Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...

Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...
 

Sunt inalta

- - - - -
  • Please log in to reply
237 replies to this topic

#91
BadBoyBlue

BadBoyBlue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,302
  • Înscris: 26.06.2006
Lăudăroaso. -_-

#92
bubu30

bubu30

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,396
  • Înscris: 04.11.2008

 Jaqueline, on May 27 2009, 17:54, said:

Iti multumesc mult mult mult de tot ca ai postat mailu. Chiar mi-ai dat o idee despre ce sa mai scriu la licenta!  :)
Daca stii mai multe detalii despre intamplare, te ros sa mi le trimiti pe PM.  ^_^

Din pacate nu stiu, asa am primit si eu povestirea fara alte introduceri sau comentarii. Oricum e o abordare interesanta a problemei. Gandeste-te ca acum acum cateva sute de ani femeia frumoasa era aia care umplea bine patul :), chiar si acum in unele tari sau triburi sunt preferate cele rubiconde.
Cat despre inaltime, si asta depinde de tiparele societatii in care traiesti, iar tiparele se schimba mereu. Asa ca cel mai important e sa avem grija de noi, pe interior si pe exterior, si in primul rand sa ne multumim pe noi insine in privinta a cum aratam si nu pe ceilalti. Lumea e rea si mereu va comenta, indiferent cum ai arata :).

 spdude, on May 27 2009, 19:31, said:

Uite, am si zis`o si ma doare`n basca ce cred altii, febletea mea sunt tipele mai mici, dar totusi peste 1.50.

Asa e si barbatelu' meu, se uita numai la femei mai micute, nu e la fel de inalt ca tine, dar are 185 si 90 de kile, eu ii vin pana la piept :wub:, da e tare bine asa, ca e tare bine la pieptul lui :).

Edited by bubu30, 28 May 2009 - 14:24.


#93
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
Sper sa nu ma ia la injuraturi toti cei care au postat ce super e sa fii inalta.... da' nu va suparati, cind ati fost in oras ultima oara, intr-un magazin de pantofi, v-ati uita cum arata toti pantofii frumosi? cam ciu au tocul? si va imaginati oare cam cit de frustrant e sa fii femeie si sa nu poti sa porti toti pantofii aia frumosi, pentru ca tu ai deja, fara ei, 1.80? banuiesc ca nu, ca altfel n-ati fi asa categorici cu "superbitatea" asta....
Eu am 180 si sincer m-am cam saturat de tenesi si balerini....as vrea sa port tocuri mai des, nu doar de paste si de craciun, si sa nu ma simt ca magarul intre oi, nu doar printre fete ci si printre baieti.... Sunt constienta de faptul ca a fi inalta iti ofera si avantaje ( multe, chiar: picioare lungi si frumoase, glezne super, capete intoarse si priviri lungi) si sunt chiar norocoasa ca le am, dar citeodata mi-as dori sa am 1.50 si sa pot sa ma incalt cu orice, fara sa ies in evidenta prea mult.
Si, nu, nu am 15 ani, am depasit criza adolescentei.

#94
Al1

Al1

    tata balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,134
  • Înscris: 01.09.2005

 Jaqueline, on 27th May 2009, 11:08, said:

Stii, eu tocmai pe atractivitatea la adolescenti imi fac licenta. Si crede-ma ca am fost nevoita sa citesc mai multe studii despre influenta inaltimii asupra perceptiei. Paradoxal pentru tine, rezultatele studiilor au aratat ca barbatii inalti ocupa pozitii mai bune la locul de munca, sunt evaluati pozitiv si au femei mai frumoase.....pentru ca...news flash: FEMEILOR LE PLAC TIPII INALTI!  :P

Măi să fiu al dracu'. Poate în curând îmi spuneți că nici să trăim nu mai avem voie dacă avem sub 180 cm înălțime, nu?
Iar aia cu news flash e din categoria "Oile mamei sunt cele mai bune", subcapitolul "Superficialitatea de azi, succesul de mâine" ?
Paradoxal, cred că nu știți ce vorbiți.
Sper să fie fără de supărare, nu asta e intenția mea.

#95
crank_

crank_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,871
  • Înscris: 23.03.2008

 rox, on 28th May 2009, 20:58, said:

Sper sa nu ma ia la injuraturi toti cei care au postat ce super e sa fii inalta.... da' nu va suparati, cind ati fost in oras ultima oara, intr-un magazin de pantofi, v-ati uita cum arata toti pantofii frumosi? cam ciu au tocul? si va imaginati oare cam cit de frustrant e sa fii femeie si sa nu poti sa porti toti pantofii aia frumosi, pentru ca tu ai deja, fara ei, 1.80? banuiesc ca nu, ca altfel n-ati fi asa categorici cu "superbitatea" asta....
Eu am 180 si sincer m-am cam saturat de tenesi si balerini....as vrea sa port tocuri mai des, nu doar de paste si de craciun, si sa nu ma simt ca magarul intre oi, nu doar printre fete ci si printre baieti.... Sunt constienta de faptul ca a fi inalta iti ofera si avantaje ( multe, chiar: picioare lungi si frumoase, glezne super, capete intoarse si priviri lungi) si sunt chiar norocoasa ca le am, dar citeodata mi-as dori sa am 1.50 si sa pot sa ma incalt cu orice, fara sa ies in evidenta prea mult.
Si, nu, nu am 15 ani, am depasit criza adolescentei.

De acord cu tine la chestia asta. Si eu am probleme cu tocurile si in alegerea pantofilor.Mai mult de 5 cm nu pot sa imi iau ca arat aiurea ,numai daca nu sunt inconjurata de fotomodele. Sunt si persoane care nu se jeneaza sa poarte tocuri de 10-15 chiar daca au 175+

Edited by crank_, 28 May 2009 - 21:16.


#96
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

 Al1, on 28th May 2009, 21:46, said:

Măi să fiu al dracu'. Poate în curând îmi spuneți că nici să trăim nu mai avem voie dacă avem sub 180 cm înălțime, nu?
Iar aia cu news flash e din categoria "Oile mamei sunt cele mai bune", subcapitolul "Superficialitatea de azi, succesul de mâine" ?
Paradoxal, cred că nu știți ce vorbiți.
Sper să fie fără de supărare, nu asta e intenția mea.
Nici intentia mea nu era sa supar pe nimeni, dar vad ca s-a inteles gresit.
Ma rog, asta e. :)

#97
aWp_viTal

aWp_viTal

    Romania's Special Operations Forces

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 06.10.2007
WTF ...  :roflmao:  Se cauta fete inalte...  :naughty: Cat de penal as arata eu langa o fata de 1,50-1,70cm nu prea concep treaba asta (un fix de'al meu) ! Eu am 1,81 la fix 18 ani ... nu am avut prietene mai mici de 1,72/3/4/5 ...

#98
SundanceKid

SundanceKid

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 21.04.2009

 rox, on 28th May 2009, 20:58, said:

va imaginati oare cam cit de frustrant e sa fii femeie si sa nu poti sa porti toti pantofii aia frumosi

..  :dontgetit:

 bubu30, on 28th May 2009, 15:23, said:

Asa e si barbatelu' meu, se uita numai la femei mai micute, nu e la fel de inalt ca tine, dar are 185 si 90 de kile, eu ii vin pana la piept :wub:, da e tare bine asa, ca e tare bine la pieptul lui :).

e cat mine.. si eu fac la fel  :peacefingers:

#99
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006

 rox, on 28th May 2009, 20:58, said:

Sper sa nu ma ia la injuraturi toti cei care au postat ce super e sa fii inalta.... da' nu va suparati, cind ati fost in oras ultima oara, intr-un magazin de pantofi, v-ati uita cum arata toti pantofii frumosi? cam ciu au tocul? si va imaginati oare cam cit de frustrant e sa fii femeie si sa nu poti sa porti toti pantofii aia frumosi, pentru ca tu ai deja, fara ei, 1.80? banuiesc ca nu, ca altfel n-ati fi asa categorici cu "superbitatea" asta....
Eu am 180 si sincer m-am cam saturat de tenesi si balerini....as vrea sa port tocuri mai des, nu doar de paste si de craciun, si sa nu ma simt ca magarul intre oi, nu doar printre fete ci si printre baieti.... Sunt constienta de faptul ca a fi inalta iti ofera si avantaje ( multe, chiar: picioare lungi si frumoase, glezne super, capete intoarse si priviri lungi) si sunt chiar norocoasa ca le am, dar citeodata mi-as dori sa am 1.50 si sa pot sa ma incalt cu orice, fara sa ies in evidenta prea mult.
Si, nu, nu am 15 ani, am depasit criza adolescentei.

ma fetele inalte sunt mai "misto" , daca sunt bune si mai frumoase, daca nu sunt, inseamna ca probabil trebuia sa iasa un baiat :)

---

eu o sa mor, am 1.70  <_<

#100
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

 pimpey, on 29th May 2009, 11:05, said:

ma fetele inalte sunt mai "misto" , daca sunt bune si mai frumoase, daca nu sunt, inseamna ca probabil trebuia sa iasa un baiat :)

---

eu o sa mor, am 1.70  <_<
rox face parte din prima categorie, stai chill, o cunosc :P
Tu probabil o sa mai cresti, esti inca tanar. Btw, mi-ai raspuns ce scria pe tricou?  :lol:
Edit: am vazut, mi-ai raspuns, you sick bastard!

Edited by Jaqueline, 29 May 2009 - 10:11.


#101
SundanceKid

SundanceKid

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 978
  • Înscris: 21.04.2009
si tocmai a devenit hot  :D

#102
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006

 Jaqueline, on 29th May 2009, 11:08, said:

rox face parte din prima categorie, stai chill, o cunosc :P
Tu probabil o sa mai cresti, esti inca tanar. Btw, mi-ai raspuns ce scria pe tricou?  :lol:
Edit: am vazut, mi-ai raspuns, you sick bastard!

Atunci inseamna ca da bine rox  :rolleyes:  .

Am glumit cu 1.70, am 1.88, puteai sa-ti dai seama din poza care am pus acolo ca nu sunt scund  B) \

Nu am mai crescut de vreo 2 ani cred :D

#103
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,348
  • Înscris: 28.11.2004
pentru elucidare pot sa pun o poza, desi " batrinii forumului" ( si jaq :P ) ma cunosc, unii din ei personal, altii din pozele de la "hai sa vedem cum aratam". cred ca nu-s chiar hidoasa, zic eu.... n-am alte complexe in afara de asta cu uitatul de sus la restul colegelor, noroc ca mai sunt vreo doua si nu ma mai simt asa "mare", da' ele zici ca-s barbati, asa ca...nu prea se pune. Ma consolez cu ideea ca eu sunt ok, restul sunt o generatie pitica :P

#104
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,050
  • Înscris: 25.06.2007

 rox, on 29th May 2009, 13:23, said:

Ma consolez cu ideea ca eu sunt ok, restul sunt o generatie pitica :P


Ha, ha, ha...pai in Suedia o sa pari chiar mignona pe langa iepele alea blonde....
Incep sa inteleg... :rolleyes:  :P

#105
pimpey

pimpey

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,922
  • Înscris: 18.11.2006

 rox, on 29th May 2009, 13:23, said:

pentru elucidare pot sa pun o poza

Pune  :rolleyes: , ca sa facem o analiza 100% . :lol:

p.s scz de offtopic dar m-ai facut curios :D


Si eu sunt "batran" (joined 18-november 06 :P ), doar ca nu stau sa citesc tot forum :D

Edited by pimpey, 29 May 2009 - 18:24.


#106
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Pot să mă laud cu cercetarea mea? :bouncey:  Pot? :bouncey:   Pot? :bouncey:
Studiul realizat pe un eșantion de 115 adolescenți cu vărsta cuprinsă între 15 și 21 de ani arată că la întrebarea: "Considerați că băieții preferă fetele înalte (peste 1,70m )?", repartizarea răspunsurilor pe categoriile de gen a fost următoarea:
Băieți: 56,09% Da, preferă fetele înalte și 43,90% nu
Fete: 47,29% Da, consideră că băieții preferă fetele înalte și 52,70% nu


^_^

Edited by Jaqueline, 31 May 2009 - 15:17.


#107
Judith

Judith

    Iubita mileniului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,477
  • Înscris: 17.12.2008
Aoleu, numa' atatia prefera inaltele?

#108
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005
Statistic vorbind, sunt majoritari.  :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate