Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...

Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna
 De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 

Ce se intampla cu abonatii Zapp dupa preluarea de catre Cosmote?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
67 răspunsuri în acest subiect

#37
PanaramaFlavia

PanaramaFlavia

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 625
  • Înscris: 24.10.2008
am factura in fata pe -

Nu au cum sa te penalizeze si nici sa te oblige sa fii client cosmote

Editat de PanaramaFlavia, 24 iulie 2009 - 15:05.


#38
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.845
  • Înscris: 08.10.2005

View PostPanaramaFlavia, on 24th July 2009, 16:04, said:

Nu au cum sa te penalizeze si nici sa te oblige sa fii client cosmote
Doar ce am vorbit la relatii cu asistenta Georgiana Grosianu sau asa ceva care a insistat ca nu se poate rezilia pe motivul asta cu preluarea.
Hai sa ne strangem mai multi, ca am de inchis 2 abonamente si nu mai vreau sa astept iarna, cand expira ele...

#39
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 399.715
  • Înscris: 08.10.2015

View PostPanaramaFlavia, on 24th July 2009, 15:59, said:

Oricum discutia asta nu isi are rostul aici. Vorbim doar de faptul ca poti rezilia abonamentul zapp fara nicio problema invocand preluarea de catre ote.
Pai la asta ar trebui sa te gandesti inainte de a polua thread dupa thread cu parerile tale despre Cosmote. Ai ajuns sa ne spui cum e impartita agenda ta de telefon, dupa care sari de anumite zone in sus ca e off-topic.
Absurd.

#40
Jean Gary Diablo

Jean Gary Diablo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.245
  • Înscris: 27.11.2005
Nu scrie nicaieri ca Zapp e Cosmote sau OTE pentru ca inca nu a fost facuta tranzactia si se asteapta parerea Consiliului Concurentei mai intai.Deci sa ai o cerere cu un asemenea motiv ca ai auzit tu ca... nu are nici o valoare.Poate poti inchide abonamentul daca vrei si fara un motiv anume

#41
PanaramaFlavia

PanaramaFlavia

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 625
  • Înscris: 24.10.2008

View Postonlyone, on 24th July 2009, 16:13, said:

Doar ce am vorbit la relatii cu asistenta Georgiana Grosianu sau asa ceva care a insistat ca nu se poate rezilia pe motivul asta cu preluarea.
Hai sa ne strangem mai multi, ca am de inchis 2 abonamente si nu mai vreau sa astept iarna, cand expira ele...

nu cred ca ai acordul persoanei respective ca sa ii postezi numele aici

#42
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.208
  • Înscris: 08.08.2005
Nu prea se potrivesc raspunsurile reprezentantilor de vazari din Shop-uri cu cele ale asistentilor de la 111.

#43
sorrell

sorrell

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 874
  • Înscris: 26.10.2008

View PostPanaramaFlavia, on 24th July 2009, 15:59, said:

oferta cosmote actuala nu mai bate deloc concurenta, este chiar mai slaba. degeaba ai 800 de minute daca in mod real mai  mult de 400 nu poti vorbi. La concureta vorbesti chiar mai mult decat la cosmote la acelasi pret asa ca nu mai e niciun avantaj la cosmote fata de ceilalti. Doar aparent pana nu vezi stelutele

Oricum discutia asta nu isi are rostul aici. Vorbim doar de faptul ca poti rezilia abonamentul zapp fara nicio problema invocand preluarea de catre ote.


hai ca suntem off topic.
ai auzit de oferta cu 2000 min cu 2 nr fav si 450 in retea pt 4,5 euro? sau de freestyle care are 9 centi in orice retea ( mai putin ca vdf sau org in propriile retele la depasire). nu sunt fan cosmote, ma enerveaza ca oamenii vb toata ziua la telefon ca au minute, iar daca ai probleme cu ei nu poti sa vorbesti ca suna ocupat, dar hai sa nu mai divagam.
nu ai cu cine sa vorbesti in zona ta? nici o problema. ramai la vdf, dar nu mai balacari alte retele ca toti is cam la fel.
fiecare gaseste bune in reteaua lui si rele in altele. aia nu inseamna ca cineva detine adevarul absolut. aici ne dam cu parerea, schimbam impresii si mai nou se pare ca incercam sa-i convingem pe toti ca telefonul, abonamentul sau reteaua folosita " e miezu' ". cat s-a vorbit la obiect despre subiect? si inca o paralela, la cati au cosmote - constat ca in zona mea din ce in ce mai multi - cum poti afirma ca ofertele sunt slabe? cu ce ma incalzeste ca orange da 800 min in retea daca locuiesc intr-o zona majoritara vdf ( si apoi cosmote ca al 2-lea telefon)
ca sa nu mai spun ca daca nu veneau cu preturi de dumping ( pe care cred ca le vor mai pastra o perioada, ca doar nu-s fraieri sa piarda acum) la ce preturi vorbeai la vodafone ?
chiar sa nu-i suporti? hm... ;)

Editat de sorrell, 24 iulie 2009 - 15:36.


#44
vasilemadalincristian

vasilemadalincristian

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 6.391
  • Înscris: 07.12.2006

View Postionut.tabacaru, on 24th July 2009, 16:02, said:

Esto sigur ca nu iti va veni acasa factura cu daunele pentru reziliere inafara termenului?

Se facea referire la oferta prepay , nu cea pentru abonament.

#45
ionut.tabacaru

ionut.tabacaru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.208
  • Înscris: 08.08.2005

View Postvasilemadalincristian, on 24th July 2009, 16:51, said:

Se facea referire la oferta prepay , nu cea pentru abonament.
Eu am inteles ca a reziliat abonament. Prepay-ul nu incape aici.

#46
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.845
  • Înscris: 08.10.2005
Pai daca a zis ca i-a venit factura pe minus... eu nu am vazut facturi la prepay

#47
Zamfirescu983

Zamfirescu983

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 62
  • Înscris: 22.07.2009
Eu vreu sa reziliez abonamentul Vodafone pentru ca Liliana Solomon a fost plecata in concediu prenatal o lunga perioada. Si sa fim seriosi pentru client e mai important ceo-ul decat cine are actiuni la firma intr-un anumit moment. ( acest post e doar ironic, nu va inflamati)

#48
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.845
  • Înscris: 08.10.2005
Pe mine nu ma intereseaza proprietarul, vreau doar sa inchid numerele mai repede si caut o cale.
In cel mai rau caz o sa astept dar de inchis tot le inchid.

#49
unchiujim

unchiujim

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.294
  • Înscris: 01.04.2007

View Postdanutz1, on 24th July 2009, 14:14, said:

Fiecare cu pasarelele lui :lol:
se pare ca unii au chiar un stol (de pasari!!) :P

#50
aum

aum

    In sfarsit, NEFUMATOR!

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.209
  • Înscris: 06.12.2006

View Postonlyone, on 24th July 2009, 20:05, said:

Pe mine nu ma intereseaza proprietarul, vreau doar sa inchid numerele mai repede si caut o cale.
In cel mai rau caz o sa astept dar de inchis tot le inchid.

stai linistit ca e doar zvonistica asta cu cumpararea zapp-ului de catre cosmote. chiar tu ai zis-o pe forum.

asa ca relax si mai trage un fum din joint.

#51
Zamfirescu983

Zamfirescu983

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 62
  • Înscris: 22.07.2009

View Postaum, on 24th July 2009, 23:44, said:

stai linistit ca e doar zvonistica asta cu cumpararea zapp-ului de catre cosmote. chiar tu ai zis-o pe forum.

asa ca relax si mai trage un fum din joint.

Si din senin a devenit abonat Zapp.  :confused:

#52
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 5.785
  • Înscris: 04.11.2005
Ma intreb daca a mai fost scos de la naftalina acest topic legat de trecerea de la Suntel/NMT la Zapp/CDMA
http://forum.softped...showtopic=10462
Dupa integrarea retelei de date mobile (3G 2100) in Cosmote ma astept la acelasi tratament pt abonatii Zapp ca sa treaca la Comote. Eu zic ca abonatii au numai de castigat. :)

P.S. In acelasi fel sunt incurajati si eventualii doritori de Romtelecom CDMA Voce sa se aboneze la Cosmote..

Editat de Blackhawk, 12 august 2009 - 22:44.


#53
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.995
  • Înscris: 16.05.2009
Niciodata la preluarea unui operator mic de catre unul mai mare clientii nu au de castigat pe termen lung. Da, se fac niste oferte fenomenale la momentul preluarii. Exista si precedent. Cand s-a cumparat connexu' s-au dat telefoane cvasigratis, incepand cu un punct de loialitate (un cent adica). Dar dupa...
Nu mai stiu ce am luat atunci, cred ca un sagem bunicel la vremea lui cu 175 de puncte (centi).

Editat de kineceler, 12 august 2009 - 22:48.


#54
CArdan

CArdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 04.06.2007

View PostBlackhawk, on 12th August 2009, 22:42, said:

Ma intreb daca a mai fost scos de la naftalina acest topic legat de trecerea de la Suntel/NMT la Zapp/CDMA
http://forum.softped...showtopic=10462
Dupa integrarea retelei de date mobile (3G 2100) in Cosmote ma astept la acelasi tratament pt abonatii Zapp ca sa treaca la Comote. Eu zic ca abonatii au numai de castigat. :)

P.S. In acelasi fel sunt incurajati si eventualii doritori de Romtelecom CDMA Voce sa se aboneze la Cosmote..

Off topic: Parerea mea este ca ar trebui sa suni la relatii clienti si sa intrebi in ce conditii s-a reziliat contractul deoarece motivul solicitat de tine nu se incadreaza in termenii contractuali a nici unei firme de telefonii fixe sau mobile si asta pot sa ti-o garantez.
On Topic: Ideea e ca atata timp cat brandul zapp exista contractele vor ramane aceleasi atat pe voce cat si pe date, nu s-a schimbat nimic momentan decat actionarul. Daca ai/ai avut abonament din 2008 cand au schimbat moneda de referinta la euro, stii ca s-a emis o notificare prin care te anunta de acest lucru si atunci intr-adevar s-a putut rezilia pe acest motiv fara perceperea penalitatiolor sau cand a fost preluat conex de Vdf s-au facut notificarea generala a tuturor abonatilor atat pe abonament cat si pe prepay.
Din ce stiu eu atat Cosmote cat si Romtelecom apartin aceluias actionar, Cosmote vrea partea de date 3G, iar partea de voce si date CDMA si EV DO cred ca o sa fie preluata de Romtelecom ei avand deja internet prin cablu si piata pentru internet mobil fiind in plina dezvoltare vor sa treaca si acest capitol in portofoliu. Plus ... priviti partea buna a lucrurilor daca partea de voce o sa fie luata de Romtelecom ei o sa isi permita sa aduca niste telefonae de la firmele mai mari gen NOKIA sau MOTOROLA.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate