Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 

Eliberare factura pentru web-site

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
seerkan

seerkan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 26.10.2004
Am si eu o dilema , am dat la inregistrat o societate comerciala avand ca activitate principala web-design-ul , dar pana am toate actele am de facut un site pentru care bineinteles trebuie sa eliberez o factura in 2 saptamani max , adica inainte ca sa fie gata toate actele firmei.
Acum problema , eu sa zicem ca-i cer 1000 Ron pentru site , deci factura va fi pe 1000 Ron , dar domeniul il comand maine poimaine si il iau pe persoana fizica , iar clientul imi va da in mana 100 de euro pentru domeniu ..etc.Eu cumpar domeniul + gazduire in valaore de aprox. 50 de euro , dar dupa ce am actele firmei mai pot scadea respectiva factura de la cheltuieli ? si cum bag in firma ceilalti 50 de euro ? Imi cer scuze daca am intrebat ceva aiurea , dar chiar sunt la inceput ...sper ca ma puteti ajuta

#2
seerkan

seerkan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 26.10.2004
Nu stie nimeni ?

#3
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003

View Postseerkan, on 6th July 2009, 17:47, said:

dar dupa ce am actele firmei mai pot scadea respectiva factura de la cheltuieli ?
Pai daca vei comanda domeniul pe numele clientului, factura va fi pe numele lui deci nu se poate deconta.

View Postseerkan, on 6th July 2009, 17:47, said:

si cum bag in firma ceilalti 50 de euro ?
Inregistrare separata pe factura sau o factura noua.

#4
seerkan

seerkan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 577
  • Înscris: 26.10.2004
Nu va fi pe numele clientului , vroaim sa il iau pe firma mea astfel il puteam deconta ..dar asa il iau pe numele meu si pe urma nu prea cred ca se mai poate deconta , sau se poate ?

#5
Astor

Astor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,044
  • Înscris: 17.01.2003
Poti deconta doar facturile pe firma ta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate