Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

RCS&RDS preia Injoy (New Com)

- - - - -
  • Please log in to reply
131 replies to this topic

#73
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Si s-a schimbat de la tine la UPC? :)

#74
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Si la mine apare ca trece prin RDS. Daca tu ai ca provider UPC si trece prin acele servere nu inseamna ca au fost cumparati de UPC

Edited by MembruAnonim, 07 July 2009 - 20:38.


#75
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 19.09.2008

Quote

Si s-a schimbat de la tine la UPC?

Asa se pare... ca s-a schimbat atat din UPC cat si din RDS interconectarea cu injoy.

Quote

Daca tu ai ca provider UPC si trece prin acele servere nu inseamna ca au fost cumparati de UPC

Daca il cumpara RDS si de pe UPC trebuia sa treaca tot prin RDS si se vede clar ca nu trece. Tu nu ai inteles ca am ironizat putin pe cei care si-au dat cu parerea mai sus cum ca daca este interconectare directa intre RDS si injoy inseamna ca i-a cumparat RDS. Deci avand in vedere ca si intre UPC si injoy este interconectare directa pot si eu sa afirm pe acelasi rationament cum ca i-a cumparat UPC ? Eu cred ca nu...

Edited by macette, 07 July 2009 - 20:42.


#76
inside_spy

inside_spy

    infiltratã în autobazã

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Traceroute din Vodafone (București, HSDPA) cãtre Injoy:

Tracing route to injoy.ro [89.165.199.15]
over a maximum of 30 hops:

  1	 *		*		*	 Request timed out.
  2   470 ms   348 ms   338 ms  10.241.125.252
  3   286 ms   348 ms   359 ms  192.168.159.225
  4   326 ms   351 ms   341 ms  192.168.216.158
  5   278 ms   378 ms   388 ms  newcom.ronix.ro [217.156.113.5]
  6   337 ms   309 ms   397 ms  cpanel.newcom.ro [89.165.199.15]

Trace complete.

Nicio legãturã cu RDS.

#77
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007
In concluzie,Injoy a fost preluat de: RDS,UPC,Vodafone (momentan)
Cine posteaza un tracert din: Orange,Cosmote,Zapp,Evolva si poate din Congo (nu se stie niciodata)?

Edited by cristian0007, 07 July 2009 - 22:03.


#78
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
si la Orange e asemanator cu Vodafone-ul, doar ca trece la sfarsit prin orange.ronix.ro  :rolleyes:
useless.  :lol:

Edited by MembruAnonim, 07 July 2009 - 22:23.


#79
The.1

The.1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 423
  • Înscris: 18.02.2006
nu cred ca ati inteles ce am vrut sa zic.
interconectarea dintre RDS si injoy-ul asta s-a facut azi. pe cand interconectarea injoy-astral-voda, etc, exista de mai mult timp si este facuta prin ronix, in timp ce noua interconectare RDS-Injoy este facut prin xr02, dupa cum se observa din mtr-uri.
vroiam sa evidentiez ce e coincidenta prea mare sa apara interconectarea exact in perioada in care sunt zvonuri referitoare la preluarea de catre RDS.

useless, nu-i asa ? ;)

#80
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009

View PostThe.1, on 7th July 2009, 23:39, said:

useless, nu-i asa ? ;)
Useless for the clueless...

#81
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,493
  • Înscris: 04.05.2006

View PostThe.1, on 7th July 2009, 19:32, said:

Acolo unde nu a avut loc niciodata o retea de cartier, dintr-o data apare Injoy ?!?

O retea de cartier isi pierde acest status odata cu depasirea....cartierului :D. Newcom nu mai e de mult timp o retea de cartier. In plus, nici nu era nevoie de nu stiu ce interconectari directe intre ei, ambii (newcom direct, rcs indirect) sunt parteneri interlan, deci se interconecteaza in nxdata.

#82
LordGreyhound

LordGreyhound

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.02.2007

View PostThe.1, on 7th July 2009, 23:39, said:

nu cred ca ati inteles ce am vrut sa zic.
interconectarea dintre RDS si injoy-ul asta s-a facut azi. pe cand interconectarea injoy-astral-voda, etc, exista de mai mult timp si este facuta prin ronix, in timp ce noua interconectare RDS-Injoy este facut prin xr02, dupa cum se observa din mtr-uri.
vroiam sa evidentiez ce e coincidenta prea mare sa apara interconectarea exact in perioada in care sunt zvonuri referitoare la preluarea de catre RDS.

useless, nu-i asa ? ;)
Poate la tine. La mine RDS cu Injoy sunt interconectate de aproape un an...

#83
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003

View PostThe.1, on 7th July 2009, 23:39, said:

nu cred ca ati inteles ce am vrut sa zic.
interconectarea dintre RDS si injoy-ul asta s-a facut azi. pe cand interconectarea injoy-astral-voda, etc, exista de mai mult timp si este facuta prin ronix, in timp ce noua interconectare RDS-Injoy este facut prin xr02, dupa cum se observa din mtr-uri.
vroiam sa evidentiez ce e coincidenta prea mare sa apara interconectarea exact in perioada in care sunt zvonuri referitoare la preluarea de catre RDS.

useless, nu-i asa ? ;)

E doar o interconectare pe care n-o aveau. Sa routezi traficul prin Fankfurt pt a ajunge in RDS e aiurea.

Ceea ce vrei tu sa impui logicii noastre e ca mai bine Injoy-ul isi routa in continuare traficul prin Frankfurt ca sa nu dea impresia c-a fost cumparat de RDS.

P.S. in Cluj nici acum nu sunt sigur ca au interconectare cu UPC-ul. Ca norocul ca altfel zicea lumea c-a fost cumparat de UPC.

#84
albertooos

albertooos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 602
  • Înscris: 01.06.2009

View Postcmidp, on 8th July 2009, 14:37, said:

E doar o interconectare pe care n-o aveau. Sa routezi traficul prin Fankfurt pt a ajunge in RDS e aiurea.

Ceea ce vrei tu sa impui logicii noastre e ca mai bine Injoy-ul isi routa in continuare traficul prin Frankfurt ca sa nu dea impresia c-a fost cumparat de RDS.

P.S. in Cluj nici acum nu sunt sigur ca au interconectare cu UPC-ul. Ca norocul ca altfel zicea lumea c-a fost cumparat de UPC.

cine sa aiba interconectare cu UPC? Injoy? nici nu exista reteaua asta in cj...poate pe hartie numai

#85
enigma_noptii

enigma_noptii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.12.2007
pentru cei care mai au dubii injoy a fost cumparata de RDS ,azi lucrau baietii la schimbatu unor cabluri si mi s-a confirmat acest lucru

#86
mtest

mtest

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,957
  • Înscris: 13.06.2002

View Postenigma_noptii, on 3rd August 2009, 13:17, said:

pentru cei care mai au dubii injoy a fost cumparata de RDS ,azi lucrau baietii la schimbatu unor cabluri si mi s-a confirmat acest lucru
partial

#87
kineceler

kineceler

    witch king

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,995
  • Înscris: 16.05.2009
Of of mai mai. Ce se fac cei care sustineau cu tarie ca INJOY este de vanzare dar nu rds este cumparatorul. Aceiasi care sustineau cu aceeasi indarjire ca rds nu implementeaza GPON nicaieri. Si multe altele...

#88
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Netmaster (SmartCall) la cine a ajuns? :huh:

#89
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,062
  • Înscris: 26.11.2001

View Postkineceler, on 3rd August 2009, 22:55, said:

Of of mai mai. Ce se fac cei care sustineau cu tarie ca INJOY este de vanzare dar nu rds este cumparatorul. Aceiasi care sustineau cu aceeasi indarjire ca rds nu implementeaza GPON nicaieri. Si multe altele...

Faci referire la mine?
INJOY se stie unde s-a vandut, ca a ajuns ceva si la RDS...nu era in plan.
Cu GPON am rectificat si lamurit problema.

#90
cipy1185

cipy1185

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 860
  • Înscris: 11.04.2007
De unde stii ca nu era in plan? lucrezi la Injoy? vom vedea daca intr-adevar a ajuns definitiv acolo unde zici tu ca a ajuns.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate