Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Imprumut din firma

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
daniel21

daniel21

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,092
  • Înscris: 03.04.2006
Pe scurt,

Sunt total nemultumit de dobanda oferita de catre banca la contul curent al firmei, adica undeva pana in 1%/luna. Pentru a constituii un depozit pe firma cu o dobanda apropiata de cea oferita persoaneleor fizice ar trebuii sa am in cont un minim de 25000 lei (prea mult pt mine).

Intrebare, cum pot scoate legal banii din firma si sa-i pun intr-un depozit constituit pe persoana fizica pentru a baneficia de o dobanda substantial mai mare ?

Imprumutul este o solutie ? Eu administrator ma imprumut la firma (firma este a mea) pun banii intr-un depozit si ii restitui dupa 6 sau 12 luni. Este legal asa ? Sau ce alte solutii am ?

#2
phanebest

phanebest

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 159
  • Înscris: 20.06.2007
POti sa te imprumuti, ca administrator, dar numai in limita a 5000 EUR.

O alta optiune ar fi sa lucrezi cu alta banca; de ex. la Transilvania suma minima pentru depozit persoane juridice este de 2500 RON.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate