Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 

E51 pentru navigare pe net

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
sorin1125

sorin1125

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 25.12.2007
Va salut pe toti ! :OK:
Mi s-a terminat perioada contractuala si ma gandesc sa-mi reinoiesc contractul si sa iau un alt telefon.
Unul fara camera (natura serviciului), cu care sa navighez pe net. Ma gandesc la Nokia E51. Cum se navigheaza cu acest telefon in aceasta retea ? Ma refer la conexiune, purtator de date etc.
Voi cum a-ti proceda:
-a-ti merge in alta retea?
-a-ti alege alt telefon?

#2
nemet_tt

nemet_tt

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,034
  • Înscris: 06.10.2007
Am si eu E51 si net de la cosmote,merge super dar e ecranul cam mic asta e singurul dezavantaj,dar are si wifi ceea ce il face super daca ai wirlless de undeva

#3
cuculea

cuculea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,200
  • Înscris: 08.12.2006
Poti sa navighezi pe net, cu telefonul mobil, si la Cosmote, gasesti preturile aici.

http://www.cosmote.r...amp;pcid=17072#

Din punctul meu de vedere, netul pe mobil oferit de cei de la Cosmote, este foarte scump si putin. daca te vei limita DOAR la citirea e-mailurilor si acolo o pagina de vizualizat, ceva "subtire", merge, daca vrei sa navighezi mai mult, nu ti-l recomanda, exista alte alterantiva mai bune la pret si cantitate mai mare, la alti operatori.

Eu perosnal il folosesc doar pentru mail, pentru asta mi-e foarte util.

#4
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007
Eu zic sa astepti sa mai astepti o luna si sa iti cumperi Nokia E52.

#5
daniel28

daniel28

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,192
  • Înscris: 07.08.2003
E51 e bun si ca telefon si ca pret (acum ca tocmai e pe piata si E52 sau se va lansa in scurt timp). Eu am 2 E51 (Orange si Vodafone). Am net de la Orange. Daca nu te deranjeaza ecranul mic ... e foarte OK. Eu il folosesc pt radio pe internet, Y Messenger ( prin SH Messenger), Gmail (prin softul dat de Google, nu prin clientul de mail al telefonului) si alte cateva aplicatii. Ca browser folosesc Opera Mini, ca cel al telefonului e ca enervant. Telefonul nu suporta fisierele care se deschid cu Flash Player. Probabil o fi vreun codec care sa il faca sa vada aceste fisiere, dar eu nu l-am cautat ca nu ma intereseaza.
Mai folosesc VOIP cand sunt pe Wireless, dar aceasta facilitate este doar pt telefoanele luate la liber. Cele de la Orange nu au aceasta facilitate.

#6
Inq

Inq

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 08.08.2005
daniel28, o mică observație, browserul original al telefonului nu recunoaște flash-ul dar, poți instala liniștit Skyfire. Cred că este unul din cele mai bune browsere pentru E51.

#7
rohry2k1

rohry2k1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 224
  • Înscris: 28.05.2007

 Inq, on 5th July 2009, 22:29, said:

daniel28, o mică observație, browserul original al telefonului nu recunoaște flash-ul dar, poți instala liniștit Skyfire. Cred că este unul din cele mai bune browsere pentru E51.

Dap, Skyfire rulez!!! Poti sa vezi si filmuletze pe youtube, si flashuri , ce vrea muschiul tau cu E51. E super. Daca ai si un Punct de acces wifi prin casa :D te-ai scos. In curand va fi si 3G la Cosmote.

Recomand E51, e bun.

#8
Rangerul

Rangerul

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,921
  • Înscris: 25.01.2006
Din cate stiu eu Nokia E52 are camera, deci nu este o varianta viabila pentru el. Nokia E51 versiunea fara camera este cea mai buna solutie daca nu te deranjeaza ecranul mic (asa cum s-a subliniat si mai sus).

#9
stokarit_s

stokarit_s

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,200
  • Înscris: 05.01.2007

 Rangerul, on 6th July 2009, 10:04, said:

Din cate stiu eu Nokia E52 are camera, deci nu este o varianta viabila pentru el. Nokia E51 versiunea fara camera este cea mai buna solutie daca nu te deranjeaza ecranul mic (asa cum s-a subliniat si mai sus).
Ai dreptate am scapat acea cerinta.

Mergi pe E51 pentru ca este destul de accesibil ca pret si nu are nici camera.

#10
sorin1125

sorin1125

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 25.12.2007
:coolspeak:  Ok va multumesc pentru raspunsurile voastre !
Va rog sa ma mai lamuriti cu doua chestii:
1.Care a-r fi reteaua cea mai ieftina si eficienta pentru a naviga pe net cu mobilul (daca este varianta si pentru cartela). Vreau sa pastrez numarul de la cosmote (stiu ca exista varianta portabilitatii dar se pare ca e confuza pentru ceilalti oameni care doresc sa ma apeleze). Deci as vrea sa pastrez nr. dar sa am si net convenabil.
2.Cum stam cu virusii pe mobil? Trebuie instalat un antivirus? Mai costa si ala !

#11
Florinbv

Florinbv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,800
  • Înscris: 28.05.2006
Orange are optiuni bune pt. net mobil pe pre-pay in plus are edge national si 3G+ in marile orase. Cat despre virusi nu-s o problema pe symbian.

Edited by Florinbv, 07 July 2009 - 20:58.


#12
AlxMAX

AlxMAX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 468
  • Înscris: 04.10.2007
După cum evoluează discuția, ar merge mai degrabă încadrată la subforumul Aria Tehnică decât la Cosmote.

Am un Nokia E51. Navigatorul care e integrat în soft merge decent atât pe Wi-Fi cât și pe GPRS. Am încercat și Opera Mini 4.2, merge bine și ăla dar nu am apucat să văd cum merge pe GPRS.

În ce privește prețul, înainte de a-mi lua telefonul ăsta, am cautat un pic pe net și la vremea aia E51 fără cameră costa uneori mai mult decât cel cu cameră sau la fel.

#13
PHOENIX_GUARDIAN

PHOENIX_GUARDIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 25.02.2009
E51 e alegere foarte buna pentru internet mobil, dar sa zic ca un N5800 are întâietate din cauza ecranului
Legat de internet mobil, cea mai buna oferta este data de Orange
Taxa lunarã este de 3,5 EUR si îti oferã acces nelimitat la WAP prin apn” wap”. Abonamentul oferã acces national WAP cu o utilizare rezonabilã de 500 MB. La depasirea acestui trafic se aplicã un tarif de 0,90 EUR/MB.
Am folosit si eu în trecut si se misca foarte acceptabil, plus ca nu depasesti tu aia 500MB

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate