rugata sa coopereze pentru a nu se ajunge la conflicte. Atitudinea si conversatia vor fi in limitele bunului simt de ambele parti.
c) In cazul in care apar conflicte pe Yahoo Messenger, aceste conflicte vor fi rezolvate in mod privat, eventual cu arbitrajul organizatorului daca ambele parti sunt de acord cu o astfel de mediere.

Articolul 5. Realizarea clasamentelor
a) Clasamentul se va realiza in sistem piramidal si nu vor exista egalitati.
b) Se vor organiza si turnee de tip Masters in care participa primii 8 care au castigat cel putin o editie.

Articolul 6. Dispozitii finale
a) In momentul inscrierii in competitie jucatorii trebuie sa fie de acord cu acest regulament.
b) Necunoasterea acestui regulament nu scuteste jucatorii de aplicarea sanctiunilor corespunzatoare.

// Regulament refacut dupa Syncron in Cupa Yahoo Pool, adaptat Cupei Softpedia Biliard.





Cupa Softpedia Biliard Editia I

Cand se vor inscrie primii 8 jucatori si se va da startul cupa poate incepe.

Ma voi inscrie si eu: AdiTwism - voi folosi ID-ul cupei nu al meu: cupa_softpedia_biliard
Nu adaugati ID-ul listei voastre. Inscrierea se face conform Articolului 2 din Regulament.
7 locuri disponibile acum.

Mult noroc la mese!

Edited by AdiTwism, 10 July 2009 - 13:14.


#2
Danbog_1920

Danbog_1920

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,910
  • Înscris: 24.10.2008
ma bag si eu:

Bogdan 2901 - bogdan_2901_no1

Edited by Bogdan2901, 10 July 2009 - 13:17.


#3
unqjohnny

unqjohnny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 28.08.2008
ID Y!M: unq_johnny_cs .

Edited by unqjohnny, 15 July 2009 - 17:21.


#4
iordache4991

iordache4991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 13.01.2009
Doresc si eu: [email protected]
O intrebare: Ce se intampla, (pt. ca mie mi se intampla des), ca se ia internetul de multe ori.

Multa sanatate!

#5
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
Incerc si io.
ID: alex_sysq :)

Edited by ruthless, 16 July 2009 - 10:02.


#6
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View Postiordache4991, on 15th July 2009, 22:02, said:

Doresc si eu: [email protected]
O intrebare: Ce se intampla, (pt. ca mie mi se intampla des), ca se ia internetul de multe ori.

Multa sanatate!
Nu e o problema chiar asa mare. O sa-ti dau destul timp sa-ti joci meciurile.

@ all: De fapt nu trebuia sa va cer ID-urile. Regulamentul e preluat dupa Cupa Yahoo Pool unde chiar era nevoie de un ID. Dar macar asa comunicam mai rapid si va bat la cap sa va jucati meciurile :D . Glumeam, urmatoarea editie nu o sa aiba nevoie de asa ceva.
3 locuri disponibile acum.

#7
_claudius

_claudius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 05.06.2006

View PostAdiTwism, on 16th July 2009, 14:18, said:

Nu e o problema chiar asa mare. O sa-ti dau destul timp sa-ti joci meciurile.

@ all: De fapt nu trebuia sa va cer ID-urile. Regulamentul e preluat dupa Cupa Yahoo Pool unde chiar era nevoie de un ID. Dar macar asa comunicam mai rapid si va bat la cap sa va jucati meciurile :D . Glumeam, urmatoarea editie nu o sa aiba nevoie de asa ceva.
3 locuri disponibile acum.
Urgent! Doresc si eu un loc! ID csokmaiprod. Multumesc!
Oare se vor inscrie Puertas si Octavian__28? Imi doresc o confruntare de campionat cu ei. Ii astept.
Of: Un campionat Five In a Row?

#8
unqjohnny

unqjohnny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 28.08.2008
Am vorbit eu cu PUERTAS, si a zis ca se mai gandeste !
Si mi-a zis ca nu are cont Yahoo, si ca nu are chef sa-si mai faca unul, dar acum nu mai este nevoie !

#9
PUERTAS

PUERTAS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 03.11.2008
Deschideti portile( PUERTAS)   baieti ca am venit.

[email protected]

sper sa nu dezamagesc pe nimeni. Si daca tre sa stau sa intru pe mail sa joc e cruda treaba ca nu-mi plac calculatoarele deloc.
Salutari. :naughty:

#10
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View Post_claudius, on 16th July 2009, 15:26, said:

Urgent! Doresc si eu un loc! ID csokmaiprod. Multumesc!
Oare se vor inscrie Puertas si Octavian__28? Imi doresc o confruntare de campionat cu ei. Ii astept.
Of: Un campionat Five In a Row?
Ti-am raspuns inainte: http://forum.softped...howtopic=565319

View PostPUERTAS, on 16th July 2009, 17:58, said:

Deschideti portile( PUERTAS)   baieti ca am venit.

[email protected]

sper sa nu dezamagesc pe nimeni. Si daca tre sa stau sa intru pe mail sa joc e cruda treaba ca nu-mi plac calculatoarele deloc.
Salutari. :naughty:
Sa intrii pe mail sa joci? Nu. Am scris in regulament ca meciurile se vor juca aici pe Forum > Jocuri > Jocuri multiplayer > Biliard. Pana acum era vorba de un ID de Yahoo! Messenger dar este inutil la ce jucam noi.


Un ultim loc liber mai este disponibil. Astazi nu cred ca o sa mai am sansa sa intru deci probabil ca maine voi da startul la cupa daca se inscrie inca un jucator. As dori sa va comunic sa nu jucati meciurile chiar daca se mai inscrie un jucator. Maine vom vedea cum sta treaba. Stay tuned!

#11
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Si eu si eu :D. Gady_phol

#12
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
OK, baieti, suntem 8. Un ultim lucru inainte sa incepem ar fi cine cu cine joaca? Pana acuma eu am scris in regulament ca vor juca primii doi, apoi urmatorii doi si tot asa. Alta metoda nu prea am gasit iar de tras la sorti nu am cum sa va dovedesc ca a fost asa. Astept si parerea voastra. Daca nu gasim ceva corect vom juca in perechi de doi cum ne-am inscris.

#13
unqjohnny

unqjohnny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 28.08.2008

View PostAdiTwism, on 17th July 2009, 11:57, said:

OK, baieti, suntem 8. Un ultim lucru inainte sa incepem ar fi cine cu cine joaca? Pana acuma eu am scris in regulament ca vor juca primii doi, apoi urmatorii doi si tot asa. Alta metoda nu prea am gasit iar de tras la sorti nu am cum sa va dovedesc ca a fost asa. Astept si parerea voastra. Daca nu gasim ceva corect vom juca in perechi de doi cum ne-am inscris.
Cel mai bine primii doi, si tot asa in ordinea inscrierii !

#14
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
Asa sa fie! Hai sa nu mai lungim treaba si sa incepem odata ca de o saptamana am organizat-o. Se va juca in ordinea inscrierii dupa cum urmeaza:

AdiTwism
Bogdan2901

unqjohnny
iordache4991

ruthless
_claudius

PUERTAS
Gady_paul

In aceasta faza se joaca dupa sistemul cel mai bun din 3 jocuri, adica jucatorul care ajunge primul la 2 este declarat castigator.
Aveti la dispozitie 48 de ore sa va disputati meciurile. In cazul in care un jucator nu-si disputa meciul in perioada acordata fazei, el va pierde meciul ramas nedisputat. Daca ambii jucatori nu se contacteaza pentru a juca meciul se va desfiinta grupa si vor ramane doar 3 grupe. Pentru probleme si nelamuriri contactati organizatorul. Start!

#15
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008
AdiTwism 2 - 0 Bogdan2901

#16
PUERTAS

PUERTAS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 03.11.2008
PUERTAS 2-0 GADY - PAUL

#17
unqjohnny

unqjohnny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 878
  • Înscris: 28.08.2008
Nici acum nu dă niciun semn iordache4991 !
Nici nu mi-a dat accept !

#18
AdiTwism

AdiTwism

    Poți trimite mesaj privat.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,131
  • Înscris: 01.04.2008

View Postunqjohnny, on 20th July 2009, 13:38, said:

Nici acum nu dă niciun semn iordache4991 !
Nici nu mi-a dat accept !
Exista reguli pentru toti:
h) In cazul in care un jucator nu-si disputa meciul in perioada acordata fazei, el va pierde meciul ramas nedisputat.
i) Jucatorii care nu-si disputa un meci 2 editii la rand, nu vor mai putea participa la urmatoarele 2 editii.
Am decis sa fie 72 de ore/faza pentru ca mai mult de o grupa nu a putut juca meciurile in cele 48 de ore si nu puteam sa elimin doua grupe. Asta inseamna ca intr-o ora daca nu sunt jucate meciurile din grupa B si C vor castiga cei care au incercat sa-si contacteze adversarii, respectiv unqjohnny si ruthless. Peste aproximativ o ora vom trece la faza a doua a editiei.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate