Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

SECURITATE SITE

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
Floryn84

Floryn84

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.02.2009
Vor raspunde numai cei care cunosc acest subiect...

Va salut, sunt Florin...

Detin un site si as vrea sa imbunatatesc securitatea acestuia. Companie hosting=Hostgator. Asadar am doua foldere din site la care am pus din control panel hostgator user si parola. Daca cineva doreste sa vada continutul acestora va trebui sa plateasca. Metoda de plata online. Serviciu=Paypal.

Nu sunt expert insa bag mana in foc pentru faptul ca baietii destepti ar putea sa-mi vada cu un program ceva toate paginile pe care le am pe server pentru un domeniu anume...
In contul paypal am setat pagina pe care este redirectionat cumparatorul. Aceasta este o pagina de multumire in care ii ofer link-ul site-ului cu user si parola. Mai ramane sa acel individ sa stie si aceste lucruri ca sa poata intra pe site. Tot pe aceasta pagina am pus doua adrese de mail la care am setat un autoresponder. Asadar in momentul in care acea persoana imi trimite mail sa afle parola, autoresponderul ii ofera automat acest lucru...

INTREBARE(nelamurire): Nu vreau ca aceasta pagina sa fie vazuta asa ca oricare alta (pentru ca asta ar insemna ca anumite persoane sa aiba acces fara sa plateasca la acel site). As vrea sa stiu daca se poate ca aceasta pagina sa nu poata fi deschisa decat din paypal (deci in momentul in care se plateste)?
Alt lucru la care m-am gandit este daca pot sa preiau cumva adresa de mail de paypal dupa care acea persoana a efectuat plata si sa pun datele intr-un php care sa trimita automat datele de logare pe site in momentul in care s-a platit prin paypal.

Concluzie: Vreau sa stiu la ce solutie de securitate as putea sa recurg in aceasta situatie?

Va multumesc si astept raspuns de la voi...
PS. Sunt dispus sa donez printr-un buton de Donate ceva ca multumire pentru cine imi ofera o solutie la aceasta problema.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate