Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Aparat aer cald

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
diaconuliviu

diaconuliviu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,772
  • Înscris: 19.01.2005
Am vazut in magazin un aparat pentru aer cald, pentru lucrul la circuite SMD.
Are 1500 W, pret 1,2 milioane., de forma unui fohn

1. Este bun pretul?
2. Se poate folosi cu succes la puterea asta? Asta pentru ca pe fohnul meu de acasa scrie 1200W, l-am apropiat de o placuta cu componente si nu s-a incalzit nici la temperatura de inmuiere.
3. Se poate si construi un asemenea pistol?

#2
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004
:huh: pai.. ar fi mers si cu ala de acasa, daca ai fi avut rabdare ...  :P numai ca nu potzi controla temperatura cu el... nu stiu cum arata ala de 1.2 mil.. la munca am o suflanta Bosch, cu temp. controlata digital... ma rog, aia costa 4.3 mil :)

verifica ce temp. iti poate oferi traznaia la 1.2 .... uzual ai nevoie cam de 350 grade

Edited by DeeJay, 11 April 2005 - 13:15.


#3
diaconuliviu

diaconuliviu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,772
  • Înscris: 19.01.2005

DeeJay, on Apr 11 2005, 13:14, said:

:huh: pai.. ar fi mers si cu ala de acasa, daca ai fi avut rabdare ...  :P numai ca nu potzi controla temperatura cu el... nu stiu cum arata ala de 1.2 mil.. la munca am o suflanta Bosch, cu temp. controlata digital... ma rog, aia costa 4.3 mil :)

verifica ce temp. iti poate oferi traznaia la 1.2 .... uzual ai nevoie cam de 350 grade

<{POST_SNAPBACK}>


Pai cam in cit timp se produce topirea? N-am avut curaj sa-l las prea aproape de placa, mi-era teama sa nu se topeasca fohnul, e din plastic

#4
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004

diaconuliviu, on Apr 11 2005, 13:25, said:

Pai cam in cit timp se produce topirea? N-am avut curaj sa-l las prea aproape de placa, mi-era teama sa nu se topeasca fohnul, e din plastic

<{POST_SNAPBACK}>



la 350 grade, ca 1-2 minute .... dar dezavantajul la foehn-ul casnic este ca ala nu regleaza temp... o sa "prajeasca" placa intr-un final. plus c aplasticul ala o sa cedeze ....

#5
ciombe

ciombe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 12.03.2004
Gasesti la Virtual Electronics pe strada Maica Domnului, statie de aer cald cu temperatura si debit de aer reglabile,la 1.700.000 lei ! Este chinezarie dar merita banii !

Don Mario

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate