Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

BaC 2009

- - - - -
  • Please log in to reply
86 replies to this topic

#37
boxXxing_star

boxXxing_star

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 06.01.2008
am luat 10,dupa parerea mea asta a fost cea mai usoara proba din tot examenul.Am extras biletul 10,un text in care se vorbea despre cum influenteaza violenta de la tv copiii.La cerinta A mi se cerea sa vorbesc despre tema si ideile prezentate in text,iar la B sa prezint opinia mea in legatura cu o fraza citata tot din textul respectiv.

#38
4nDr3i

4nDr3i

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 24.04.2006
gata! am luat 9.50 (mai mult decât mul?umit). Am avut biletul 16... nu prea cuno?team termeni din domeniul importului/industriei alimentare and co. dar am scos-o până la urmă :D

Baftă în continuare ;)

Edited by 4nDr3i, 24 June 2009 - 12:30.


#39
qwayke

qwayke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 977
  • Înscris: 09.02.2007
Bv, felicitări!

#40
Electryc

Electryc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 10.02.2008

 bebecita, on 24th June 2009, 11:58, said:

Electryc, ce ti-a picat? Cum au fost subiectele si ce mai stii si de la colegi? Sunt multe sau tot ca anul trecut vreo 23?
Textul a fost greu?
Mie mi-a picat biletul 18. Era un text despre frati gemeni in general si cum parintii lor se straduiesc sa-i repartizeze pe amandoi in aceeasi clasa , la aceeasi scoala. Subiecte nu sunt multe, asa sa-ti dau o cifra nu stiu , dar in orice caz, mult mai putine ca la romana. Textul nu mi s-a parut deloc greu, nu m-a pus sa-l citesc.

 diablo90, on 24th June 2009, 12:11, said:

salut!Si ce ti-a picat?La subiectul II despre ce  a fost?

La subiectul II am avut de dezbatut ideea daca trebuie sa privim fratii gemeni ca o singura unitate sau nu. A fost simplu.

#41
bebecita

bebecita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 21.12.2008
suna bine. merci frumos de tot!!

#42
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
M-am intors si eu. A fost ok. Mi-a picat biletul numarul 50, un text despre o femeie in varsta de 95 de ani care s-a apucat de facut blog-uri. La 97 a murit.
Iar la subiectul II era tot despre internet, deci relativ banal. Noroc ca am avut inspiratie si am invaluit profesorii incepand cu alte idei...  :thumbup:

#43
flor!n

flor!n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 20.12.2006
pai nu mai sunt 33 de bilete?

#44
virusel2013

virusel2013

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,215
  • Înscris: 24.04.2006

 4nDr3i, on 24th June 2009, 13:14, said:

gata! am luat 9.50 (mai mult decât mul?umit). Am avut biletul 16...
Baftă în continuare ;)

La fel si eu pretenu, tot 16 :D si tot 9.5 am luat :))

#45
Chemi-patara

Chemi-patara

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 26.03.2009
Bilet: 46

Nota: 10 :punk:

#46
KenYa

KenYa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 535
  • Înscris: 11.11.2007
Biletul 13. Si cand te gandesti ca nu l-am luat pe primu care l-am vazut in fara, am scotocit prin bilete si fix pe asta l-am tras. Cu alte cuvinte am luat 9.5. Vroiam 10 dar lasa ca e bine si asa, sa nu-l suparam pe Dumnezeu.  :rolleyes:

#47
isabelap

isabelap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 03.05.2009
Buna!Eu intru maine pe la 16!Sper sa fie bine,dar tot am mari emotii!!!Felicitari celor care au trecut!

#48
ccameleon

ccameleon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 16.05.2006

 SSJ3, on 24th June 2009, 11:43, said:

Cineva mi-a zis ca la o persoana de la mate-info i-a venit sa vorbeasca despre regiunea Quebec din Canada.Nu e subiect de bilingv asta?

same here. e de simplu biletul. e si simplu :)

#49
bebecita

bebecita

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 21.12.2008
asta cu quebec e de bilingv? :|

#50
diablo90

diablo90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.06.2009

 Electryc, on 24th June 2009, 13:22, said:

Mie mi-a picat biletul 18. Era un text despre frati gemeni in general si cum parintii lor se straduiesc sa-i repartizeze pe amandoi in aceeasi clasa , la aceeasi scoala. Subiecte nu sunt multe, asa sa-ti dau o cifra nu stiu , dar in orice caz, mult mai putine ca la romana. Textul nu mi s-a parut deloc greu, nu m-a pus sa-l citesc.



La subiectul II am avut de dezbatut ideea daca trebuie sa privim fratii gemeni ca o singura unitate sau nu. A fost simplu.


Ok.Merci mult!Eu sunt maine .Sper sa fie bine!

#51
ThunderSS

ThunderSS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,102
  • Înscris: 27.09.2007
Am dat si eu azi si am luat 10. Subiectul era despre problema adoptilor ilegale si platite in SUA, mai exact un articol dintr-un ziar care relata povestea unei fetite de 9 luni care a fost vanduta de doua ori pentru 1000 resepectiv 10.000 de lire.

La partea a doua am avut de spus parerea mea despre adoptile internationale. Numarul subiectului era 42. A fost destul de accesibil, am avut ce sa vorbesc si am fost extrem de hotarat sa iau 10. Comisia mi-a spus ca am fost extrem de determinat. Mi-au mai pus o singura intrebare despre adoptile ilegale din romania.

Cat despre vorbit, din momentul in care am deschis usa pana cand am parasit sala am vorbit numai in engleza. Numarul biletului, saulutul, tot. Tinuta, era si normal, eleganta (costum, pantofi, cravata).

PS: Din pacate, se pare ca pana la ora la care am intrat eu in sala (11:20) picasera deja vreo 5-7 elevi. Cele mai multe note au fost intre 6 si 9. Spun asta pentru a ma lauda cu reusita mea.

#52
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

 d4m4g3, on 24th June 2009, 11:53, said:

M-am intors si eu. A fost ok. Mi-a picat biletul numarul 50, un text despre o femeie in varsta de 95 de ani care s-a apucat de facut blog-uri. La 97 a murit.
Iar la subiectul II era tot despre internet, deci relativ banal. Noroc ca am avut inspiratie si am invaluit profesorii incepand cu alte idei...  :thumbup:

Si...cat ai luat?  :rolleyes:

#53
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
10 :D biletul 21

#54
diablo90

diablo90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.06.2009
Salut!Mai stie careva cam pe ce teme au mai fost subiectele la bilingv?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate