Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Spalare de bani la sume peste 15.000

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
MadeinChina

MadeinChina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 09.10.2007
Am o nelamurire. Este vorba de o singura tranzactie de peste 15.000 euro, tranzactii adunate pe parcursul a mai multor ani sau de suma totala dintr-un cont bancar in valoare de 15.000?  :huh:

#2
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,056
  • Înscris: 02.03.2003

 MadeinChina, on 7th June 2009, 19:29, said:

Am o nelamurire. Este vorba de o singura tranzactie de peste 15.000 euro, tranzactii adunate pe parcursul a mai multor ani sau de suma totala dintr-un cont bancar in valoare de 15.000?  :huh:


Eu stiam de sume in numerar mai mari de 10.000eur.

#3
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,043
  • Înscris: 24.02.2006
mi se pare ca a crescut suma, acum vreo 2 ani
este vorba de o singura tranzactie, in valoare de peste 15.000 de euro.

#4
MadeinChina

MadeinChina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 09.10.2007

 _Smiley_, on 8th June 2009, 22:06, said:

mi se pare ca a crescut suma, acum vreo 2 ani
este vorba de o singura tranzactie, in valoare de peste 15.000 de euro.

Mersi!

#5
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

 _Smiley_, on 8th June 2009, 22:06, said:

mi se pare ca a crescut suma, acum vreo 2 ani
este vorba de o singura tranzactie, in valoare de peste 15.000 de euro.

In 06.07.2008 a aparut Ordonanta de urgenta nr. 53/2008 privind modificarea si completarea Legii nr. 656/2002 pentru prevenirea si sanctionarea spalarii banilor, precum si pentru instituirea unor masuri de prevenire si combatere a finantarii actelor de terorism prevede ca
Persoanele prevazute la art. 8 ori persoanele desemnate potrivit dispozitiilor art. 14 alin. (1) vor raporta Oficiului, in cel mult 10 zile lucratoare, efectuarea operatiunilor cu sume in numerar, in lei sau in valuta, a caror limita minima reprezinta echivalentul in lei a 15.000 euro, indiferent daca tranzactia se realizeaza prin una sau mai multe operatiuni ce par a avea o legatura intre ele.

Prin tranzactie suspecta se intelege operatiunea care aparent nu are un scop economic sau legal ori care, prin natura ei si/sau caracterul neobisnuit in raport cu activitatile clientului uneia dintre persoanele prevazute la art. 8, trezeste suspiciunea de spalare a banilor sau de finantare a actelor de terorism;

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate