Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

HITACHI - Aer conditionat

- - - - -
  • Please log in to reply
151 replies to this topic

#145
sourcer*****

sourcer*****

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 12.08.2004
Buna ziua, caut un aparat de aer conditionat care sa functioneze pe functia racire la -25 grade ext. (poate sa fie si doar ventilatie nu neaparat racire.. nu ma pricep daca exista aceasta functie banuiesc ca trebuie sa dezumidifice aerul etc.). Am cautat si din ce am vazut Hitachi e cam singurul brand care pare sa functioneze la temp mai scazute, gen -10 grade am gasit la modelul RAK35PEB. As aprecia mai multe informatii in legatura cu aceasta problema. Multumesc

#146
pui

pui

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 01.09.2004
Dacă mai e cineva activ pe această arie:
Vreau să achiziționez modelul de Hitachi Eco confort RAK 35 PEC​ RAK 35 WEC Inverter 12000 BTU
Îl voi folosi pentru răcire, într-un living de 18 mp, la bloc (voi deschide, bineînțeles ușa să mai treacă și spre celelalte camere).
Mulțumesc.

#147
instabilu

instabilu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 15.07.2007

 pui, on 23 martie 2018 - 12:13, said:

Dacă mai e cineva activ pe această arie:
Vreau să achiziţionez modelul de Hitachi Eco confort RAK 35 PEC​ RAK 35 WEC Inverter 12000 BTU
Îl voi folosi pentru răcire, într-un living de 18 mp, la bloc (voi deschide, bineînţeles uşa să mai treacă şi spre celelalte camere).
Mulţumesc.
Care e întrebarea sau nelămurirea?
E suficient pentru suprafata aia, daca asta vrei sa afli. . Eu vars racesc un apartament cu 2 camere cu un Gree de 9000 btu, iar la casă folosesc vara un Hitachi rak35rpc (12000 btu) pentru o suprafata de 180 m2 si se descurcă foarte bine, desi suprafata e asa mare.

#148
pui

pui

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 01.09.2004
Mă interesează dacă este cineva care deține acest model; cum se comportă, dacă merită achiziționat.

#149
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Al meu Hitachi Hit Klima Inverter a clacat de cca 2 ani,d ar nu folsoesc acea camera.
Acum ar fi cazul fie sa ii fac un service, fie sa il inlocuiesc. Imi recomandati un service pt Ilfov?

#150
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013
Departamentul tehnic de la Climatizare Hitachi este pe sos. Pipera 55C, sector 2, Bucuresti : http://www.climatiza...rmation/contact

#151
diaconuserban58

diaconuserban58

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 04.04.2014
Buna seara! Vreau sa cumpar un Hitachi Performance RAK-35RPC si vreau sa stiu .consumul de curent anual , poate Dnul. Instabilu imi da mai multe detali!? Stima!

#152
diaconuserban58

diaconuserban58

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 129
  • Înscris: 04.04.2014
Mi am instalat ieri un Hitachi Performance RAK-35RPC-RAC-35WPC Inverter 12000 BTU cumparat si montat ca la carte de la firma eClima.ro! Sper ca am facut o alegere buna!  Recomand pt preturile bune si montaj firma eClima!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate